Споделена история от Други

Правене на пари онлайн
Здравейте!

Искам да попитам хората, които се занимават със онлайн правенето на пари какви възможности има? Знам за freelance и копирайтинга, но искам да разуча и други възможности (които са възможни за хора под 18).

Лек ден!

Коментари

1.   Авторе-би ли споделил какво точно представлява тази професия копирайтинг? Четох в интернет, но не ми стана ясно.

Конкретно питам-например-някой неизвестен човек, решава да работи онлайн от вкъщи и на компютъра си и иска да пише текстове срещу заплащане-къде да търси хора, които предлагат такава работа? Какво по-точно е заплащането? За какви текстове става въпрос?
Примерно, ако утре реша да работя това, къде да намеря човек, който да ми плати и да иска подобна услуга? Иначе-доста ме бива в писането... затова и се заинтересувах.

2.   Румбакиса Вистата може да те научи на дропшипинг, колкото да си изгубиш кинтите. Другия вариант е да плямпа глупости като Киро Сутеньора и да кешиш от Патреона.

Майтапа на страна, но за да правиш пари от интернет, трябва или да си тарикат на дребно като Киро Брейка, или трябва да имаш някакви реални умения и професия. Другото е за буквално за жълти стотинки.

3.   Ами стани програмист, доста добра възраст за старт щом си под 18.
Започни с нещо лесно като реакт или вю, имам приятел, който за 3-4 г. от стажант с 1000 лв. (защото стажът в нашия сектор винаги е платен) започна да взима към 6000 и да не работи почти нищо по цял ден хоум офис.
Ако не ти се занимава с фронтенд, виж c# и след 5 г можеш да разчиташ на солидни 7-8-10 хиляди лв., с 10, 15 г. стаж 20 000 лв нето като тийм лидер не ти мърдат.
А пък ако си хипер мега про с 15 стаж и можеш да менажираш екип от хора ставаш CTO с космически заплати, наскоро в linkedin имаше обяви за 500 000 $ нето ремоут БГ, а съм виждал и по 700-800 и тн.
Това са астрономически суми, замисли се, че 10 г. могат да минат в безсмислено пиене и висене по кафета или в трупане на опит и след 15-20 г. се пенсионираш като милионер.
Ти си, брат. Успех

4.   Програмиране трябва да положиш труд и да имаш някои умения, но после си заслужава.
Може да работиш колцентър от вкъщи, докато намериш нещо по-добро.
Ако имаш канал с нещо атрактивно в ютуб, но трябва да имаш идея и да я развиеш примерно Blippi около 75 мил. долъра е спечелил, може да видиш клипчетата му.

5.   2, Пропусна криптохъсъл от Любо Подкастъра.

6.   До 2: Че Румбакиса Вистата да не е зле, неуспешен и провален, че го плюеш? Къща джип доскоро, сега живее на Бали и се занимава и с имоти, та да не е дроп шипинга само? Човека е бая напред, за Брейка е ясно, ама пак е намерил начин да се справя.
По темата: моето мнение е фрийланс услуги, но е тегаво, трудно и тн. Другия вариант е да направиш някакъв продукт, който чрез реклами и тн да успяваш да продаваш успешно.

7.   6, о, той е много успешен, никога не съм твърдял обратното. За разлика от хората, на които им взе парите да ги направи успешни дропшипъри... и ония, на които им продаде сайтове с манипулирана статистика. Аз лично предпочитам да съм успешен, без да съм мамил, но хора всякакви и всеки различно го разбира успеха.

8.   6 щом живее в Бали, едно от дестинациите на простите първенюта по цял свят не ми го хвали.

9.   Ахааа, значи в БГ живеее елитът на обществото, а в Бали някакви утайки, нали? Сега ми е ясно всичко, благодаря.
На кой е взел парите, нещо съм изпуснал? Или като платиш за курс, но нещо не ти се получат нещата, са вземане на пари и лъгане? Иначе всеки предпочита да е успешен без да мами, но не знам къде е мамил той, дай пример за тези сайтове.

10.   Здравейте!

Към въпроса спрямо копирайтинга на No_1 ами това, което знам е, че копирайтърите се занимават напримерно в дадена фирма се издава някакъв продукт и за да се направи добра реклама се използват услугите на копирайтъра, който написва текста на рекламата и задачата му е този текст да хваща окото на читателя. Копирайтърите се намират и в печата, телевизия и др. Не съм много сигурен, но мисля че имаше и определен критерий спрямо това ако текста надхвърля определен брой думи се заплаща допълнително например или всяка една страница, която бива написана за рекламата си има цена към нея(дали 50 ст, 1 лв - това зависи според копирайтъра). Спрямо програмирането към тази сфера съм се научил имам интерес към back-end и front-end, но не знам точно как се стартират подобни платени стажове ако няма нещо против No_3 да ми обясни неговия приятел как е успял да започне това?

Автора

11.   Гледайте само как някой плюе някакъв успешен човек и има 5 броя 5 звезди, като го попиташ какъв му е проблемът 3 минуса, виждате ли къде е проблемът? Не виждате, знам. Затова така и ще си останете, айде със здраве.