Споделена история от Други

Ще има ли правителство?
Как мислите ще има ли правителство и дали трябва да има?

Коментари

1.   Няма да има. ГЕРБ замразяват разговорите с Яне Янев, извинявайте, ППДБ, и сега май пак ще се ходи на избори. Само че този път и ПП и ДБ я хванат 2%, я не (Яне).

ППДБ си направиха гавра с всичките хора, които им гласуваха доверие и излизаха по площадите. А който ги защитава в момента или е трол, или е на хранилка при тях, или има нужда от специализирана помощ.

2.   Ако се случи коалиция ПП-ГЕРБ, това означава край на ПП. От тях зависи дали искат да се налапат за последно или да отидат на нови избори, след които ще се върнат пак в изходно положение.

3.   Моля ви, не разваляйте и този сайт с политика. И без това тук копейките са като някакъв култ, така че няма как да очакваш интелигентни и обосновани мнения по въпроса.

4.   ПП уж искаха да "изчегъртат" Герб и всичко старо, а сега ще се съюзяват с тях...

От друга страна, колкото и пъти да има избори, резултатът е все един и същ: Герб, след него ПП и т. н. и никой с никого брашно не меля, а няма абсолютно мнозинство и задължително трябва да се коалират 3 броя партии, за да има редовно правителство...

Тъпо, а? ;)

5.   Уж се бяха договорили, но след последните разкрития и падението на ПП (не че не беше ясно какви са от самото начало), може и да не се случи.

6.   Не ме интересува дали ще има, но категорично не трябва да има.
Всяка политическа система е предпоставка за корупция.
Тук не се случва нищо, което не се случва и в пропадналия запад, с който ни облъчват отвсякъде и трябвало да възприемаме за еталон в ежедневието. От друга страна, и на изток е същия застой.
Истината е, че демокрацията и комунизма са съответно "доброволно" и "насилствено" робство, и еднакво вредни за хората, но на българите явно няма да им уври преди да си изгубят кухите глави.

7.   Аз съм за нови избори. Преди записа си мислех, че е важно да спрем с тази въртележка и негативите от нея, но сега ми се повръща от партиите и не искам да ги виждам в управлението. Да гласуват бюджета и важните закони и да ходим на избори. Политиците се интересуват единствено от това как да изхарчат едни пари и как да прилапат службите.

8.   В началото бях много против такова правителство, но е крайно време да се спре Радев, прекалено дълго управлява. Врещенето на мурзилките е достатъчен признак, че правителството е необходимо и вече съм му фен, въпреки очевидните кусури на участниците.

9.   По-добре да няма, щото ще ни вкарат във конфликта в Украйна.

10.   Не. Такъв Франкенщайн не става за нищо.

11.   Зависи от Тиквата. Той не само се завърна, а на следващи избори ще събере още повече гласове. Киро продължава да пропада.

Иначе нищо кой знае какво не е станало, Киро наприказва това което всеки с две мозъчни клетки вече знаеше... ПП и Герб са една и съща партия, управляват се отвън, боя е само кой да е по-отгоре и да лапа повече. Не знам какво хората се оплакват. Който и да управлява, ще е от голям по-голям евроатлантик и ще ни вкара във войната.

Аз лично залагам на Тиквата, че ще използва ситуацията да разкара Киро, Да не забравяме, че имат лична вражда, и сега му се е отдало да го върне. Въпросът е дали "посолството" ще му позволи... Лошото за Киро е, че намеси Урсула, просто човека не знае как да си мълчи, и като нищо ще заложат пак на Боко, нищо че го разлюбиха в последните години.

12.   Не мога да разбера, какво различно от останалите партии чухме от този запис. Че преди да назначат шеф на службите го съгласуват със Запада - ми естествено, всяко такова назначение се съгласува със съюзниците ти, каква нова информация е това? Че имат намерение за чистка в администрацията - да, миналият път оставиха всички служители без да ги пипат, и после Радев ги уволни и си сложи своите хора - пак, кое по-различно от останалите партии?
Аз чух само най-адекватната оценка за другите партии която съм чувал - за разцеплението в ГЕРБ, за пазаруването на кметове от Радев, за идеята на ДБ да оцеляват, за адекватната самооченка - че като партия на интелигенцията, реално те нямат вовече от 10 процента. Това са все съждения право в десетката. Не мога да разбера те с какво обидиха другите, защо като някой каже "Царят е гол! " - не стрелят по царя - мафията на страната ни, ами се стреля по този който го е казал? Прилича ми на умствените еквилибристики в полу-феодалните страни като например Македония, където всяка истина се приема на кръв.

14.   11 - Асен е по-вреден от Киро и е по-хитър.

15.   До 12 След като смяташ че е естествено и нормално съюзници да съгласуват шеф на служби на съюзника си кажи Кои наши съюзници европейци са съгласували техен шеф на службите им с нас???? Или ние не сме им съюзници затова нямаме право да ни питат кой да си назначат??? Съюзник не означава робовладелец и никой съюзник няма право на мнение кой българин да бъде назначен за шеф!!!

16.   Дo 12,

Някак си каза всичките опорки на ПП-ДБ... Как какво лошо има да съгласуваш шефовете на най-секретните си служби с партньорите си? Че тия партньори да не са ти майка или баща? Вземе да съгласуваме службите и с турците? Нали и те са ни "патньори"? ПЪРВО гледаш собствената си НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ, а после ти е през оная работа за "партньорите".... Да не мислиш, че САЩ като ни са партньори нямат 20 човека от ЦРУ на наша територия? Или тях не ги закачаме защото са от "партньорска" държава? 15 много хубаво ти го обясни.. САЩ, Франция, Германия, Англия и т. н. дали съгласуваха техните началници на контраразузнаване и военно разузнаване с нашите палячовци?

17.   Че разбира се, че го съгласуват с нас. Полският шеф на разузнаването например, ако беше учил в Москва, мислиш ли че щяхме да му имаме доверие да споделяме например стратегическите, оперативни данни които всяка държава от НАТО споделя? И не става дума за това дори какво означава съгласуване. Би било жалко за капацитета ни, ако решим че "съгласуване" значи другия да ти го назначи човека, явно това се разбира обаче

18.   До 3
Лицемерието и двойните стандарти са класика за Доносническа България и нейните тролове. Крадеца вика дръжте крадеца!

19.   До 17 значи не разбираш думата съгласуване? Ами това е да питаш някой друг съгласен ли е ти да направиш нещо и да действаш според неговото мнение.
Да се съгласува наше правителство с което и да е посолство за назначение на шеф, означава да ги пита " Вие съгласни ли сте да сложим Пешо за шеф на наша служба" и да действа според тяхното мнение. А това си е живо назначение от чужда държава, което от своя страна поставя българия в положение на колония.
Полша не е питала българското посолство, дали са съгласни с дадения човек, преди да го назначат за шеф на разузнаването си, те си избират човека, а дали ние ще му имаме доверие си е българско решение в последствие.
Защо спрягате полското посолство като посолството, което са питали, не знаем кое посолство са питали, те и Турция са членове на НАТО, как ви се струва да питат турското посолство, кого да назначат да пази българската сигурност?

Да си член на съюз, не означава да питаш другите членове на съюза какво да правиш, те са ти равноправни, не са ти началници. И Америка и Турция, и Полша, и Франция, и България са държави с равни права в съюзите които са сключили.

20.   Номер 12, и аз мисля като теб. Записът трябва да се слуша ЦЕЛИЯТ. За първи път слушам политици, които мислят и обсъждат кое е добре за България. Дори не за тях и тяхната партия. През цялото време се пивтаряше кое е в интерес на България. Дори да платят цената и да жертват бъдещето на партията. И основнотп го каза Асен Василев - до година и половина-две в парламента ще имат превес проруските сили, дотогава трябва да приемем еврото и да сме в Шенген, за да бъдат щетите по-малки. Не се обсъждат схеми, не се обсъждат порции, обсъжда се бъдещето на България. Руди гела им направи голяма услуга. Но записът трябва да се изслуша от начало до край