Споделена история от Други

Агресия на пътя
Здравейте,
Вчера докато се прибирахме с мъжа ми на околовръстното в трафик се движехме с около 40. Един господин зад нас ми направи впечатление, че е доста агресивен докато шофира. Караше зад нас почти без дистанция. Стигнахме до кръгово, при което аз се огледах дойде кола е спрях, когато тръгнахме и влязохме в кръговото последва свирене отзад, той вече беше минал в съседната лента и колата му се тресеше от нерви наляво надясно и псуваше и ръкомахаше. Абсолютно без причина. Аз съм в шок. Такива ситуации ме карат да съжалявам, че живея в България. Вие какво правите в такива ситуации, мен ме е страх за семейството ми, ако този тръгне да слиза или стане по-агресивен…..

Коментари

1.   "Такива ситуации ме карат да съжалявам, че живея в България"

И мен.

2.   Водач на МПС съм 45 години и карам всеки ден в София. Ниската скорост при забранено изпреварване, заемане на лента за изпреварване по магистрала, неползване на мигачи, нарушаване на правилника за движение изнервя. Точно околовръстното е многоредово движение и даже 80 по лява лента изнервя, защото някои карат със 150. 40 в свободна лента - също. Второто е, че хора агресивни на магистрала и шосе се считат и безнаказани - засичат, притискат към мантинелата, даже блъскат. Съветът ми е - обясни си всеки клаксон, светване с фарове или жестове на пътя и бавно - защото става при ежедневно каране направи корекции в стила си. При известни ситуации направи справка с Правилника - например член 44 е неизвестен за 99 процента от водачите. Друта причина за агресия е невежеството по отношение на правилата. Водач, който любезно ще ти отстъпи предимство, за да не спиш на пътя за да се включиш ще те засича от дясно ако се престроява в твоята лента и ще си мисли, че е прав.

3.   Оправия за тези неща няма. Единственото хубаво е, че повечето се репчат само от колата и малцина биха слезнали(все пак не знаят кой е срещу тях , може да излезе някой още по-луд).

Най-доброто решение все пак е да запазиш спокойствие и да не падаш до нивото агресия-агресия. Поне на пътя такива ситуации са за по 20-30 секунди в повечето случаи

Т.Т.

4.   В такива случеи трябва да запазиш самообладание. Ако и ти се стресираш или се паникьосаш може да стане по-зле.

5.   Пръскаш му лютив спрей в очите и го оставяш да плачка на банкета.

6.   Дано не си мъж. Защото, не заслужаваш семейство, ако не може да го защитиш в бой. Второто е, най-мразя охлюви като теб да се влачат с 40 при ограничения от 80 на околовръстното. Най-добре спри да шофираш.

7.   Винаги отвътре вратите заключени, през деня и през нощта, докато шофираш и докато просто си стоиш в колата.
Лютив спрей в джоба на вратата, да ти е под ръка.
Не отговаряй на агресия! Ако можеш свободно да продължиш, карай без да влизаш в дискусии.
Вече ако тръгне да те догонва с колата, звъниш в полицията и се сещаш за спрея.
Това е, всякакви откачалки се навлиза навсякъде.

Ж

8.   Не знам каква е ситуацията, но като цяло правете им път.
Има доста шофери, които живеят с мисълта, че са някаква цивилна пътна полиция и че като правят проблеми/пречат на нарушителите ще решът проблемът свързан с движението.
Цаката е просто да не ти пука и да ги оставяш да карат както искат.
Трябва обаче опит. Не знам мъжа ви колко е компетентен като шофьор, защото за да си адекватен на пътя в София се иска много повече от това да можеш да караш кола.

Поздрави!

9.   Ако сте били неадекватни с твоя неможач.. нормално.. Такива като вас..
Пречат на пътя..
Не виждам агресия, иначе.. щеше да сте с разбити мутри...

10.   От автора:
На околовръстното имам предвид там, където е една лента само. И пак казвам в трафик. Ако имам възможност винаги им правя място. Но в случая той просто реши да се залепи зад мен и да ми дава зор да карам агресивно и бързо, а не съм се влачила! Ограничението за навлизане в кръгово мисля, че не е 80, а знак Стоп и да се огледаш. Жена съм, но и мъж да бях не приемам агресията за решение!!!

11.   Така е няма как да караш с 80 при навлизане в кръгово. Бил съм в Германия и там се случват такива неща. Не мислите, че е само в България. Наскоро бях в подземен паркинг в гараж в немски град. Изчаквах да излезе една кола за да паркирам на нейното място. Зад мен чакаше немец в някаква таратайка. Реално се наложи да изчака за една минута. След като тръгнах да паркирам той профуча с мръсна газ покрай нас и ми класонира и напсува. Аз му отвърнах със същото. Той спря погледна ме и замина. По-късно съжелявам за реакцията ми. Жена ми беше с мен бременна в 8-мия месец. Ако беше станало нещо тя от стрес можеше да направи спонтанен аборт. Пускай ги такива в движение. Ако стане инцидент той ще се плати щетите. Пътищата се напълниха с боклуци. Ако слизаш да биеш всеки един, който те засече няма да изчистиш светът от тези лекета, а ми или ще се озовеш или затвора или в болница или в гроба.

12.   В БГ шофьорите са ужасни-то са нерви, то е агресия, все много бързат, никаква култура и взаимно уважение няма. Имаш чувството, че като седне да кара си избива цялата злоба към света... Какъв е тоя манталитет, не знам.

13.   Емигрирай в САЩ. Там при подобни инциденти на пътя са били простреляни повече от 500 човека през миналата година. Човек като/ако преживее огнестрелна рана, се чувства щастлив, че е жив и не се депресира от местоживеенето си. Проблемът ти е решен.

14.   Авторке, както се казва жена шофер и т. н. нема.
Това в рамките на шегата.
Аз съм постоянно на пътя и като цяло обстановката е такава, че обикновенно е прието да караш по бързо от ограничението.
Примерно 60-70 при ограничение 50 В ЗАВИСИМОСТ ОТ ОБСТАНОВКАТА така че в случай че си се влачила много това е причината за тази "агресия". Не казвам, че да се нарушава ограничението за скоростта е ок, но в България е така, ако не искаш да дразниш всички останали. Нещата свързани с движение по пътищата бяха изпуснати много отдавна за съжаление и една от основните причини за това и катастрофите е всички онези продадени книжки от ДАИ за период от 10-12 години.
Поздрави!

16.   Да, в БГ е так а, все карат с превишена скорост.. То за това на някои им е криво като ги глобят в Сърбия или Гърция. После полицаите били лоши, че искат да се спазват ограниченията.

17.   Тея в бг дето свирят отзад и псуват дразнят супер много. Идва ми да си купя един тир и да го изхакам аз отзад, задето не кара с 300. Педерасчета. Такива са тука, за съжаление. И по пешеходци редовно свирят и псуват за щяло и не щяло. В чужбина карат по цивилизовано. Тука като карат си избиват комплексите от гадния живот и работа, които имат. Ето затова ти свирят.

18.   Зависи колко е ограничението, защото не 80, а даже ако е 60 и караш с 40 вече ти си предпоставка за ПТП и нормално да ти се ядоса някой! Като е 60 ограничението карай с 60, като е 80 карай с 80 и така!

19.   Много ми е интересно да разбера къде в българия има околовръсно с по една лента! Аз твърдя че няма как да съществува околовръстно с една лента, каквото авторката е описала в номер 10.

Преди навлизане в кръгово НЯМА знак СТОП, както си мисли авторката в №10, на КК знака е Пътен знак Г12 „Кръгово движение“ или в краен случай Пътен знак Б1 „Пропусни движещите се по пътя с предимство”, няма кръгово със знак Стоп!!!
Приятеля ми е катаджия, питах го!!! Според него в случая авторката е в грешка при шофирането, а дали някой си мърмори на висок глас в неговата си кола в движение може въобще да не е свързано с нея, все пак любителите шофьори не минават психо тест на всеки 5 години.