Споделена история от Други

Търсите ли духовността?
Какво мислите за духовните учения, като християнството, езотериката, учението на Петър Дънов и другите подобни, четете ли ги, до колко ви помагат? Според мен, те въздействат различно на всеки, според начина, по който ги възприема. Аз мисля, че повечето хора още не са готови да ги приемат и разберат. Струва ми се, че днешната материалистична култура прави хората все по атеистични, дребнави и суетни. От гледна точка на тези учения, сегашната ни култура е много погрешна и токсична. Като че ли, в нея няма достатъчно надеждни опорни точки. В миналото например, хората май са били по вярващи, повечето от тях са ходили редовно на църква да слушат проповеди, които са им давали смисъл и цел в живота. Днешното поколение като че ли не изпитва нужда от това. Аз не съм съгласен с много от църковните доктрини, но вярвам в християнските ценности. Приемам езотеричните учения за по правилни, и смятам, че те трябва да се свържат с психологията.

Коментари

1.   Нямам нужда от посредници, които да ми продават техните си възприятия, проекция, доктрини т. н
Познавам себе си, на всички нива достатъчно за да знам, че моята истина е в мен и никой от вън не може да ми я даде. Знам и, че още мнооого имам за себепознание.
За секунди мога да изляза от тялото си... и още други интересни неща. Минавам покрай 4 Д като бърз влак селска гара- същата манипулация, че и по- лошо е там, но като им бутнат малко хормоните (да, могат) повечето се доверяват безрезервно.
Мога да "хвръкна" на по високи Д без проблем.
Мога да сляза и надолу и вече отдавна без страх от конфронтации ;)
Не, разните му там учители и тем подобни.... тц, техните опити и/или просто бизнес планове са си техни, мои няма да станат.
Да, СЪМ духовен човек! Не значи това "левитирам си със свтещ задник и да съм само чистота и любов" не, които идваме от цялото, от всичкото, знаем, че е ЦЯЛО... Мога да си светя тука там и да си вибрирам на "любов" мога и да се сбия, мога и да стана огън за някои...

2.   Няма нужда от такива простотии. Човек трябва да знае само две неща - да е морален и да знае, че повечето неща не зависят от напълно от него, т. е. да не се тревожи, когато го сподели беда и да знае, че всяко зло е за добро, дори да не е очивидно в момента. Разбира се да се развива и да прави каквото зависи от него, но да знае, че последната дума на онзи отгоре и че и да не стане, има защо и е за неговот добро.

Това е напълно достатъчно. Колкото повече се задълбава в подобни измислени философии, толкова повече се напряга, а и губи връзка с реалния живот. Нещата са доста прости и няма какво толкова да ги мислим, да четем по цял ден, да се напрягаме и т. н.

Аз откакто осъзнах тези неща, живота ми стана доста по-лек. Щастието е в простота. Просто каквото има да става, ще стане. Каквото не е писано да стане, и на челна стойка да застанеш, пак няма да стане.

3.   Не, това са пълни глупости.

4.   Вярвам, чета и малцина ме разбират. При църквата нещата са изопачени и много неща в Библията ги има, но на яве е друго, но това е друга тема. Всичко е психология, начин на мислене и възприятия. Масово ограничени и прости хора, незнаещи елементарни неща. Виж само темите тук, чета и не ми се вярва да има толкова ограничени хора.

5.   Всеки я носи в душата си, вродено е.

6.   Много верни зрънца има в това, което казваш, но всичко е представено много хаотично и объркано...

7.   Езотериката и окултизма са от демоните и бесовете и нямат нищо общо с духоовността и правилния начин на живот.

Т. Т.

8.   Не знам какво целиш с този пост. Да намериш съмишленици? Несигурен си в духовното си израстване?

9.   2 каза и моето мнение. Толкова задълбах във врачки, църкви и т. н. а по-нещастен станах. После забелязах, че най-щастливите хора рядко стъпват в църква или ходят по врачки.

10.   Духовност има само в Православието и в Православната църква!

Всички други, за които пишеш са псевдодуховност - и са от дявола и бесовете(демоните)!

Човек не трябва да се занимава с тях, защото ще погуби душата си!

11.   номер 7, беседите на Дънов, Рудолф Щайнер и езотеричното християнство като цяло нямат нищо общо с демони и подобни тъмни течения, това са абсолютни глупости на необразован и невеж човек. Религиите и църквата като институции са такива до голяма степен и те нямат нищо общо с течението на Дънов. Това, че голяма част от т. н се Дъновисти са изкукали идиоти, е съвсем друг въпрос. Духовността се проявава в отношението към живота и хората и разбирането на законите в природата. Повечето хора са слепи за това и всеки ще си носи последствията. Не смятам, че е редно невярващ да се убеждава в противното, човек трябва сам да достигне до истината.

М 25 г.

12.   Нямам нужда някой да ми каже, че е пътят, истината и животът и ако не го следвам, съм загубена. Нещата не са сложни: човек трябва да се грижи за себе си, семейството си и околните в този ред, да прави добро доколкото може. Това е смисъл и цел в живота, да направиш света около себе си поне малко по-добър и да възпиташ добре децата си.
Ако някой има нужда от напътствия и красиви фрази, ок, негов проблем, нека чете и слуша разни пророци :-)

13.   Който вярва, че всичко си знае, че няма нужда да чете не е в правилния път. Милиони години познание, няма как да поди главата ви ей така, защото сте много умни.

14.   Прочети написаното от номер 2 буква по буква и го въплати в живота си...

16.   13, и кой тук казва, че не чете? Май имаш проблем с разбирането на текстове и то кратки и ясни. Едно е да четеш, съвсем друго е (по темата) да се водиш по опита или измислиците с цел продажба на който и да е, нали? !
Не познавам нито един човек, който от четене на чужди опити (отново наблягам: свързано с ТАЗИ тема) да е успял да опознае себе си на други нива, да е развил собствени капацитети. За сметка на това познавам доста хора, които са наблегнали да проучват себе си, своите си възможности и бедна ти е фантазията какви неща могат някои от тях... аз съм още по "памперси" в сравнение с някои.
Съмнявам се ти специално да си прочел/а дори 20% от всичко, което аз, но не значи това, че съм се опитвала да следвам техните опити, а наблегнах да имам свой като и основно (повтарям) проучвах себе си, а не толкова тях. Прочетеното в зависимост... помага понякога да си обясним неща, които ни се случват. Тоест: тези, които сме по в темата, търсим отговори на нашите отговори- знам, че няма да разбереш, но някой друг може би да.

Н 1

17.   Здравей! Истината е, че живеем в духовен свят и малцина хора го осъзнават. Навсякъде се вижда демоничното, злото и беззаконието, което е в следствие на греха в плътското естество на човека. Бог е Всемогъщ и свят Дух. Той ни създаде по Негов образ, но греха отделя човека от Него. Господ казва, че нищо нечисто няма да влезе в Небесното царство. Преди 4 години преживях операция, в която живота ми беше застрашен. Бог по своята милост ме запази и ми даде видение с ангели, от тогава започнах да чета Библията и да разбирам духовния свят. Преди бях в търсене на истината... окулт, дяволски лъжи, сред които е и учението на Дънов. Покаяние, вяра и молитва са нужни, Господ Исус Христос да освети очите на сърцето ти и да ти даде да Го познаеш! Благодат и мир в сърцето! Живеем в последните дни, това казва Библията, скоро Бог ще се върне и ще направи нова земя на правда и радост! Слава на Бога!

18.   Привърженик съм на Петър Дънов и Бялото братство, но нямам време да ходя на техните сбирки.