Споделена история от Други

Пристрастен съм към... Интернет
Имам нещо като зависимост към форумите. Преди да ме напсувате, този сайт не е форум. Аз използвам PC от 1997 година. Обаче Интернет го използвам от 2004. Вече мисля, че прекалявам със сърфирането в Интернет. Някога мислех, че като общувам виртуално това ще ме направи по-добър в общуването в истинския живот. Но явно сам се заблуждавал.

Не само това, ами стана точно обратното - прекаляването с online общуването ме направи мн по-затворен в живота. Заради престоя в Интернет не си намерих нови приятели. чудя се дали има смисъл да се пише по сайтове, при условие че е по-добре да споделяш с приятелите? Какво значение има какво мисли някой човек, скрит зад монитора за теб във виртуалното пространство, при услоовие че е само един nickname? Аз вече нямам приятели, понеже все кисна във Интернет форуми. Какви приятели като сам с часове пред PC-то?

Гадното е, че единствения начин да спра с това е да спра да използвам Интернет толкова често и да го използвам само по работа или за университета. Така и ще направя, понеже за мен любовта, приятелството и контакта с хората са вс в този живот. Не ми харесва да общувам с хора, скрити зад монитора. Искам истински приятели. В сайтове като този човек намира разбиране, приятелство, омраза или любов. Обаче за какво са ми всичките тези ''виртуални'' отношения и приятелства, като в реалния живот не мога да разчитам на тях? Крайно време е да започна да излизам повече навън и да се срещам с хората, а не нонстоп да седя пред PC-то. Аз знам какво избирам - любовта и приятелството, но не тези в нета, а истинските. Аз знам, че Интернет не е всичко. Аз знам, а вие дали го знаете?

Коментари

1.   И аз го знам...!

2.   Това е така и не съвсем така... По-лесно е общуването в нета.Но това нормално общуване ли е? Всеки иска да изкаже мнението си, но разбиране почти няма. Има агресия - също като в прякото общуване, но тук някак си си запазваш достойнството. Не е необходимо да се защитаваш, нито да се доказваш. Никой не се интересува кой си. Значи си в безопасност. Ако случайно споделиш нещо, което не се одобрява - ще те наругаят, ще те обидят, но това не е персонално. На кого му пука всъщност?

Искаш да получиш съвет? О почти няма хора, които да се занимават с проблемите на дадена персона. Понякога можеш да получиш някакво разбиране или съвет, но това достатъчно ли е? Имаш ли усещането, че някой зачита чуждото мнение? Имаш ли усещането, че се зачитае правото на всеки да има мнение? А умеем ли да уважаваме мнението на другите? Отговор на всичките тези въпроси е твърдо НЕ.