Споделена история от Други

Ганьо с неговите автомибилни страсти е доста смешен и жалък
Колите в БГ и по-специално София = пълна комплексарщина:

Защо?

1. 90% по-един в колата без товар.

2. С кола се ходи и на 3км до мола.

Реално от Люлин или т. н. до центъра е 10км. Ако имаше инфраструктура ги минаваш с колело за 20 минути. Ама Ганьо иска в колата да гледа лошо. Ръката стърчи от вратата, татуировки брат. Луд алфа мъжкар брат. И мазната чалга курвичка забила нос в телефона и тя се кефи. Отива в мола, брато. Можеш ли да повярваш?

3. Доста разходи:

- Гориво (не виждам как под 150-200лв ще дава един чивек който минава що годе някакви разстояния на месец. )
- Винетки
-Постоянно по 2, 3, 4, 5лв за паркиране (то няма и къде да се паркира и пари да даваш)
- Ремонти (успех с някакъв 15г БМВ таралясник да не изсипваш маса пари.

Тея коли са правени точно така - да се разбиват на 10-15г. (Прочетете за planned obsolence)

Естетствено има и здрави коли (Тоята и т. н. ) дето могат да бичат 30г с малко ремонти ама Ганзо си иска Мерца и БМВ.

- Платен паркинг или гараж ако нямаш

Един гараж сега в София е 30к евро/60 000 лв. И то ако можеш да намериш да си купиш.

Затова ако имаш скъпа кола 200-300 кинта наем на паркинг или гараж.

Ми, то ако имаш скъша кола даваш 1к за гориво и за паркинги само. Каца без дъно.

--------------------------------

Лично аз когато придовбих личен автомобил доста често се чувствах тъпо да го карам, защото преди това доста време карах байк.

Минавал съм и по 30км всеки ден. Затова като карах кола и някак си се чувства тъпо защото:

- Всеки метър струва пари.
- Не мога да паркирам никъде, ас байка мога и пред президентсвото ако искам

Затова и ограничих карането си да е 90% само в лошо време и когато нося хора/товари.

Сега, с едно пълнене на резервоара изкарва два месеца. Побира 45л. Правете си вие сметка колко ми излиза.

Пробега на колата ми е минимален. Не се амортизира толкова.

-----------------------------------

Смешна история.

Сутринта се прибирам и един от блока ми минава до мен с тесла. И понеже е Тесла и рядка я запомних. След време почнах да я виждам често и на мола.

Иначе шофера ме гледа ме злобно, брат. Дал 150к за Тесла хахаха да ходи до мола.

----------------------------------

Та, реално за Ганьо колата е начин да избие комплекси, че е най-бедния и най-ебан мишкар в цяла европа.

Коментари

1.   Споко бе, що си толкова злобен. Релакс. Всеки да си прави каквото иска, отдавна не ме интересува никой.
Разбери, че на никой не му пука за никой, нито някой те гледа злобно, нито някой ги гледа тия псевдогъзари. Всичко е в главата ти и на тоя дето си мисли, че с някаква кола е голям тарикат.
Новите тарикати са тези, които нямат коли, нямат заеми за някаква панелка и са свободни да работят от където си искат и да пътуват когато си искат. Свободата е новото секси.

2.   Много точно и болезнено в десетката, браво. По-забавното е, че една част от хората изобщо не трябва да управляват автомобил, а го правят. Само като погледнеш как паркират и как изпреварват, реакции и т. н. жените се опитват да се емнципират и се правят на самостоятелни, а половината не могат да карат. Не е нормално 19-годишни да карат кола и да ходят по разни места из България. Познавам мъж, който изкара книжка на 27 и едва на 31 се научи да кара като хората. Мъжете конкретно си избиват комплексите с коли. Те разчитат на това, че ще качат някое момиче вътре и ще им станат нещата. Почти всеки втори шофьор под 25 години кара кола точно поради тази причина. Не е нормално в България да е една от най-бедните страни, а всеки да има кола. Даже много от тия коли са на газ и са за по 2-3хил. лв таратайки. Големите градове се обслужват от обществен транспорт, не от личен превоз. :) В София има автобуси, метро, трамваи, тролейбуси, колите са за път извън София.

3.   Така е, като живях в западна Европа малко хора имаха коли. А у нас пълно с пишлегари с коли и дори претрепват хората.

4.   Ходят с автомобила и до местните супермаркети, които са им на 200-300 метра...
От ЕС уж ще наложат сума ти такси за автомобили под екологичен претекст в близкото бъдеще, така че наистина само супер гъзарите ще шофират без причина.

5.   Толкова много злоба и комплекси само заради това че хората имат коли. И аз не съм активен шооьор, но изобщо не ми пука кой как се придвижва. Не му плащам аз подръжката, горивото и всичко друго. Нито блея по колите на хората да видя кой как стои, дали е сам и подобни. Странни са ми хората като теб вперили злобни очички в другите. Хората си жиеят живота, едва ли някой те отразява, камоли да те гледа злобно. Ти ли ще кажеш кой с какво да ходи до магазина и каква музика да слуша в собствената си кола. Изглежда не слушаш чалга, но това не те пррави добър човек. Май ти беше писал някаква тема каква комплексарка е "Ганка". Явно още си сам и се чудиш къде да излееш отровата си. Защото щастливият човек не дебне кой какво прави. Хващай "байка" и отивай в някоя пещера като всичко те дразни. Не мислех да го правя, но след като ти прочетох поста реших тази вечер да покарам безцелно сама из града. Няма да забравя да си изкарам ръката отвън. Жалко че нямам татуси

6.   Еми какво да ти кажа? Истина си е. Но то не важи само за Ганьо Балкански. Във всички страни от третия свят е така.

7.   Въпрос на приоритети е, ясно е, че тези коли са на лизинг взети, все пак животът е веднъж, работа и удоволствие съчетано е точното нещо, това е правилния път в живота.

8.   ШофЕра не те гледа злобно брат. Просто ти се мислиш за много важен и си представяш, че Земята и всичко се върти около тебе.
Ганьовци са такива като тебе, които нямат друга работа и седнали да коментират колите на хората.
Ако искам и на 50м ще ходя с колата, тебе кво те брига?
Естествено, че сам ще пътувам няма да пъувам с такива като тебе.
Мислиш ли, че на така наречение Ганьо с Теслата за 150 хилки му е през оная работа за твоя жалък живот?
А ти ако искаш и с кон ходи

9.   А ти с Корса на 15г ли си? С тия 45л резервоар... За Тойота явно си чувал легенди как никога не се чупят.

10.   Написал го тва еко-тротинетко-веган-джендъра и му олекнало :)

Що не го кажеш на живо това на някой?

Аз лично имам 3 (ТРИ) коли, все за по 30-40 бона и ми е голям кеф да дразнят точно такива като теб. Защо три ли? Защото ми е кеф да спорят лапетата БМВ, Мерцедес или Ауди и аз да им кажа че имам и трите :) Какво ти преча като си карам колата сам? Знаеш ли аз пък как обичам тротинеткаджии и велосипедисти, които имат претенции че са част от движението, а в същото време не подлежат на никакви регулации и не спазват никакви правила. Само права искате без задължения, а?

Всичките ти аргументи са комплексарски и тъпи за човек като мен, който има достатъчно финанси за гаражи, ремонти и т. н. Немските коли са най-качествени, както и всякакви други машини, вземи се образовай малко по темата. Естествено, че са и едно най-хубавите визуално.

Изобщо цялата ти тема се върти около това че си беден комплексар и си измисляш доводи да плюеш хората, които си живеят живота и се кефят, докато ти си караш Байкал и всеки си мисли кво е тва насекомо на пътя и така...

Та реално, почувства ли се по-добре като си изля злобата? Ще си купувам и четвърта кола, да ти стане още по-хубаво :)

11.   Не разбирам проблема ти.
Твоето изглежда като същата комплексарщина, но в другата посока. Остави хората да си карат каквото им харесва. Нито им купваш колите, нито им плащаш разходите.
Карай каквото ти харесва и колкото ти харесва. Никой нищо не ти налага.

12.   Здлавею, авторе! Лично аз не намирам смисъл да имам кола, не съм софиянец, на 8 часа път съм от София, а любимия ми транспорт е железопътния! Миналата година имах удоволствието за първи път в живота си да пътувам с метро! А преди 3 мес. за първи път пътувах и с трамвай! Виждам, че возилата са нови, като постоянно се работи върху обновяването на целия транспортен парк без изключение! Но въпреки това софиянци не си продават колите и да си купят годишна карта за целия транспорт! А и никога не съм искал да имам книжка, карането не ми е страст, а и последния път като имах ангажимент в София, който отне голяма част от деня ми, че и бях с една близка, а и влака, с който щяхме да пътуваме, вече беше заминал! Взехме си билети за нощния влак! Аз се мотаех из пероните, за да мине времето, накрая дойде вечерта, поехме към влака, настанихме се и след като ни провериха билетите, легнахме върху седалките и заспахме непробудно, та се наложи да ни будят! Е, как тогава човек като е толкова уморен, ще бъде в състояние да шофира часове наред, питам аз?

14.   Авторът е пропуснал най-важното, а то е че:

колата в ръцете на компелксар/пишлегар/наркоман освен превозно средство е и средство за убиване!

Не знам кой и как раздава книжки, но е факт, че почти ежедневно има претрепани на пътя и това е най-големият проблем, а едва след него са комплексарщината на много от каращите.

В България е съвсем в реда на нещата да си се увътрил с лизинг, който не може да си погасяваш или да живееш в панелка, а колата ти да струва 30-40 хиляди.

В София специално, ако всички ползваха градски транспорт или хходеха пеш/с колело, един автобус без да е претъпкан поема около 60 души - столицата ВЕДНАГА ще се освободи и ще се стига от точка А до точка Б много бързо!

За съжаление в България колата е синоним на статус, жените много гледат това, ако нямаш кола веднага ти се лепва етикета 'бедняк', 'не е достатъчно мъж' и т. н. селски простовати мисли.

Аз лично държа кола най-вече заради социалния статус, просто защото иначе като кажа че нямам и ме гледат като извънземно..

Т. Т.

17.   Абсолютно съм съгласен! Аз съм много добре финансово, мога да си позволя много скъпи неща, но нито имам книжка, нито кола. Винаги съм смятал колата са нещо излишно и противно, пък да не говорим колко са опасни. Пътувам си с влакове и с градския транспорт и ми е голям кеф. Спестените пари от глупости ги харча за пътувания в чужбина.

18.   10 от 10 съм съгласен. Това да използваш кола за да стигнеш до мола е все едно да използваш асансьора за да слезиш от третия до първия етаж.

19.   По скоро комплексаря си ти авторе. Защото:
1. Осъждаш без да знаеш дали хората имат багаж в колите си!
2. Сам признаваш че няма инфраструктура за колелета, но си пропуснал и факта, че в България няма къде да си оставиш колелото и да си сигурен че няма да го окрадат, около любимият ти мол има 7-8 места къде да заключиш предната гума, така че като се върнеш може да свариш само нея заключена и да я няма другата част от колелото, а вечер е голям проблем да прибираш в апатранента 3-4 колелета на домочадието. Ако живееш сам в двустаен може да ползваш едната стая за гараж на колелото, но ако имаш жена и деца и те имат колелета???
3. Не казваш за колко време би изминал 10-те километра до Люлин тикайки счупено от доброжелател колело или колело със спукана гума заради прекрасната инфраструктура? Ако ти се счупи колата заключваш я и вземаш такси, метрото или автобус и пращаш пътна помощ да я вземе, ако ти се счупи колело е забранено да го качиш в автобуса, ще трябва да го носиш пеш.
4. Колите били правени да се разбиват на 10-15г. а колелетата не са така ли? planned obsolencе не важи ли за велосипедите?
И така нататък

20.   Авторът е прав. Но и той също е комплексар. Доста злоба има в него.

21.   Моите две стотинки по темата:

На запад карат колелета и скутери защото имат условията за това. Аз имам две коли, мотор, скутер и колело. В града съм предимно на скутера. По-удобен е, и не обичам да седя в затворени пространства. Жената кара колелото. Инфранструктората не го позволява. А и шофьорите там нямат тая култура на шофиране да пазят водачите на двуколесовите. Ще те прегази, и с малко по-добър адвокат ще мине с условна.

Обаче теб просто те е яд, че до вчера си карал байк, с триста зора си събрал за една малолитражка, с която като и напълниш резервоара трябва да караш два месеца. Бас ловя, че ако някой ти подари Мерц или Бима и ти пълни резервоара постоянно, няма да слизаш и ти. Ама нали знаеш приказката за лисицата и гроздето.

Един съвет:

Гледай си в твоята чиния, че до като гледаш в чуждата твоята остава празна.

Чингис Хан-Сканинавеца

22.   Най-обичам клоуни, които не знаят от коя творба е образът Ганьо и кой е авторът й да определят кой е Ганьо и кой не. Такива като автора си мислят, че като нарекат някой Ганьо ще го дискредитират и издигнат, но всъщност точно автора е Ганьо - злоба, завист, обиди :)))

23.   В градове, като Търново повечето разстояния може да се изминат пеш за кратко време. Даже е препоръчително за здравето хората да вървят пеш по няколко километра на ден. Има товари, които могат да се носят на ръка в чанта, раница, сак и тн.
От колата има полза ако ще се пътува извън града на дълго разстояние. Но ако няма човек кола може да използва влак, автобус или споделено пътуване при междуградско пътуване.

24.   Авторът е прав за това че ползването и притежаването на лека кола е много скъпо, но въпреки това хората предпочитат да плащат, защото автомобилът е едно от най-добрите неща, които човечеството е измисляло за себе си, да можеш да се придвижваш бързо, надеждно, комфортно и най-вече независимо от другите! И въпреки това което си забелязал, повечето хора карат обикновени коли и то не с цел газария, а защото им ТРЯБВАТ! . Да ходят до село, за екскурзии, за седмичен пазар, да возят децата като са болни, възрастни близки, да ходят на работа нощни смени, когато няма друг вид транспорт и т. н и т. н. Други пък имат алтернативи но не искат да се возят в претъпканите рейсове и да висят с часове по спирките.

Аз лично бих карал повече колело, бих си купил даже електрическо такова, но просто няма условия. Нито има къде да се държи, в апартамента е много неудобно, в мазетата е мизерия, на вън ако го оставиш ще изчезне на втората нощ, ако не цялото то части от него със сигурност. Отделно масово асансьорите са малки, не може вътре да го вкараш, ако живееш на 5 ти или 15 етаж трябва да го мъкнеш по стълбите.

Нито пък има и къде да караш, няма велоалеи, по пътното палтно ако тръгнеш ще те отнесат, по тротоара пък само разни деца, кучета ти се спускат като минеш до тях.

25.   интересни хора. колата е необходимост и удобство.
-не завися от друг транспорт, колата ми дава свобода, мога да отида където пожелая сам без да се съобразявам. чувствам се добре, когато карам, приятно ми е. И мога е за 500 метра да я изкарам да, и до мола мога да отида, както и до селската къща. пък и е по-готино да вземеш някоя жена не с тротинетка а с кола, нали?

26.   По принцип е много натоварено в големите градове, има задръствания и се объркват разписанията на градски транспорт. От една спирка до друга спирка е изчислено 2 минути път, а автобус пристига с няколко минути закъснение. Тези закъснения са проблем за шофьорите в градския транспорт, тъй като подлежат на глоби и за един месец губят по 10-20 лв от заплатата си. Друг е въпросът, че неадекватно толкова много шофьори да бъдат по един в колата. Темата е написана на място и е определяща много точно. Наистина е малоумно цялото това автомобилно преселение.

27.   София не е град за колела, няма инфраструктура за това. Казвам го като човек, който няма кола и се движи с градския. По-големи олигофрени от тия с колелата и тротинетките няма. На центъра всеки ден им гледам самоубийстените изпълнения. По улиците няма място за колите, по тротоара няма за пешеходците, тия се врат и пречат и на едните, и на другите. Че и злобно гледат и псуват някой като им свири. Ама иначе светофари и маркировка за тях не важат, нито има други участници в движението, с които да се съобразяват. Качили се на тва и вече хванали Господ за шлифера. Добре ги забраниха на Витошка и глобяват, време е на целия център да се забранят.

28.   Не можах нищо да разбера. Азторът говори за някакъв си "Ганьо", а от недодяланото му съчинение се вижда, че той е най-големият Ганьо и от бедния му речник можем да видим, че използва имена на литературни герои, но литературата не е сред интересите му. Говори за комплексари, а самият той е комплексар. И тука бих сложил онова замисленото емоджи.

29.   Най-забавното е, че в страни като Швеция колелото е предпочитано превозно средство за придвижване от хора с доста по-висок стандарт от масовите шофери у нас. Но и разликата в двете икономики на България и Швеция огромна. Филмчето на повечето като предпоследния коментар е, че автомобилите плащат данъци, а колелата не плащат и затова са толкова мразени. Лошото е, че такива човечета са против автобусите, тролейбусите и трамваите. Как шведите решават, че няма да изкарват кола и ще ползват колело или градски транспорт, а големите аристократи от България ще са по колите. Никак не е случайно, че по жизнен стандарт шведите са в топ 20 на страните по света. Давам пример с тях, защото го знам от пръв поглед.

30.   Преди 20ина години нямаше ли много-много повече велосипеди в София? Като че ли дори децата не карат, почти не съм виждал такива извън парковете, а и там са редки, но нищо чудно - пълно е с потенциални убийци, които биха ги сгазили без да им мигне окото, докато стигнат до парка...

31.   В България винаги си е било така. Българинът иска да се покаже, да бъде големия тарикат и т. н. Затова и масово налива последните си пари в 15 годишни таралясници, че и ги "тунингова". Доста от хората, които познавам ходят буквално навсякъде с кола. В квартала, в който живея има начално училище. Е, не можете да си представите какви задръствания стават там, когато стане време децата да се прибират. А съм убеден, че всички живеят в радиус от максимум 500 метра от училището. Моя съседка ходеше всеки ден да си взима детето с кола от това училище, при положение, че вече беше в 4-ти клас и за да се прибере, просто трябва да измине 100-200 метра по една и съща улица. Иначе, за мен е разбираемо, че няма толкова колоездачи. Просто няма никакви условия за това нещо у нас. Трябва да караш в трафика, което изобщо не е препоръчително.