Споделена история от Други

Внос на хранителни стоки от Украйна
Нали уж забраниха вноса на стоки от Украйна, пък в големите вериги супермаркети продават едни от най-скъпите марки млечни продукти както и безалкохолни напитки на които със супер ситен шрифт пише на украински, че са произведени в Украйна?

Коментари

1.   Вносът от Украйна е безмитен още година. Третира се като държава от ЕС. Вносът на някои неща обаче е ограничен или забранен, с цел да се защитят европейските производители. Касае основно земеделски продукти, които в ЕС са субсидирани. Обща забрана за внос няма и никога не е имало. Бъдещето е Украйна да влезе в общото икономическо пространство на ЕС... така, че свиквай с украинските стоки. Те са огромен износител на сравнително евтина и качествена продукция.

2.   Чета и с едри, и с дребни букви и бягам надалече!
Не желая с обеднен уран и забранени пестициди да храня децата си...
Евтиното излиза прекалено скъпо!

3.   Пречи ти вноса от Украйна, а не ти пречи вноса от Турция, Испания и Гърция, които забиват в земята родните производители в последните десетилетия? Малко странна птица с провокаторска темичка. Наясно ли си, че в последните години почти няма български продукти във веригите магазини и внасяме домати и краставици от Турция и Испания? Що не мрънкаш за това, бе, руска подлого? :)

4.   Не си в час. На нашите "подлоги" им дърпаха ушите от ЕС, Урсула им се скара, и те го разрешиха... Трябва войната там да се спонсорира.

5.   Не ми се яде чернобилска храна.

7.   3, няма родни продукти в магазините, защото евроатлантиците водят стабилна политика на унищожаване на родното земеделие. Гърция и Испания са членки на ЕС и сме задължени по договора за членство да внасяме тяхни боклуци (в прекия и преносен смисъл). Турция пък излиза с по-ниска цена - капиталистическа мечта. В крайна сметка, обвинявай себе си и другите европодлоги, че нямаш български домати на масата. Над 10 000 регистрирани агенти на Америка, 330 нпо-та, финансирани от запада медии, но него пак го гони някакво Руско "влияние". Нито Русия, нито Китай са ти виновни, че си лумпен.

8.   Проверките за пестициди са еднакви по всички граници на ЕС. Както и за всичко друго. Прилагат се и за турския, и за украинския внос.

9.   До 7: Лумпенът си ти!
Никой нищо не ни задължава. Покажи ми клаузата в договора ни с ЕС, по която сме задължени да внасяме гръцки и италиански продукти. Има пазарни принципи и конкуренция. Българските производители, когато не са конкуретноспособни, разбира се, че ще загубят съревнованието. Има и друг проблем - има евросубсидии за земеделие, но те не се насочват към правилните сектори, масово се крадат, подкупват се служители на ДФЗ да запишат, че съществуват необходимите декари обработваема земя. Не се субсидира и дотира за реално производство. Но за това не ни е виновен ЕС, а сме си виновни сами.
За руското влияние - съветвам те да прочетеш за Лукойл (руска фирма), данъчните й складове, чрез които е наложила монопол на целия пазар на горива. Съветвам те да прочетеш колко руснаци имат имоти в България и колко фирми с руско участие има тук. Може да провериш и за генерал Решетников и как Русия чрез него е одобрила настоящия президент на България.
И още един абсурд - в парламентарните избори участва партия наречена Русофили за възраждане на отечеството, водена от идентифицирания като руски агент Николай Малинов. Това как ти се струва, имаш ли кураж да го коментираш? Представям си какъв рев би настанал, ако на изборите се яви партия с име: "Американофили за България", например.

10.   7, аз си имам български домати на масата. Консумирам изцяло български продукти. Изглежда не ми пречи, че ги няма в магазините, намирам си ги. Та не виждам точно какво си се размрънкал като девственица. Мери си приказките, подлого. Понеже си с интелект на амеба и копи пействаш каквото ти е спуснато... докато аз мисля. :)
Казаното от теб за ЕС не е вярно - политиката за внос и износ зависи предимно от решенията, взети от родния ни парламент. Кой беше на власт до 2020-та, примерно? Я да чуем...?