Споделена история от Други

Банкрутът на САЩ
МВФ: Ще има много сериозни последици не само за САЩ, но и за световната икономика
Международният валутен фонд предупреди за тежки последици, ако САЩ спрат да плащанията по задълженията си заради бързо наближаващия краен срок, в който страната трябва да повиши или преустанови тавана на държавния си дълг, предава БГНЕС.

Такаааа, дай сега да видим тая работа....

Този ритуал по увеличаването на дълга и печатане на нови долари се случваше на всеки десетина години в Щатите. Последният път беше при Обама. Обаче досега светът беше склонен да налива пари в американската финансова пирамида, но вече не е така.
Как така най-силната икономика да фалира? Няма начин, ще пуснат отново печатницата, пък който шаран се хване на долара да му мисли!
Най-жалкото е че всички страни ще поемат негативите и ще плащат за това, че разглезеният американец е живял многократно над възможностите си. Затова трябва пълна независимост от долара, за да не могат да изнасят финансовите си проблеми извън страната.

Коментари

1.   САЩ фактически не могат да фалират, защото от 70-те години държат печатницата. Това, което правят, е инфлация.

2.   Знаеш ли как ще се справят от администрацията на САЩ? Ще подпалят трета световна. Ще сринат долара до 0 и вече няма да има нито хора, нито дълг. Ще занулят системата. Прочети Клаус Шваб.

3.   Да, въпросът е не дали, а кога ще фалира САЩ.

4.   Е, че те САЩ са дефакто във фалит.

Досега всичко беше цветя и рози, заради евтините стоки и труд от колониите - бангладеш, Китай, Индия, Пакистан, Виетнам, кажи речи половината свят им работеше за няколко долара на ден за човек!

Сега започнаха да се усещат хората и вече нещата се променят много сериозно.

Лошото е, че и ние сме в кюпа. Ще го отнсем по пълна програма, понеже икономиката на БГ е свързана с европейската, а тя с щатската.

Или си мислите, че българите не живеят над възможностите си? Я вижте колите навън и с какви дрехи ходят облечени масово младите хора.

Живее се много над реално изкараното и това е ЗЛЕ, студеният душ тепърва предстои. Луксът на кредит е до време.

Т. Т

5.   "Този ритуал по увеличаването на дълга и печатане на нови долари се случваше на всеки десетина години в Щатите"

Това как го измисли? Щатите са увеличили дългът си 80 пъти за последните 80 години. Средно всяка година...

" Последният път беше при Обама"

Не, при Байдън беше....

"Как така най-силната икономика да фалира? "

САЩ не е най-силната икономика в света от десетилития и поне от толкова време е ясно какви са причините. Искат да са най-богатите, не най-силните икономически, което ги накара да си изнесат икономиката в Китай, Тайван, Индия... Същите страни от които сега реват...

"всички страни ще поемат негативите и ще плащат за това"
Ами ще плащат, щото толкова им е акъла... 95% от населението изобщо не им пука, а повечето останалите са като теб - чели недочели...

6.   Прав си авторе
Само, че техните ходове са минимум два :
1. Старят се всячески да дигитализират парите, за да могат банките да имат активи. Така печелят време
2. Когато се достигне определено ниво на дигитализация ще преминат на национални криптовалути, към които ще си направят валутен борд, за да се справят с хиперинфлацията
Спокойно те са си обули гащите и в момента са в Пекин и Шанхай.
САЩ че ще фалира, ще фалира, но по-лошото е на хоризонта - Китай. От там иде истинската заплаха.
Живял съм там, знам какво говоря

8.   Големи простотии и глупости се пишат тук. САЩ фалира вече от ВСВ насам и все не фалира. Ние фалирахме няколко пъти оттогава насам с големите си мозъци. На какво отгоре да фалира? Доверието на кредиторите е все още голямо в САЩ, имат много голяма производителност, БВП към дълг дори е паднало от няколко години насам. Какво като се увеличавал дълга номинално, след като и БВП расте? Все едно да ми каже някой, че моята фирма днес прави двойно по-голяма печалба и защото съм решил да изтегля малко повече дълг, дългът ми се е увеличил. Ами не се е увеличил много ясно, дълг към печалба е намалял реално.

И какво като печатат пари пак не разбирам? Това е просто монетарна политика, която се основава на реалната икономика. Реалната икономика ако не става и не се произвеждат стоки и услуги (или поне некачествени такива), то тогава разбира се, че ще се отиде на фалит. Както е станало междудругото в бившите комунистически страни.

10.   1, ще печатат, ако има балъци, които да си дават активите срещу техните хартийки. Ама някои държави вече започнаха да се усещат и да си търгуват в техните си валути.

11.   Планът е или да ни вкарат в яка криза, или да разпалят Трета световна, подпомагайки обречената кауза "Зеленски да не загуби". За целта са впрегнати легиони от полезни идиоти, които да променят значението на думите и вече се обяснява, че неутралитет значи любов към Русия и мир се постига само като избиваш хора в 21-ви век. Даааа, повярвахме ви! Добре, че има и пердета, дето не ви се връзват на глупостите, за да има кой да оправи кашите, които творите сега!

По-хубавото е, че тоя път останалите държави започнаха да се усещат и току-виж планът им не сработи. Веднъж стомна за вода, два пъти... все някога се чупи!

12.   Хах, санкциите работят. Май САЩ ще фалират преди Русия

13.   САЩ са фалирала държава според собствените им критерии.... дълга им надхвърля брутния им продукт

14.   Хайде пак розовите сънища на русофилите - банкрут на САЩ, не думай...

15.   От чисто икономическа гледна точка, САЩ няма да фалират. Става дума за много силна, прозрачна и адаптираща се икономика със солидни финансови механизми. Китай колкото и да произвеждат няма как да изместят САЩ освен, ако основно не преобразят обществото си, което не виждам как ще стане. САЩ е бизнес, а продуктът се казва американски бизнес модел, който няма нито еквивалент, нито конкуренция. Така че слуховете за фалит на САЩ от последните 100 години са силно преувеличени.

Това, което може да се случи е политическа нестабилност поради поляризацията на американскто общество - това е все едно бордът на директорите в една фирма да се карат. Но пък, колкото и да са поляризирани, и двете страни държат на американския модел, така, че едва ли би имало някакъв огромен ефект. Външна военна заплаха може само да консолидира американската икономика, както след Пърл Харбър. Но като всяко чудо и американският бизнес модел си има срок на годност от три дни. Поне засега обаче не се вижда кога тези три дни изтичат.

16.   Докато чакате САЩ да фалират ще стане така, че гадните американци ще пращат пилешки бутчета на великите руснаци, за да не гладуват за пореден път.

17.   Не мога да се сетя името на руснака, който е измислил термина "прогнилият Запад" още през средата на 19ти век. Тоя същия руснак умира в Париж.
От тогава САЩ вечно фалира та фалира, ама май е обратното. Царска Русия а после и СССР се разпадат.
От 19ти век до края на 20ти век САЩ помагат поне 3-4 пъти на Русия да си стъпи на краката чрез храна, мангизи и оръжия.
Като гледам май и Путинова Русия върви към дъното.

18.   17, гледаш и май нищо не виждаш. :( Ти ако имаш претъпкан хладилник с храна дали ще гладуваш следващата седмица? Та така и фалитът на Русия ще дойде. Страна с природни ресурси щяла да фалира. 17млн кв. км. Площ. Как ги виждате тия неща. Страна дето не е губила война. Опорните точки на дървените демократи са винаги едни и същи тъпотии.

19.   До 18 от 17.
Какви опорни точки, какви 5 лева. Аз говоря с исторически факти.
Без проблем можеш да прочетеш дори и на руски колко пъти САЩ е помагал с хуманитарна и военна помощ на царска Русия, после на СССР, че дори и НАТО на постсъветска Русия.
Спокойно можеш да видиш и на кое БВП е Русия и къде е завряна рублата заради политиката на Путин. Тук природните ресурси нямат нищо общо, които между другото в по-голямата си част се извличат с техника западно производство.
Също така Русия е губила много войни.
-Кримската война
-Русо-японската война
-Първата световна война/ прочети за ген. Иван Колев
- Войната на Сталин срещу Финландия
- Ако САЩ не беше предоставил ленд-лиза на Сталин, може би руснаците щяха да загубят
- Войната в Афганистан
- СССР губи студената война и се разпада без дори да е бил нападнат.

20.   Супер, сега остава да ни разкажеш за извънземните или нещо по темата за Снежанка и джуджетата от Лапландия. :)
Мокрите сънища с извъртяна история са болезнено бреме за съвремието ни. До 19

21.   19 - "исторически факти", на куково лято. Не са никакви факти, а са твои неолиберални простотии и измислици, с които да си защитиш любимата ти хамерика. Ако не беше Русия, от която лайняната ти хамерика да смуче милиарди тонове природни ресурси на година, фалшивата им икономика ще се срине буквално за 1 ден, и ти го знаеш.

22.   Много ме кефи да прочета мненията на хора, които понятие си нямат какво е САЩ. Никога не са ходили там, гледали само холивудски филми и даже и английски не говорят
Още по ме кефи същите тия да ме наричат рашист, или там каквото днес Домусчиев им е наредил да повтарят.