Споделена история от Други

Грам не ми върви
Просто искам да споделя. Грам не ми върви в живота. Вече не съм тийн, а когато бях си представях животът на годините, които съм в момента(все още под 30) да съм успял в живота. Нямам предвид да съм милионер, но да се справям в пъти по-добре от в момента. Взимам нормална заплата, но все не мога да спестя пари. Правил съм секс с жени, но приятелка/гадже не съм имал никога така, че се считам за нещо по средата, не съм тотално здухан, но пък никога не съм бил с момиче, да се натискаме и т. н., което мисля си започва да оказва влияние върху мен по един или друг начин. Но въпреки това, това не ми е приоритет(гадже). Просто ми се искаше на този етап от живота ми да съм доста по-успял, да съм постигнал успехи, да имам повече паричен доход, да имам повече самочувствие и въпреки, че работих върху някои неща през годините резултатите не са на лице. Отделно нямам приятели, нито пък хобита. Лошото е, че детските ми години прекарах играейки компютърни игри като counter strike и league of legends, но преди няколко години тотално ми отъпяха и ги спрях. Мислех си, че като ги спра ще ги заменя с нещо по-пулзотворно или поне, че това свободно време ще го прекарам в нещо полезно, обаче не. Сега просто го прекарвам сърфирайки в интернет, гледайки клипове в youtube и т. н. С други думи нищо не се е променило един вид. Лошото е, че го осъзнавам и въпреки това вече не знам как мога да се променя, започвам да си мисля, че е невъзможно. Минах на калориен дефицит, свалих желаните килограми, но пък сега заради дефицита се чувствам уморен и без енергия... Осъзнавам, че храненето ми е под всякаква критика и все си казвам, че ще започна да се храня по-добре, до след 2-3 дни, когато всичко се връща по старому. Не знам просто за мен нещата не вървят по начина по, който ми се иска, от една страна аз съм си виновен, от друга и късмет нямам никакъв, даже наскоро ми се случиха няколко доста неприятни неща, които можеше и без тях както се казва. По принцип до не отдавна тренирах фитнес и бях влезнал в добра форма, това е едно от малкото неща, които найстина ми помагаше да се чувствам по-добре, но поради стечение на обстоятелства ми се наложи да спра и за 2-3 месеца вече и спомен няма( както някои знаят фитнеса е много неблагодарен спорт ). Затова сега обмислям да се запиша на някакво бойно изкуство да разнообразя. Не пускам темата с цел някой да ми каже магическо решение, просто един вид да споделя какво ми е, защото тези неща няма с кой да ги говориш в истинския живот, поне за това интернета е готин. Честно казано преди винаги имах вяра, че нещата ще се подобрят, но вече с годините леко по леко започвам все повече да си мисля, че така ще е цял живот и още по-лошото е, че леко по леко започвам да се примирявам с тази мисъл. Естествено, че има много хора като мен и дори в много, много по-лоши ситуации, но е гадно като виждаш навън хора видимо по-заможни, с готини приятелки, а на същите години като теб. Кара ме да се замисля къде чак толкова греша в живота или просто си е и до късмет всичко..

Коментари

1.   Ами това е реалността - 5% успяват, мнозинството се задоволява с посредствена заплата, живее от заплата до заплата с посредствена работа, посредствена жена, посредствено жилище, ако изобщо успее да си купи, посредствена кола. Ако имаш качествата да си в топ 5% - добре, ако нямаш - също е ОК, стига да нямаш високи очаквания. Най-лошото е да имаш високи очаквания и да не си в топ 5%. Имай предвид, че противно на схващанията на мнозиството тия качества в голямата си част са вродени, отделно трябва да имаш и късмета да си в правилната среда, да познаваш правилните хора и т. н., защото без правилните хора около теб пак не става. Особено в България. И в природата е така - само най-силния лъв е лидер на прайда, яде от порциите на всичките и ебе всички лъвици. За останалите каквото остане.

2.   Единственият начин да се подобряваш е да си поставяш разумни и реалистични цели.

Да се сравняваш с 'хората навън' е абсолютно ненужно и няма никакъв смисъл - ти не си тях и те не са теб. Само ще ти кажа, че нещата не винаги(даже в повечето случаи) не са такива каквито изглеждат и това, че някой изглежда богат или готин в соц. мрежите. или навън не значи абсолютно нищо.

Трябва да се сравняваш само със себе си, всичко друго води до комплекси и депресии. Постави си реалистични цели и ги гони.

Т.Т.

3.   Хаха определено имаш проблем, но той не е там където го търсиш. Проблемът ти е във внушението. Приел ди че животът ти е жалък поради факта, че си мечтаеш за някакви илюзорни неща. В същото време твоят живот за някои ще е мега добър и спокоен.
Решаваш че нещо не ти върви, защото не знаеш какво е наистина да не ти върви, болни хора в семейството, пълно безпаричие, глад, постоянен стрес, търпене на побои или психическо насилие.

Накратко: Спри да се глезиш, вече не си пубертет.

4.   Не мога да те обвинявам. Не съм като другите в този сайт. Сега повечето ще ти кажа да ходиш на фитнес, да си търсиш приятели и т. н. Няма смисъл! За мен всичко в този живот опира до късмета. Или го имаш, или го нямаш. Няма значение колко знаеш, можеш и колко си красив. Уверих се в това от личен опит. Аз съм мэж на 24 години с висше образование, имам си приятелка, кола, пари и пак си мисля, че животът се опитва да ме задоволява с по - малко, отколкото заслужавам. Не изпитвам щастие, въпреки че хората в моето обкръжение ми завиждат, че имам неща, които те нямат. Въпреки това аз де считам за ощетен от съдбата. Най - много ме боли, че жилищата са вече по над 200 бона и едва някога ще успея да си купя имот и да се изнесем с моята приятелка и да водим самостоятелен живот. Държавата ли е виновна, ние ли, късметът ли, не знам. Само знам, че не искам да съдя, не си виновен с нищо. Повечето жени имат свръх големи изисквания, които ние мъжете трудно бихме покрили, може би и ти си така. Жалко е наистина... не се ядосвай, играй игри на компютъра, не се имай за задръстен и помни, че на хората, на които не им върви, намират късмета си в друг свят.

5.   Ти поне си признаваш грешките в живота. Повярвай ми, на много хора не ни върви (това за хобитата и Ютюб, все едно описа мен) и сме на 30 и над 30, но рядко някой ще си го признае. Познавам хора на нашата възраст с огромно самочувствие, само поради факта, че техните са имали пари да ги изучат в чужбина, върнаха се, не заработват повече пари от повечето от нас и не прекарват по-малко време в Ютюб. Женят се (тепърва) и мислят, че са много щастливи, но не са били 4 години с мъжа или жена си. Жалят тези, които с по-малко средства от техните разходи месечно гледат дете, но пък сами не виждат много свои.... Грешки. Да, грешки. Хора сме, грешим, но всичко се оправя. Дано.

6.   В неподходяща среда си, затова е така, не е до късмет, виж коя е печелившата концепция около теб и бъди на нея, може да си така, защото нещо не си забелязал през годините, огледаи се, също и ако има фалшиви слухове за теб, това много пречи на добрия живот и развитие на човек, кажи, че не са верни, да има яснота, но това, че не си се реализирал не е случайно, виж какви хора има около теб, съседите също са фактор, да са добронамерени, точни да общуваш с тях и да имаш яснота какви хора са, ако се налага започни нов живот, в друг квартал, нова работа, запиши се на спорт, помисли да си добре в живота, всичко друго няма смисъл.

7.   Случайно попаднах на едно видео, което ме разсмя с простотата и ефективността си.
Питат един от най- успелите хора в световен мащаб - "КАК"?
И казва той: ами докато другите спят и мечтаят как утре... и така всеки ден, аз ставам рано и тръгвам да осъществявам плановете си. Благодарение на тези мечтаещи, но отлагащи за утре, тези, които днес предпочитат да си останат малко по- дълго в уютното легло и си обещават за утре, аз успявам да изпреваря о осъществя и техните мечти, но работещи за мен.
Това в резюме хахахахха много се смях, но е напълно прав човекът.

8.   До късмет е, приятелче.
Просто си изтеглил късата клечка като много други.
И въпреки това не се предавай - дори и на тези с късите клечки ни се усмихва щастието, стига да се развиваме интелектуално, духовно и професионално. Не се оставяй, бъди смел и сам ще видиш колко хубаво ще стане след време. И успехът ще ти е много по-сладък, отколкото ако беше от тези, които имат късмет. :)

9.   Не е само до късмет, но и до опит. Ако някой е преуспял съмо чрез късмет то няма никакъв опит. Не е благодарение на усилена работа, а е преуспял благодарение на късмета си. Истина е, че живота е несправедлив. И аз не съм искал да се раждам в България с такива злобни хора и аз не съм искал да имам баща алкохолик, който ме тормози. И аз не съм искал да съм аутсайдер. Истината е че нямаме контрол на някои неща. Но именно чрез трудностите ти трупаш опит. А, когато опитът се увеличи, тогава и късмета се увеличава, аз поне така мисля. Другото е, че ти може да имаш късмет, но да си изпуснал възможността. Примерно не е само до късмет трябва да използваш възможността, която съдбата ти предлага. Примерно, ако срещнеш някой човек и разбираш че имате сходни интереси, но ти от страх не го заговаряш следователно ти изпускаш шанса. Изпускаш си късмета.