Споделена история от Други

Спрете да се вайкате!
Наистина спрете! Погледнете през прозореца, излезте навън да видите това вълшебство около себе си! Сложете слушалките (ако слушате музика), качете се на автобуса (ако обичате пътешествия) и усетете вълшебството на всичко! Отърсете се от глупавите битовизми и вижте вълшебството на всичко.
Реалността е магична, независимо дали я виждате или не! Тя е тук за да ни напомня за себе си! Ако ще пишете негатив коментари, предпочитам да ги спестите :)

Коментари

1.   Благодаря ти за тази тема. Повечето ще я подминат и си кажат "лесно му е на този/тази, ама няма моите проблеми". Сигурна съм, че както всички останали, и ти си имаш. Но нагласата е и голяма част от решението. Тъжно ми е да виждам навсякъде намръщени и озлобени физиономии, но живеем най-вече сред такива хора. Обичам да се сещам как проблемите ми само отпреди няколко месеца изглеждаха огромни, а сега дори не се сещам за тях. Когато погледна назад, осъзнавам, че излишно съм се тормозила и притеснявала. Аз съм тук, жива и здрава, всичко останало отминава. Погледнете голямата картина и се усмихнете. :)

2.   "Реалността е магична"

Даже повече от магична. В последно време такива неща стават, че да ги бях чел във фентъзи книга, нямаше да повярвам...

3.   И сестра ми гледаше винаги на живота с розови очила - излизаше със слушалки на улуцата, вярваше в положителното мислене. Накрая мъжа й я застрахова и уби. Ами и аз вече не вярвам, че живота е приказка, ами точно обратното - мисля, че живеем в ада!

4.   Трябваше да драснеш кой и с какво те снабдява...

5.   Социалния живот е винаги на мода, добре казано хората трябва за търсят реално опознаване с когото желаят такова, да стоят на пеика, в заведение да пият по сок и да общуват, това е правилният път към щастието.

6.   Какво значи - негативни коментари? Авторе или авторке- да взема да те светна за една Истина- нищо не е само цветя, пеперуди и еднорози преследващи розови балони. Ако отричаш негативната страна на реалността- значи лъжеш сама себе си, друг вариант е да си ортодоксална нюейджърка, на която са промили мозъка, третия вариант -да си доста добре надрусана с някой наркотик. Но дори и наркотиците няма как да те държат постоянно в свят с розови балончета.
Отричаш ли негативното в света-значи имаш сериозен проблем!

7.   Авторе, напушен си.

Реалността не е магична.
Реалността на моменти депресира.

8.   Прабаба ми, Бог да я прости, доживя до 100. Като я питах как е стигнала до тази възраст въпреки тежкия си живот, тя ми каза следното: "Всяка сутрин взимам 1 лъжица майната му и продължавам деня си с усмивка! Защото ако тръгна го мисля какво не ми е наред и колко много проблеми имам, то по-добре да легна и да умра! " И права беше жената, а както казах животът и хич не е бил лесен. Обаче имаше дух и чувство за хумор дори на 100! А иначе проблеми има всеки, важното е, да не ги оставяш да те превземат. Правиш най-доброто на което си способен в момента и продължаваш напред.
Това е!

9.   До н. 4 от н. 6-То и аз точно това щях да питам авторката, но реших по друг начин да си изкажа мнението:)

10.   Ооох, маминото сладко...
Съдейки по наивните, глупавички писания явно си някое 15-16 годишно сукалче, вероятно от женски пол, което е още на издръжка от мама и тати, и още не е видяло суровата, жестока реалност очи в очи.
Като има кой да те храни и пои, мама и тати винаги насреща, хладилникът - пълен, сметките - платени, имаме покрив над главата, дрешките, обувчиците и телефончето ни е лесно да си подскачкаме и свирукаме безгрижно на улицата, и да не ни пука от нищо. Ама като мама и тати умрат и ни се наложи да се издържаме сами, тогава кво прайм? ! Или викаш дотогава има много време, първо кефа, после ще му мислим...

11.   Лесно е да се говори отстрани, особено като нямаш проблеми.

Хората имат проблеми: бедност, болести, инфлация, данъци, сметки, кредити, сърдечни изпълнители, липса на работа и още много...

В днешното трудно и забързано ежедневие е трудно да се радваш на живота.

12.   Автора до 8: Не ми ли се струваш позната от някъде? Хахаха

13.   Боже какви хора са тези Българите в коментарите. Да не мислите, че има хора без проблеми и само вие работите и ви е трудно? Почти всички хора работят, има болни хора, бедни хора, хора с много големи проблеми и въпреки това са оптимисти и винаги усмихнати и щастливи. Вие не можете да контролирате външният свят, но можете да контролирате вътрешният. Щастието си зависи от самите вас, а не от външни фактори. Животът има и хубава и лоша страна и вие избирате коя ще гледате. Не се излагайте с тези коментари. Аз съм будист и мога да кажа, че имам голям напредък последните месеци благодарение на медитациите и работата върху себе си, всеки може да го постигне. Как очаквате да ви се случват хубави неща като вие постоянно сте намусени и с негативна нагласа, вие привличате негативното. На мен като ми се случи нещо лошо го приемам като урок и се уча и съм благодарна, с усмивка както винаги си решавам проблема и си казвам, че ще се справя и всичко ще отмине, а не сядам да рева и да се оплаквам. Не забравяйте, че ние всички живеем в един и същи свят, да не би позитивните хора да живеем на друга планета и при нас да няма финансова криза, болести и други проблеми, има разбира се, но ние с правилна позитивна нагласа продължаваме напред и си живеем щастливо живота.

14.   Не могат да спрат да се вайкат, защото указанията на руската пропаганда е да бъдат засипвани навсякъде и във всяка една тема с чувство за безизходица и отчаяние.