Споделена история от Други

Относно сериал
Здравейте, наскоро изгледах българския сериал, , Под Прикритие" и се замислих колко от него отговаря на истината в нашата държава и дали така се случват нещата наистина, вие как мислите?

Коментари

1.   Мисля, че се бълват прекалено много български продукции за мутри, проститутки, дрога и прочие упадък. Нищо позитивно, нищо весело. Нищо историческо и качественно. Само гангстери, леки жени и псувни. Диалекти и грозен език. Театралничане, рецитиране на реплики. Казват всичко със странни паузи. Не може да вникнеш в сюжета и, че дадения човек плаче, смее се или се ядосва. Всичко е пресилено.
Дори и по-различните като жанр филми и сериали изобилстват от диалекти, мутри и леко поведение. На мен лично не ми трябва да гледам тая действителност и на екрана, живея в нея.
Ти си за медал, че гледаш съвременно българско кино. Ако искаш сериал на подобна тематика гледай Narcos, Peaky blinders. Хората там играят и с поглед.

2.   Не отговаря, разбира се!

Всичко това са фантасмагории на сценаристите!

3.   Здравей,

Първо - изчети книгите на Георги Стоев (бивш мутра бачкал за ВИС и СИК). Туй хилаво сериалче е бледо копие на книгите му.

Второ - зная се със яко дилърчета, мутри и др. А мои познати се знаят/знаеха с олигарси (Къро, Таки, Златко Баретата, Божков, Алексей Петров) и ме запознаха с крупни тарикати, шефове на наказателни бригади занимаващи се и с поръчкови убийства, големи тарикати на ключови позиции в държавни институции и т. н.

Бате, да ти кажа - "Под прикритие" е много романтично сериалче! :)

Не искаш да знаеш, колко по-зле са нещата!

Буквално разбирай, че след 30 години сме турска провинция, защото нашите убавци са унищожили всичко и ще си съберат багажа и ще избягат, а тези останали в България, ще го духаме здраво!

Поздрави!

4.   Сериалът си е автобиография на някои родни личности от подземния свят. Някои казват, че е фантасмагория, обаче не са запознати явно със света на 90-тарските мутри и как стояха нещата тогава. :)

5.   Аз лично бих предпочел и турски и даже индийски сериали, пред тия мутренски, своднически, наркомански истории, дето бг продуцентите ги бълват. Повръща ми се от тях. Не стига, че живея в тях в реалността 24/7, ми па и да ги гледам по телевизията, ай сиктир, не, благодаря. Отврат.