Споделена история от Други

Заснимане на филм
Здравейте!
Имам идея за заснемане на филм. Имам написан сценарии или по скоро бележки.
Има някои неща които не са ми ясни.
След евентуално снимане мисля да се пусне в ютуб.
-При продуктово позициониране - стоки, услуга, имена на фирми или надписи в края ще може ли да бъде качено в ютуб?
-Трябва ли да регистрирам фирма?
-Не съм наясно с авторските права?
-Артистите които биха играли във филма имат ли право на процент от рекламата?
-Заплащане на артистите, на час или договорка за целият филм?
Имам някакви обещани пари за заснемането.
Допускам правописни грешки.

Коментари

1.   По въпросите:

1) Принципно да, ако питаш фирмите за позвеление марката им да бъде използана е най-добре
2) Не
3) Филма си е твой, ако искаш да си запазиш правата в тубата, трябва да го направиш чрез техните форми
4) Както прецениш, най-често е за целия филм (предистави се, че тряба да правиш 20 дубъла). Някой могат да се навият и за без пари, ако това ще им помогне за кариера.

Успех!