Споделена история от Други

Силен характер
Напоследък често виждам хора, които се самоопределят като силни характери. И понеже всеки влага различен смисъл в това понятие, реших да ви питам за примери от вашия живот, моменти, в които сте проявили сила на характера.
Споделете кога и как проявихте силата на характера си.

Коментари

1.   Хмм, една от чертите е да не бъде жертва. Т. е. да не мрънка и обвинява света около себе си докато друса/пие/цъка игри и садва.

2.   Като дадено лице се натреска и пита някой случаен на улицата: "Ти мене уважаваш ли ме?? " е най-често срещания пример за силен характер по тези ширини.

3.   Като ми каже някой силен характер си представям див селяндур, правещ се на важен. Силен характер е да не мрънкаш и да се бориш в живота.

4.   3, благодарение на тази наша народопсихология, "силен" стана мръсна дума.

5.   Индивидуално е, за всеки е различно това нещо и го показва по свои начин, един има яка връзка, друг готина професия, някои отстоява своето мнение.

6.   Да довършваш започнатите неща. Да успяваш да преодолееш фредни навици. Да успяваш да се изправяш всеки път и да продължиш напред въпреки, че живота пак те сваля с поредния шамар на земята. Да не повтаряш грешките си. Да не допускаш вече хора в живота си, с които си казал, че приключваш с тях за винаги. Да държиш на думата си. Това последното вече е изчезнало отдавна в хората и те могат да ми се определят като силни характери, и да си вярват колкото си искат.

Чингис Хан-Скандинавеца

7.   Аз съм със силен характер и затова ще ти отговоря от опит.

Силен характер означава няколко неща:

1. Като качества: да си търпелив, духовно зрял, мъдър, разумен
2. Да имаш силна воля и да умееш да се самопринуждаваш, когато е необходимо
3. Да не се отчайваш в трудни ситуации и да не вдигаш бяло знаме, а напротив - да търсиш решения и да ги прилагаш практически
4. Да не се смяташ за велик и за голяма работа, а да бъдеш скромен и да имаш трезва преценка за нещата от живота
5. Да умееш да прощаваш на другите, и да искаш и самия ти прошка, когато си сгрешил. Да виждаш и да признаваш грешките си
6. Да не си егоист, а да помагаш на другите хора
7. Да си способен на безкористна любов към хората, да си готов да жерваш за тях своето време, пари и каквото друго е нужно, за да помогнеш, когато се налага
8. Да няма разминаване между думите и делата ти

Сила на характера съм проявявал в много моменти, примерно:

Фалирах в бизнеса като загубих всичко, което имах, но успях отново да се изправя на крака и да продължа...

Преживях смърт на любими хора, но това само ме накара да осъзная суетата на земния живот и да обърна внимание на непреходните неща

Преживях разпад на семейството си, жена ми беше голямата ми любов... Трудно ми беше, много трудно... но се справих.
Дори успях след години да създам ново семейство, по-добро.

Това е моето виждане по този въпрос. Надявам се, че съм бил полезен!