Споделена история от Други

Май на Черноморието е най-добре за живеене у нас
Дори в Русе, Плевен и Видин дето са на север летата са хипер горещи за мен. От София съм и е по-хладна от тези градове и от Пловдив, но на мен и тя ми е твърде топла. Чух прогнозата за днес - навсякъде по над 34-35 градуса, само на морето между 26 и 31. И това в разгара на лятото, началото на август месец!

Аз се чудя изобщо защо се развиват повече като са с неблагоприятен климат - летата все по-гадно жарки, а зимите са доста по-студени от колкото на Черноморието, поне южното?

За съжаление на морето ни човек може да работи само в туризма, няма особено много друга работа. Но освен да емигрирам в по-студена страна, където лятото не е става повече от 30-31 градуса не знам как ще се оправям с тези жеги, които са тук във вътрешността на България. Вторият ни град Пловдив е още по-горещ, там лятото камък се пука. А в момента в Копенхаген е 19 градуса, в Мюнхен, при все колко е на юг спрямо него е 18. Идеална температура за празнуване на рождения ми ден, докато у нас понеже е поне 34-35 всяка година направо нямам апетит за тортата ако не е сладоледена, защото просто някак не върви да ядеш сладкиши в жегата. За постоянното потене, уморяване и същевременно изнервяне от жегата да не говоря.

Коментари

1.   По-студено е по Черноморието наистина... може би заради морето, от изпаренията тука има дъждове и това разхлажда много. Най-добре е да си на плаж лятото и да плуваш в морето...

Айде стига сте се оплаквали от жегите в България, в Гърция е по-горещо и имат пожари, а пък за Испания, Африка и арабските страни да не говорим... Остава ни още един месец (макар, че септември също е горещ тука, но към октомври ще е есенно вече). Аз стоя на климатик вкъщи и съм добре.

2.   Ще се сетите вие.
"На морето можеш да работиш само в туризма" -?? Абсолютна глупост. Ти какво си мислиш, че в големи градове като Варна, Бургас можеш да работиш само като сервитьорка на плажа или в някой хотел ли? Нещо ти е изкривена представата. Това са нормални градове, предлагащи добри възможности във всяка сфера.
Иначе за другото е така, кеф си ни е на морето, лятото слизаме до плажа, живеем си животеца и не бихме го дали за друго.

3.   Май трябва първо да поживееш на Черноморието. Изобщо до море в жега. Ще плачеш за вътрешността. Аз съм от Варна например и тук не е 35 да кажем, а 31. Само, че - 31 с огромна влажност, същински тропически климат. Ако мислиш, че 35 вътре е зле - пробвай 31 с висока влажност как е.

4.   Определено климата е последният проблем на България определящ къде в не си струва да се живее.

5.   Моята фирма обаче има офис в Бургас и се чудя как все още се навиват някои колеги от Бургас да седят тук в София, която зимата е по-студена, а лятото по-топла от Бургас. Хем и те казват, че София не е хубав град за живеене, но явно са се набили с ипотеки. Или може би човек решава, че трябва да живее по-далеч от родния град, защото и аз като живях в чужбина в някои отношения се справях по-добре от колкото в родната София.

Но, точно защото съм от София доста трудно ще отида на морето да живея - хубаво, вече има фирми като моята, които имат офиси и там, но на горе-долу същата заплата ще трябва да плащам наем. Иначе ако човек е в аутсорсинга или ИТ сферата и е от морето няма огромен смисъл вече да идва в София, защото тези фирми вече имат клонове и във Варна и Бургас, а и има дистанционна работа. Определено обаче ако някой ден имам парите бих си купил имот за живот само на Черноморието, а тези в София само под наем ще ги давам. Тук наистина вече не се живее с тези все по-топли лета, мръсен въздух със сажди и липсата на водни площи. Живял съм в град на Дунав, друго си е да си на голяма река, море или поне езеро.

Автора

6.   *за развитието имах предвид София и Пловдив, те са с най-много инвестиции спрямо другите градове, въпреки мега неблагоприятните си разположения (Пловдив е с по-добро защото поне има обширни поля около него с плодородна почва, но извън селското стопанство е с лошо разположение спрямо Бургас и Варна например, които са пристанища). Напълно изкуствено се наливат пари в София, а донякъде и в Пловдив. Не смятам, естествено, че Русе, Плевен и Видин се развиват, хич даже не е така, за Русе и Видин е особено странно, защото са пристанища, Русе е близо до огромна столица на друга страна от ЕС, а Видин е най-близо до Западна и Централна Европа. Варна и Бургас също можеха да са по-развити, вижте колко развит е Истанбул, но и Измир спрямо Анкара.

7.   Аууу, на него само времето и сладкишите да са му най-големия проблем. А, че целият народ е издивял от беднотия, има чудовищна инфлация и всичко поскъпва с по още 100% със всеки следващ изминал ден и утре може и да не може да си я купи тая торта, това не го мисли!!! Сигурно е от ония розовите леви индивидчета, дето са за узаконяване на истанбулската конвенция, прайдовете и махането на 3 март и му е все едно, докато си е сложило розовите очилца и си плюска някъде в някоя сладкарница сладко-сладко...

8.   Отиди в Аляска.

9.   Лятото тази година е прекрасно. Точно както ми харесва. Супер горещо. Дано се задържи така до средата на октомври.

10.   1 Гърция и Испания, за Африка да не говорим освен жегата са и пропаднали държави. Кой е луд да работи на 35-45 градуса жега, с право са си мързеливи там хората. Но от жегата стават и агресивни и глупави. И изобщо не е хубаво да се седи на климатик - изстива се, прокарва алергии и т. н.

7 не съм розов, просто растях през 90-те, тогава още по-големи инфлации имаше, но бяхме щастливи.

Мисля да емигрирам в Скандинавия или Там времето е по-хладно. Вижте какви са недоразвити в Африка и Гърция, от времето е.

11.   Отиди в Смолян.

12.   нА МОРЕТО може да е малко по-хладно лятото, но и е по-влажно.

На 32-33 градуса с виосока влажност ще се потиш яко и ще дишаш тежко, все едно си по тропиците.

В София колкото и да е жега следобедите, много рядко през нощта остава горещо. Просто е високо 550 м н. в. и си е като цяло хладен град.

Лятото може и да е по-готино на морето, докато всички ходят на почивка, но зимата извън Бургас и Варна всичко е мъртвило.

Цялата икономика почти е в София и Пловдив и тук-таме по нещо в Бургас и Варна.

Във Варна имотите гонят софийските цени, а градът е малко над 300 хиляди души.

Т. Т.

13.   Абе 7, помниш ли какви бяха цените при Боко мафиота срещу, който организирахте общонационални въстания? Така ви се пада! Даже ви е малко!

14.   12 ами значи в чужбина, в Германия и Скандинавия е 18-20 градуса тези дни, идеално за мен.

15.   Само едно не ми е ясно - тези, които живеете на морето свикнали ли сте с голотата на туристите? Значи аз нямам проблем с някоя красива мацка по бански, но не ви ли става леко неприятно като гледате паласки, висменки, сланини на показ, космясали гърди и т. н.?

16.   До 10 - и аз мисля, че от климата хората не им се работи толкова, стават по-мързеливи и не искат да се движат... може би за това са толкова изостанали южните страни... от горещия климат...
В Скандинавия почти нямат слънце, особено зимата, всички са в сезонна депресия и някои се самоубиват. Живеех на север и знам какво е... така, че не е решение... може би само за лятото е добре да си на север, за да не търпиш жегите в БГ.

17.   До автора, ако искаш да ти е прохладно, най -добре си купи къща в някое планинско селце! Аз миналата година закупих имот в балкана и прекарвам почти цялото лято там, температурите са доста по-приемливи от колкото в града, особено вечер си става бая прохладно, жената даже припалва камината.

18.   17 мразя планини, искам обширни и безкрайни равнини с трева или жито/ръж.