Споделена история от Други

Ударих кола на паркинг - какво следва?
Здравейте. Докато паркирах чукнах една кола и ѝ надрасках бронята. Никой не видя, но реших да оставя бележка с номера си, за да може собственика на пострадалия автомобил да се свърже с мен. Сега какво може да последва?

Коментари

1.   Стандартното. Ако се свържат с вас, правите двустранен протокол и от там в КАТ.

2.   Браво! Респект! Повечето хора биха избягали.

3.   Евала за това, че си честен и съвестен човек. Като видях темата, бях сигурен, че ще е някой ганьовец, който е избягал, но не. Наистина не останаха хора като теб днешно време. Мен една вечер някой ми е ударил цялата страна - две врати и два калника. Така и не разбрах кой е. Искат ми доста пари да си пребоядисам толкова детайли и не си заслужава. Тя колата не струва много повече от боядисването. Сега ми боде очите всеки Божи ден. Просто не е честно. Разбирам, случва се, ама е редно, като си направил беля да се обадиш и да си понесеш отговорността. Сега всеки път като видя надраното, го проклинам тоя ганьовец.

4.   Прави се двустранен протокол, като се обаждате до КАТ за входящ номер. След това застрахователите ти (при които си правил гражданска отговорност) ще покрият щетата на собственика на одрасканата кола. Мисля, но не съм сигурен, че при следващата застраховка гражданска отговорност, ще ти вземат малко повече пари. Това е общо взето. Нема страшно.

5.   И аз направих така преди 3-4 години. Съвсем леко чукнах номера на човека зад мен. От него се отчупи малко парче пластмаса, но имах спешна работа и трябваше да тръгвам. Оставих му бележка и след няколко часа ми се обади. Срещнахме се и човекът беше с абукат на ръката. Беше на лечение в града ми (от голям град съм) и го попитах колко му дължа и той каза 20лв. Изкарах и му ги дадох. Изобщо не съм спорил или каквото и да било. Аз бях виновен. Предполагам че от морга може да се вземе такъв пластмасов държач на номера и може би си е взел.