Споделена история от Други

Скъсана ангренажна верига
Здравейте, става въпрос за голф 5 1, 6 фси 2006 година, скъсах ангренажна верига и двигателят е за основен ремонт. Aвтосервизи ми дават цена 2500-3000 лева за ремонта. Според вас има ли смисъл да се ремонтира, като самата кола е купена за 5000 лева? И другият ми въпрос е - самите монтьори предлагат да я купят за 1000 лева, но тогава каква им е целта и изгодата ако колата е в толкова лошо състояние? Поздрави и благодаря предварително за отговорите!

Коментари

1.   Продавай го за колкото ти дават, за да се отървеш. Изгодата е, че ще го продадат на части и ще изкарат примерно 2000. Ти можеш ли да го продадеш на части? Ако можеш, пробвай.
И се научете, че тия вериги се сменят! Някой каже ли ти, че веригата не се сменя, значи нищо не разбира от коли. Също така много е важно често да се сменя маслото, на 7-8000 км. Ползвайте хубави масла 0W-40 през зимата и 5W-40 през лятото. Никакви 10W или 15W, те са за коли от Втората световна. Кажат ли ти да го сменяш на повече км или да ползваш по-гъсто масло, не ги слушай, ама изобщо не ги слушай, резултатът се вижда какъв е.

2.   Изгодата им е там, че голф са автомобили с евтини части а той като автомонтьор няма да плаща за труд за ремонта, ще си го направи сам.
Ти си купил колата за 5000, той ще ти даде 1000, знае че ако не се съгласиш на ремонт никой няма да ти даде повече от 1000 за кола скъсала верига, после ще даде още 500лв за части с отстъпката за автомонтьор от 30-40% (за теб тези части ще дойдат на 800 лв) и ще кара или продаде кола в която ще е вложил 1500лв и 12-15 часа труд.

3.   Ще я купят за 1000 лева и ще я продадат за 1800 - 2000 лв на части.

Гуми, салон, джанти, радио, ауспух, полуоски - всичко ще се разглоби и продаде

Иначе няма смисъл да я правиш за тия пари, направо взимай друга.

Т. Т.

4.   Според мен зависи от цялостното състояние на колата, ако като цяло е здрава може и да има смисъл да се ремонтира(ако ремонта го направят качествено). Ако тръгнеш да купуваш друга подобна едва ли ще е пак по малко от 5К, а и отделно най-вероятно и другата ще има проблеми за оправяне. Мисля че за такъв ремонт повечето от цената отива за самия труд, защото мотора се вади от колата, разглобява се изцяло и се сменят доста неща по него, така че на монтьора офертата му е, че ако го прави за себе си и има на разположение условия и инструменти може да му струва само 500 лева примерно, после да продаде колата с печалба или сам да си я ползва. Може даже да имат друг готов мотор с който да сменят твоя, също и достъп до евтини резервни части.

5.   Щом си скъсал веригата не му мисли. Имаш два варианта - продаваш я за части или сменяш направо двигателя!
Напремето имах една астра Г дизел. Купих я за 5к и налях за две години 7к за ремонт. Накравя я продадох за 2к. Сам си направи изводите!
Имай навпредвид, че масово хората в бг караме стари коли на по 200-300 хиляди. Тя вече си е изяла хляба, колкото и ремонти да правиш само ще си даваш парите на вятъра.
Кола и жена на касмет!
Не я мисли толкова! Важното е семейството ти да е живо и здраво. Колата е просто куп тенекия. Нищо повече.

6.   Виж колко струва цял двигател на старо. Може да се окаже изгодно.
Те ще я разглобят на части. Доста лесно ще си изкарат парите от нея.

7.   Желанието им да купят показва, че колата е оценена.
Това, че си я купил за 5х нищо не означава. Сега за 5х какво ще купиш? Ремонтирай и ще знаеш, че колата е о. к.

8.   Монтьорите не плащат за труд и имат 60% отстъпка от частите. Ти не.

9.   разпродавай на части и останалото на вторични суровини

10.   Теб какво те вълнува целта им? Ти имаш дилема дали да я ремонтираш или не, а не за какво им е.

11.   Има сметка, ако всичко друго и е наред управяш я и си я караш, но вече със сменена верига. Иначе купуваш друг за 5000, който не се знае там веригата на какъв хал е. Те имат изгода да я купят за 1000лв, защото ще вложат само консумативи за ремонт примерно още 1000лв и я продават за 5000лв.

12.   Ако това наистина е Голф 5, той е с ангренажен ремък, а не верига. Този ремък се сменя на около 70 000 километра, а веригата на около 150 - 200 000. Желателно е при смяна на ремък и верига да се смени и водна помпа.

13.   Към 12 дизеловите модели са с ремък, бензиновите с верига.

14.   Този двигател не удря клапани при скъсване на веригата, т. е. други повреди най-вероятно няма. При това положение явно целта на майстора е да ти купи колата на безценица. Исканата сума е безбожно висока.
на какво основание е твърдението, че двигателят е за основен ремонт? Да сменят първо веригата, после да премерят компресията и ще се види дали е за ремонт.
До №1 - маслото на този автомобил се сменя на 10 000 мили, т. е. 16 000 км. Веригата не се сменя на период или пробег, а по преценка, ако има симтптоми на разхлабване.
До № 12 - Водна помпа се сменя задължително при смяна на ангренажен ремък в случай, че ремъкът движи и помпата. В споменатия двигател 1. 6 FSI водната помпа се задвижва от пистовия ремък и не се пипа при смяна на веригата, а сама по себе си се сменя и доста по-трудно.
Имайте предвид, че двигателите FSI и TFSI изискват качествен бензин с нулево съдържание на сяра. Какъвто в Бг е само вносния 100-октанов. Другите бензини повреждат двигателите от този тип.
До автора - ако ще продаваш колата със скъсана верига, поне я продай на някой човек, а не на "майсторите". Това са пълни измамници.