Споделена история от Други

Похарчих 180 лв на вятъра
Има една жена, за която похарчих 180 лева. В замяна на това тя ме игнорираше а после и ме блокира от всички социални мрежи. Тоест изхарчих почти 200 лева на вятъра. Какво да правя? Много хора казват че подкрепят нея, тя може така да си ги прибере и да ме блокира. Аз не искам да приема, че съм похарчил толкова пари на вятъра.

Коментари

1-50 от 96

1.   Ако това ще те успокои преди 5 години в погрешна инвестиция изгубих към 100 000 лв, похарчени на вятъра.
Твойто е дребнавост. Като черпиш по заведения или подаряваш подаръци това не значи, че жената е длъжна да приеме автоматично. Винаги има възможност да ти откаже.
Наистина е инфлация и може да си затруднен, но реално сумата не е голяма. Не го мисли.

2.   това е несериозно...

3.   още много уроци в живота имаш да научиш явно...

4.   Много елементарно разсъждаваш!

Парите не са най-важното в живота! Пари се изкарват. Пари се губят и се печелят!

Аз съм губил хиляди левове - и не съм умрял от това!

Замисли се повече за духовните неща в живота, защото те са много по-важни от материалните!

5.   Е, ти си ги похарчи доброволно с цел да извлечеш полза от нея, но без да консултираш с нея.
Тя обещала ли ти е, че със 180 лв ще и купиш вниманието и няма да те игнорира... ;))))))))))))) извинявай, ама голяма смях.
Хем си досаждал като си виждал, че си игнориран, хем сега не можеш да се примириш със собствената си глупост.
Тя какво точно участие има в твоите решения?

6.   Ако искаш от жена нещо срещу пари - търси си проститутка.
Иначе на мен ми е кеф да харча пари за жените - не ме интересува дали ще получа нещо насреща - нищо не очаквам - една усмивка е достатъчна.

7.   Номер едно, пише нещата точно.

8.   Улучил си някаква крадлива, егоистична, алчна к*рва. Следващият път си отваряй очите на 4-ри.

9.   Прав си, дължи ти един час най малко.

10.   Ако искаш сигурна инветиция, даваш ги на проститутка, уговаряте се какво искаш и ще прави, каквото на теб ти харесва.

Ако искаш непроститутка, гаранция няма. Даваш ги я то вържем я не. Може и 10-20 пъти да ги дадеш и пак нито веднъж да не ти вържат.

11.   Автор: Мислих си че тя ще ги оцени, вместо да си ги прибере ей така

12.   Ти сякаш милиони си изхарчил... И като си пръснал 180 лв сега очкаваш жената да се омъжи за теб ли какво?

13.   Кажи някакви подробности. Как стана това? Черпеше я на заведения ли?

14.   Спри да мислиш с онази си работа! Жените не да стока! Повечето може да са меркантилни и материалистки, ама това не значи, че трябва да гледаш на тях като на стока!

15.   Касовите бележки пазиш ли? Ако пазиш, сложи ги в рамка. Гледай ги 20-30 години и цъкай с език.
Някои мъже харчат хилядарки, той реве и пъшка за смешна сума.

16.   А ти защо и ги даде? Да я ползваш сексуално, нали? Ама не ти е дала и ся те е яд.

17.   Добре, мислил си, но не е станало. Ако си дал заем, би трябвало да ти ги върне. Ако си почерпил, сипал бензин и т. н, си го направил, защото така си преценил, очаквайки, че ще получиш нещо.
Звучиш като абсолютен жалкар пускайки тема за оплакване. Така няма да си получиш парите. Следващият път не плащай, да видим кой ще ти се върже.

19.   Такива като тебе бол. Преди 4-5 години мой близък приятел, който нито е някакъв богаташ, нито е някакъв тежкар ми сподели как се е изложил пред момиче, което беше поканил на среща. Тя - младо средностатистическо момиче, нито е някаква меркантилна кифла, нито е някаква уличница и т. н. Можели са да отидат в някое кафе, бар, бирария или ако щете да се разхождат в парка... Но нашият решава да запази маса в ресторант Панорама в Японския хотел. И всичко това ми го разправя и не може да осъзнае, каква глупост е направил и как се е насадил. Още като отишли на момичето му било странно защо са там и се чувствала некомфортно. Нямала настроение. А той като запоръчвал вина, специалитети и т. н. и т. н. Наяли се, платил близо 400 лв сметка и момичето още на излизане му казало, че и било приятно и избързала да си хване такси. Повече не му отговорила на позвънявания, на писаници и т. н. Той ми разказва тогава и се нерви, как може толкова пари да похарчи и да не получи нищо в замяна... И до ден днешен си е същият. И не само той.

20.   Е какво значи да ги оцени? Ти как й ги даде - назаем или като подарък, почерпка, заведе я някъде? Нещо обещала ли ти е? Ти обещал ли си?
Все едно милиони си похарчил :-)

21.   Приеми го по друг начин. За 180лв си разбрал що за човек е.
Има мъже дето увисват със значително по-големи суми, че и по-лоши неща им се случват. Ако за тая сума имаш отговор на въпрос - не я оплаквай ами се радвай. Честно казано ако имаше такса за да разбереш дадеш човеш що за стока е, вместо да си губиш времето щях с сеф да я плащам, но не живеем в такъв свят.

22.   До н. 15-коментарът ти искрено ме разсмя:)
До автора -много си елементарен, щом срещу пари очакваш секс! Това да не ти е проститутка? ! Ти СРАМ- нямаш ли? !

23.   Tоя па тоя, за последните 7 години съм дал 15 000 само за пури. Демек, пуфкал съм си парите във въздуха. Така се жените, колкото повече плащаш, толкова повече те игнорират.

24.   И аз се записах за екскурзия, ама компанията ми не пожела да дойде, отидоха ми 600 лв. Все едно съм отишла де.
Ами тя искала ли ти ги е, нали ти си ги дал?

27.   Автор: Не очаквам секс, а само любов. Купувах и Спотифай премиум всеки месец в продължение на много дълго време, няколко пъти в годината съм и подарявал гифт карти. Очаквах че ще го оцени и че някак ще ми се отблагодари.

28.   Помисли така... дал си 200лв. и знаеш, че повече с нея не трябва да имаш взимане даване.

А, какво да кажат други, които харчат хиляди левове и евра. Купуват къщи на жените си, пращат ги на скъпи почивки и накрая пак ги зарязват и разбират, чак след като са похарчили 20-50 хиляди лева, че не е трябвало.

200лв. са СУПЕР за да знаеш ДА или НЕ с една жена.
Не казвам, че жените струват 100-200лв., но е хубаво, човек да знае от рано дали си заслужава да налива, време, пари и чувства в подобна "инвестиция".
Направо трябва да се радваш, че са 200лв, мен ако питаш.

Последният път аз лично се набутах малко над 3, 000€

29.   180 лв? Ти сериозно ли? На внука ми маратонките са по 300. 00лв!!! Да не ти казвам АТВ то колко пари е!!! Ама че си скръндза!!! И после чакаш жена да ти върже??? Има да чакаш!!!!

30.   27 (автор) "някак ще ми се отблагодари; очаквах любов" купувал си и карти срещу любов и отблагодаряване... не мисля, че съм чела нещо по- жалко тук.
Смяташ, че ти дължи любов щот' си похарчи 180 лв доброволно за да и купиш благодарността? !
Жена съм и с удоволствие бих ти дала същата сума ако ще я ползваш за психиатър!

31.   Автор: Не забравяйте, че по време на инфлация човек трябва да уважава парите си.

32.   27, а тя молила ли те е да го правиш? Казала ли е, че иска баш ти да го плащаш това? Ако те е накарала, си балък да плащаш. Трябвало е да се разберете как и кога ще ти ги върне. А гифт картите са подаръци. Малоумно е и нагло да чакаш някой да ти ги връща.
Или сам си решил да се изфукаш, да правиш впечатление и да трупаш точки? Ако е, сам си решил така. Направил си нещо от користни подбуди. Кое да ти оценя? Жестта, че някой плаща абонамент? Или подаръчните карти към някой магазин? Някои мъже купуват чанти, обувки, коли, екскурзии, той с един абонамент се е отсрамил. Не се разбра някой искал ли ти го или не.
Дребнав си, защото чакаш някакво въвръщание на инвестиция. Мислиш, че някоя трябва да ти е вечно благодарна и да ти се кланя. Мен лично повече щеше да ме впечатли дали се интересува някой как съм, да ме пита за деня ми, да ме изслушва, а не някакъв абонамент или ваучери. Че и после да дудне колко дал. То тая жена ти е взела месеци от живота, може би година/и, той седнал да мисли парите.

33.   От н. 22 до н. 27(автора)- Как така си очаквал любов? ! Не си ли чувал, че Истинската любов с пари НЕ се купува? ! Като дете, поне книжки не си чел, анимации- не си ли гледал? ! Остави, че слагаш на едни везни любовта и парите, но и като капак-някакви мизерни 180 лв. ги жалиш, все едно замък си й купил! Може да получиш благодарност, но романтичната обич, любов, е нещо КОРЕННО различно. Не знам, как въобще си си помислил, че срещу пари ще получиш истинска обич.
Много са ти изкривени ценностите и съзнанието.

34.   Автор : до 32. Разбира се, естествено освен парите постоянно я питах как е, как е минал деня, но нищо не получих.

35.   Автор : до 33: тя не ми е благодарна. Ако ми беше благодарна, щеше да направи всичко възможно за да не страдам

36.   Някой да те е бил по главата да купуваш нещо? Харчил си защото си искал да ти пусне, ама не минал номера. Ако беше готин и интересен мъж, жените щяха да те харесват и без подаръци.

37.   34 от 32
Ако сам си изявил желания за тоя абонамент, е тъпо да чакаш възръщаемост. Може хич да не и е трябвал. Ако ти е предложила да ти го плаща, а си отказал, пак вини себе си. Искал си да се покажеш като кавалер, а и си го направил от користни подбуди.
Страдаш от акъла си. Броиш стотинки за подаръчни ваучери и абонамент. То бива, бива скръндзалък, ама бг мъжете се оливате.

39.   Загубил си ги вече, явно просто е искала някакъв подарък (не споменаваш за какво си ги дал конкретно). Което показва, че е материалистка и не си заслужава да си с нея така или иначе. Не съжалявай, нека ти е за урок, за да не го повтаряш друг път. Търси да се срещаш с жени, които не искат някакви скъпи материални неща от теб още от началото. Има немалко такива.

40.   Още много уроци имаш да учиш колко гадни, подли, хитри, коварни, долни са хората.

41.   Такива като теб са противни.
Преди няколко години ми се случи да започне да ми пише един мъж. Яката се беше обсебил. Отговарях му приятелски и просто от учтивост, говорехме си за различни общи неща и никога не му дадох дори най-малък намек, че искам каквото и да било с него. В един момент ми изпрати през някаква платформа код за ваучер за 1000 лева на имейла от нищото, ей така да съм си имала. Ами обидно ми стана. Какво въобще си въобразява? ! По възможно най-учитвия начин му обясних, че нямам нужда от ваучера и помолих да му върна парите. Той отказа. В този момент бях бясна, да ви кажа. Казах му, че няма да използвам ваучера и може да го даде на която си пожелае. И след това го блокирах.

Та така и ти. Харчиш пари по една жена с надеждите, че ще ти се хвърли на врата и ще прави секс с теб, а тя пък излезе читава и не се хваща с такива боклуци, които купуват жените около себе си, вместо да ги спечелят по красив начин.

Грешката си е твоя. Другия път поне обяви правилата, по които се водиш, за да знае жената, че е стока, която купуваш и да знаете и двамата още тогава дали ви се занимава един с друг или не.

42.   180 лв са нищо. Аз съм харчила по над 5000 лв по мъж наведнъж, както и мои приятелки, и не хленчим като ни зарежат.
Ж24

43.   Автора: А не е ли редно да направи всичко възможно за да се чувствам добре след като съм похарчил толкова пари за нея?

44.   43, никой не ти е длъжен. Ама никой. Всичко възможно, тоест да ти се кланя всеки час.
180 лв били много пари. Падам. Спасила се е женицата.

45.   Н43.
Ами, не, с нищо не ти е задължена!

46.   Уффф, мъжът бил "скръндза", че не искал да изпръска собствените си изкарани с пот и кръв пари за някаква си непозната пачавра, дето няма никаква гаранция, че няма да се опита да мине на тънко и хем да ги вземе, хем да избяга без да си е дала путката, после иди й търси сметка. После мъжът двойно преебан хем олекнал с 1000 лв., хем останал без путка, а жената се кефи на безплатни подаръци и внимание. То ако ми беше просто така да раздавам безвъзмездно пари и подаръци на непознати жени ей така от добро сърце, щях да обикалям по улиците и да ги ръся наред без да ми пука. Ама аз не съм мултимилиардер и си имам определен лимит, не мога да се разпростирам до безкрай и при това положение е съвсем нормално, да си ценя парите и да внимавам много за какво ги харча, за да не ми изгори трудът на вятъра. 180 лв. в днешно време не са никак малко пари с тая чудовищна инфлация и се изкарват адски трудно, но се харчат за 1 секунда, но вас не ви пука и ги взимате за даденост, защото не сте ги изкарали вие. Идете вие блъскайте по строежите, мините и на полето с мотиката да видите, колко лесно се изработват толкова много пари, и после приказвайте "пффф, тва е нищо работа, другите да видиш колко повече дават". Жената е скръндза, че иска парите, ама не иска да си даде путенцето.

47.   43 - Не, не е редно. Тя да не е майка ти, че да се интересува дали си добре или зле?

48.   46, как ще е непозната. Знаят се от над година. 180 са смешни пари.
Скръндзи сте, ама ви търпим по милост.

49.   Автора: не мога да се съглася с вас, че е напълно нормално да не оцени подаръците на тази стойност.

50.   Едно е някой да ти иска пари, да ги похарчи и да не ти върне заема и съвсем друго, ти да даваш смешни месечни суми, за да получиш секс.
180 лв за една година е смехотворно!

Начинът ти на мислене е жалък, а ти си скрънза.

Заслужаваш да си стоиш сам, а като постоиш дистатъчно дълги сам, накрая ще отидеш на проститутка и ще изхарчиш същите пари само за 1 час. Тогава ще ги прежалиш.

51.   49, подаръци. Подаръчни ваучери и абонамент. Някои мъже водят по почивки, купуват дрехи, издържат изцяло жената.
Помни ги тия пари до края на живота си.

52.   Ти така и не описа как точно се е разиграла ситуацията, макар че те питахме няколко пъти - тя ли ти поиска въпросните ваучери или ти реши да й ги подариш? Ако просто си решил, че така ще й спечелиш благоволението, сигурно си на не повече от 18, за да не знаеш, че когато подаряваш нещо, го правиш безкористно, не защото очакваш нещо в замяна.
Ако тя ти ги е поискала, вече е друго, пак зависи какви са ви отношенията извън този подарък - приятелски на здравей, здрасти как си, приятелски на кафета или приятелски с целувки/свалки с тенденция към интимност. И все пак това, че тропаш с крак, че не ти пишем това, което очакваш да прочетеш и настояваш как ти била длъжна, не говори добре за теб. Под "всичко възможно за да се чувствам добре" вероятно имаш предвид секс :-) Тук има доста важни детайли, а ти ги пропускаш и пишеш с по 2 думи.

53.   48 "180 са смешни пари. "
Тъй ли? ! А що не вземеш ти да ги изкараш тия 18 лв, ама без да вдигаш поличката на магистралата, а с честен и почтен труд както правим ние, мъжете, и тогава ще видиш, колко "смешни" са толкова много пари. Щом мислите, че са малко толкова пари, купувайте си подаръците и боклуците сами. Никой НЕ ви е длъжен.

54.   53, работя и не на пътя, а 40 часа в седмицата 5 дни. Както огромна част от жените в тая страна. Никоя не би легнала доброволно на ръцете на такива скръндзи, освен по болест или майчинство. Никоя не е такава мазохистка.
Подарък се подарява от желание, а не, за да ти пусне някоя. Смешни пари са за една година. То само толкова ти е плащането на сметки за месец- ток, вода, нет, телефон и тв. За година 180 лв. си е точно нищо, по 10-20 лв на месец. Няма и толкова. Нищо работа.

1-50 от 96