Споделена история от Други

Шофьорски умения
Здравейте, просто не мога повече, не издържам. Нямам шофьорски умения и това е. Ходя на работа, вкъщи всичко аз върша, постоянно ми се повтаря как не може без кола. Другите не желаят са карат заради движението, но аз просто нямам необходимите умения. Отидох без всякакво желание на шофьорски курс, защото ме накараха. Трудно тръгвам, не мога да паркирам. Обаче някак си трябва да ги придобия, защото всички разчитат на мен. Дори на изпита изпитващия ми каза никога да е сядат зад волана, а книжка ще ми даде защото са приятели с мой роднина. Наистина нямам никакво желание и ме е страх. Когато взех книжката и по време на шофьорския курс сънувам, че блъскам с колата момиче. Каквото съм сънувала досега се е случило. Моля, помогнете ми!

Коментари

1.   Трябва ти практика и всичко ще си дойде на мястото. Важно е просто в месеците в които изграждаш уменията и рефлексите си да бъдеш възможно най внимателен за да не предизвикаш излишни инциденти.

2.   Не може всеки да е шофьор и не трябва да се натискаш да ставаш насила. Слушай интуицията си и не рискувай живота си и живота на другите, само защото някой друг те кара. Когато застанеш пред съда, няма да можеш да кажеш направих така и така защото друг ме накара. Всеки си е отговорен сам за действията си. Както не може всички да сме певци и музиканти, така не може и всички да сме шофьори. Има транспорт бол - влакове, автобуси, таксита. Може да се живее и без кола.

3.   Авторке, като не се чувствай уверена - не карай!

Какво искаш - да направиш някоя катастрофа наистина ли?

На тези, които те карат да го направиш кажи следното: че ти не се чувстваш уверена и не искаш да караш - и точка!
Като искат толкова много - да вземат книжки и да карат те! Какво те притискат и насилват теб? Я ги постави на мястото им!

Това, че си взела книжка не е проблем, но според мен, щом се чувстваш така - не карай!

След години, ако се почувстваш по уверена - тогава го направи! Сега - не!

4.   Никой не се е родил с шофьорски умения, те се постигат с практика. Започни малко по малко, рано сутрин когато няма много движение и си постави за цел да отидеш някъде и да се върнеш. После малко по малко усложни задачата и ще станеш по-уверена.

5.   Според мен, засега не карай, щом нямаш увереност и се притесняваш, че може да блъснеш човек!
След време, ако настройката при теб се промени, тогава опитай пак!