Споделена история от Други

Гняв
Здравейте. Има ли сред вас хора, които са се справили с изпускането на гнева. Ако сте успяли, споделете как сте го направили. Още от по ранните ми години имам този проблем изпускам си лесно нервите дори за глупости да е. Когато се изнервя или притеснявам за нещо раздразнителността ми нараства много. Давам прост пример притеснявам се от започването на нова трудна работа в която нямам опит не познавам колеги и т. н да нормално всеки да се притеснява, но при мен е в пъти повече, което пък от друга страна води до страшна раздразнителност. И дори само някой да каже нещо на криво се превръща в скандал и дори бой в мн редки случай но все пак. А действително човека от другата страна няма никаква вина. Това е само пример, притеснявам се от нещо или ме е страх от нещо и всичкото това се превръща в гняв и нервност. Което е лошо и не искам да се случва да го провя но за момента не мога да го махна от мен въпреки многобройните ми опити. Дори навън да е когато шофирам или пък за нещо друго някой се държи неуважително на мен ми кипва и мога да му строша главата за секунди. Просто съм много импулсивна и просто така реагирам в много случай. Което естествено че не е нормално и не искам да се случва, на уви почти всеки път става така. Просто лесно си изпускам гнева и не е трудно човек да ме провокира. За което вина имам само аз. Но ми е адски трудно да се справя с това. Това изпускане на нерви за секунди ме дразни не искам да съм така. Споделете има ли ли сте такъв проблем и как сте го махнали или поне сте се подобрили.
Благодаря на всеки един, който ще даде адекватен отговор/съвет.

Коментари

1.   Пробвай да спортуваш нещо изморително, в което да вложиш гнева си. Някакво бойно изкуство или бокс може би също би свършило работа. А ако искаш пробвай нещо по-релаксиращо-да кажем вземи си топъл душ или вана, чети книга в парка или прави нещо друго, което те успокоява.

2.   Имаш банална липса на самочувствие. Поработи над него...