Споделена история от Други

Не мога да му простя
Здравейте, имам проблем с прощаването. Моят приятел ми се извини за нещо, което беше направил, но продължава да го прави. Наистина го обичам, но на него наистина не му пука, колкото и пъти да повтаря, че му. Дали е по-добре да се разделим или да си дадем пространство, наистина нямам и желание да си говоря с него, но той пак ще започне да ме пита защо не му говоря. Наистина се обичаме, но не мисля, че мога да му простя отново и да му дам още един шанс.

Коментари

1.   Ако има нещо което партньор в една връзка прави редовно а другия партньор не може да прости нещото единствения изход е раздяла.
Щом не го обичаш до толкова че не можеш да приемеш навиците му то вие не сте един за друг, независимо какъв е навикът който той има. Ако се налага насилие за да се промени един от партньорите по добре да се разделят веднагс, а нарочно да не му говориш си е прилагане на тормоз, което може да се приеме за насилие.

2.   Възрастните хора, ГОВОРЯН и така решават проблемите. Да не говориш е детинско! Показва нецрели емоции, егоизъм и високомерие. Виж кой съм аз, няма да ти говоря и ще те накажа, но наказваш себе си, таиш емоции и така идват болестите, за да се префокусираш върху друго нещо и да се осъзнаеш. Садате и говорите, но не в български стил, ти.... куп обиди, а виж аз колко съм добра. Ясно казваш какво не ти харесва, ако той приеме и се осъзнае ок, ако не, има милиард мъже на този свят!

3.   Какво е направил? Ако оставя неизмити чинии в мивката, не се разделяйте.

4.   Здравей,

Какво прави твоя човек? №3 е прав/а - ако си хвърля чорапите на пода, не прави голям проблем, но ако системно те лъже за същностни неща, че е в командировка, а всъщност не е, това вече е проблем.

5.   Прости му, това е правилният път в живота.

6.   Чета тоя сайт най-вече, за да си подобря разбирането по човешка психология. Говориш за тъй нареченият ти "приятел", като за домашното си куче. Нещо бил направил, ти си недоволна, да му давала ли "шанс", да го зарязвала ли... Куче ли тренираш, или общуваш с друг човек?

Никакво споменаване какво точно бил направил, кое го е мотивирало да го направи, защо продължава да го прави според теб, защо теб те дразни, говорили ли сте сериозно за това, на колко сте години... Ама иначе "много го обичаш"... Звучиш като тийн (за което си има раздел между другото), ама то в днешно време, като нищо може да се окажете на по 30 години...

7.   Така, както го казваш, не можем да ти дадем адекватен съвет. Зависи най-вече какво е нещото. Както са ти казали и в горните коментари - ако проблемът е, че оставя трохи по масата, след като е ял или забравя да си вдигне дрехите от дивана - това е едно, но ако говориш за лъжи, изневери и тем подобни неща, тогава преустанови отношенията.

8.   Ако е изневяра, да знаеш, че няма да спре. Мъжете или изневеряват редовно, или никога. Нарича се морал.

9.   В живота трябва да прощаваме, ако искаме и на нас да прощават!

Това дори е казано в молитвата Отче наш:

.... И прости нам дълговете ни, както и ние прощаваме на длъжниците си...

Така, че моят съвет е: винаги прощавай и не таи злоба или омраза към никого!