Споделена история от Други

Има ли хора които са си сменяли името?
Здравейте, мъж на 31 от голям град съм.

Не си харесвам името(Георги се казвам), по някаква причина се притеснявам да го казвам като се запознавам с хората. Също ме дразни че имам много прякори(Гошо, Жоро, Гого) и всеки ми казва по различен начин. Другото което ме затруднява е в разговори на английски че не могат да го произнесат правилно.

Та затова се интересувам някой който го е правил, да разкаже през какви трудности е минал, лесно ли другите хора са приели новото име и т. н.

Коментари

1.   За да си смениш името, пред съда трябва да представиш достатъчно добри причини. Например, казваш Путю Маринкин и съдът приема, че това име е осмиващо и ти причинява срам и неудобство в обществото. Или ако си станал известен с някакво име в обществото, можеш да го приемеш за лично име или с тире към фамилията. Твоите причини никой съд няма да ги приеме на сериозно. Георги на английски е Джорж, на френски Серж и т. н, това е достатъчно полулярно име. Като не ти е приятно да ти казват едикакси, правиш забележка. Обикновено, хората са известни с точно определено име сред обкръжението си.
Според мен, името ти е съвсем нормално, популярно, кръстено на св Георги Победоносец, който пробожда с копие змея. Не съм много сигурна, не ми се рови сега, но мисля, че в Ангия е някакъв много важен светия.
Проблемът ти е другаде.
Съвет- не задавай таива тъпи въпроси, много се излагаш.

2.   Мале, мале... Ми аз познавам една жена, която в момента е около 37-8 годишна. През 20-те си години се подвизаваше като компаньонка на богати мъже. Изведнъж върза един и си смени името. Наистина го смени. Дали за да избяга от миналото си или да се скрие, не знам.

3.   Гопе-ле, я се стегни, имаш баси якото име.

4.   И аз съм на 31 и не си харесвам името (Рая). Прякорите също не ми харесват... "Райче" примерно... Повечето хора не могат да го кажат правилно (предимно чужденците и някой българи не могат да кажат Р)
И аз бих искала да знам дали може... пиша се в социалните медии с друго име или под артистичен псевдоним...

5.   Този същия текст можеше да го пуснеш в имейл на адвокат, Джордж?

6.   Георги е много хубаво име, защо ти е да го сменяш?
А чужденците почти никога не могат да произнесат правилно българските имена. Аз съм Николай и колегите ми чужденци го произнасят почти като Николяй. Да не ти дреме, и ние вероятно не произнасяме техните имена съвсем правилно.
Има вече световноизвестен български писател с твоето име - Георги Господинов и дори и него не го произнасят правилно. Още веднъж - името ти е чудесно, остави си го, според мен повече ще съжаляваш и ще отнесеш подигравки, ако го смениш.

7.   Само да те светна, че на английски еквивалента на твоето име е George. По цял свят е разпространено това име. На английски няма как да ти произнесат без затруднения както ти е реално името. Не виждам достатъчно адекватна причина да си смениш името. Мисля че смяна на име става с разрешение на съда, но това се случва в изключително редки случаи и с реални основания, а не просто ей така "щото не си харесвам името".

8.   Името се сменя по съдебен път.... ти Майкъл ли ще се кръстиш??? Боже, Боже, дано не си смениш и пола...

9.   И аз се казвам така и много се дразня на прякорите ми

10.   Отдавна искам да си сменя името, по ппдобни причини. Щеше да е лесно, ако го бях направила преди да имам диплома и дете.

11.   Всъщност, много хора предпочитат да ги наричат с име, което е далечно на реалното им и така се представят. Моя близка се представя с кратко българско име. След време щяхме да пътуваме в чужбина и с паспорта й правих резервацията. Ами, щях да падна-името й беше съвсем различно. Никога не е коментирала пред мен защо и как, не ми е давала обяснения.
Аз не харесвах фамилно си име и се представях с бащиното. В гимназията, например, ме знаят така. След това в университета имах една много сладка преподавателка по физика с фамилното ми име. Тогава и аз реших, че няма нищо лошо в името на фамилията ми.
Имам 3 приятелки, на едната трябва да кавам Весе, на другата Веса, на третата- Веси. По някога ми е трудно да не сбъркам, но се съобразявам.

12.   Абе хора, стегнете се! Името е най-малкото нещо, което трябва да ви вълнува. Е, освен ако не е някое обидно/цинично/неприлично. А и мнозинството от хората не си харесват имената.

13.   О неразумний, поради що се срамиш да си българин, ако си Джорж ще си доволен нали? Не името прави човека, с празна глава и Чарлз да се пишеш, пак Ганю ще си останеш!?

14.   Не виждам какъв е проблемът с Георги, дето има еквивалент във всеки европейски език и всеки ще го произнесе лесно. Ако се казваше примерно Цветелин или Лъчезар, щеше да им е доста по-трудно.

15.   Авторе, ти се губиш на акъл!

Георги е едно от най-хубавите мъжки имена!

Ти си кръстен на велик православен светец - Свети Георги Победоносец!

И ще е голяма глупост и тъпотия да си смениш името!

16.   Като видях темата си помислих, че имаш някакво странно име от което се срамуваш а то какво било. Това е едно от най популярните имена в България и хиляди хора се казват така. А как искам да ти е името? Иван, Петър, Димитър? Почти всяко име си има няколко варианта за произнасяне.

17.   Георги е добро име, с него ще ти върви в живота.