Споделена история от Други

Любими цитати
Здравейте! Бих искала да чуя кои са вашите любими цитати (може и да са ваши фрази). Моите са :Истински живеят само влюбените, останалите просто съществуват; Реалността е фалшива, мечтите са истински ; Мисленето на позитиви е негативно, приемането на негативи е положително.

Коментари

1.   Здравейте!
——————————

1)Не обичат истински тези, които не показват любовта си.

2)Всяко зло за добро!

3)Първо те игнорират,
После ти се смеят,
Бориш се с тях
И накрая побеждаваш.

4)Не искам тялото ми да бъде гроб за животни.

5)Всичко в този свят се случва с причина!

———————————
Това е от мен! :)))

2.   "Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения", "Някои хора ходят под дъжда, а други просто се намокрят", "Единствения човек, с когото трябва да се сравнявате - това сте вие в миналото. ", "Първият признак на глупостта е пълната липса на срам. "

3.   Всички са на Артур Шопенхауер.
" Защото на този свят няма кой знае какво за постигане: в него царуват нищета и болка, а скуката дебне от всички ъгълчета онези, които са избегнали тази участ. Тук господства порочността и думата има глупостта. Съдбата е жестока, хората- жалки. В един така устроен свят човекът, който е значителен сам по себе си, е като светла, топла, весела коледна стая сред снеговете и мразовете на декемврийската нощ. Следователно няма по- щастлив земен жребий от този да притежаваш изключително богата индивидуалност и особено мощен дух, дори и животът ти съвсем да не се подрежда блестящо. "

"Много по- малко греши онзи, който гледа мрачно на света като на някакъв ад и затова се грижи единствено да си осигури огнеупорно убежище в него. Глупакът тича подир насладите на живота и се оказва измамен: мъдрецът избягва злините. И ако не успее да стори това, виновна е съдбата, а не собствената му глупост. Но доколкото успее, той не ще бъде измамен, защото бедите, които е заобиколил, са напълно реални. Дори и да е направил твърде голям завой покрай тях и ненужно да е жертвал наслади, пак нищо не е загубил, защото всички наслади са илюзорни и е дребнаво, ако не и смешно да тъжиш, че си ги изпуснал. "

"От живота можеш да извлечеш поуки, но не и щастие. "

Откъде би взел Данте материал за своя „Ад”, ако той не му бе предоставен от нашия действителен свят? А когато си поставя да опише рая с неговите радости, той се изправя пред непреодолими трудности, защото нашият свят не може да му предложи нищо подобно. "

"Животът е сделка, доходът от която далеч не покрива разходите. "

И накрая нещо за " красивия" женски пол: "Само мъжкият интелект, замъглен от сексуален нагон, може да нарече недоразвития, тесноплещест, едрогъз и късокрак пол – нежен: защото точно с този нагон е свързана цялата представа за красота. Вместо нежен, този пол трябва да се нарича неестетичен... "

4.   “Бутилка вода в супермаркета коства 70 стотинки, в случай че я закупиш от фитнеса – ще ти коства лев и петдесет, в случай че си я поръчаш в бар може да струва 3 лв, а в самолета е допустимо да ти коства 5 лв и нагоре.
Същата бутилка, напълнена със същата вода, постоянно сменя цената си в взаимозависимост от мястото, на което я поръчваш!
Следващият път, когато се почувстваш непризнат, реши дали не се намираш на грешното място, с грешните хора!
Обмисли го добре и го прилагай постоянно, без значение дали става дума за работа, приятели, семейство или любови! ”

Всеки път го цитирам като някой се оплаква от заплатите в България, просто е в грешната среда. Чужбина е решението.

5.   Живеят влюбените, останалите просто съществуват. Люовта е удивително чувство.

6.   1. "Няма идеално щастие. " - любимата ми фраза

2. "Повечето хора използват първите години от живота си за да съсипят последните. "

3. "Животът е трагедия за тези, които чувстват и комедия за тези, които мислят. "

4. "Това е това, което е това. " - цитат на великия мислител проф. Вучков

5. "Искам, ама немам желание. " - цигански бисер

6. "Не вярвам в Интернета. " - цигански бисер

7. "Кражба колко може и това е. " - цигански бисер

8. "Не участвам в България" - цигански бисер

9. "Всички млади пият наркоман" - цигански бисер

7.   Авторке не всички цитати са верни и могат да са ориентир. А тези които си описала в темата са не просто неверни, но и тъпи.
1. "Истински живеят само влюбените, останалите просто съществуват".
Влюбването е хормонално умопомрачение, демек чисто химическа реакция.
2. "Реалността е фалшива, мечтите са истински"
За жалост тук идва в противоборство поговорката, че животът е най-лошият келнер защото винаги сервира това, което не сме поръчвали, което е и винаги така.
3. "Мисленето на позитиви е негативно, приемането на негативи е положително. "
Сега на законът за привличането дето казва да мислим позитивно за да имаме позитивни събития в живота ли да вярвам или на това?
Иначе най-тъпите цитати които съществуват са:
1. "Наведена глава сабя не я сече"(българска простотия)
2. "От хляба по-голям няма"(българска простотия)
3. "Нещата не се променят ние се променяме"(пасивна кретения)

Цитатите които уважавам са:
1. "Не е нужно да изядеш цялото яйце за да разбереш, че е развалено. "
2. "Глупаците се женят, а умните се омъжват"
3. "Жената е като виното, с годините става все по-хубава"(като млад мъж го потвърждавам, че е така)