Споделена история от Други

Колко време може да оцелеете без да работите
Ако доходите ви внезапно паднат на 0 лева на месец, колко време може да живеете без да работите. Аз около 3 месеца.

Коментари

1.   Ще изкараш колкото пари си заделил и в зависимост доколко ще можеш да си ограничиш разходите.

В моя случай имам готовност за няколко седмици да изкарам, през което време трябва да си възстановя доходите или да си дам апартамента под наем и да замина на село.

За по-дълъг период не съм подготвен, особено като започнат да идват месечни сметки и трябва да ги плащаш без подновяваш се доход.

Т. Т.

2.   Ако и двамата с жена ми спрем да работим, можем да изкараме 1 г. на борсата и още 8-9 мес. със спестявания.

3.   Аз мога да изкарам 10 години на спестявания, ако запазя начина си на живот (и ако няма голяма инфлация). Ако почна да икономисвам - поне двойно.

4.   Николко, заплатата ми стига за две седмици.

5.   Моите разходи са 12000 лв на месец, в момента имам за около 15-17 месеца, но е голяма грешка и ще реивенстирам около 8 месеца в един от бизнесите, доста трудно беше в началото да приема, че трябва да са по-малко, но е правилно

7.   Доста време понеже живея с майка си и баща си и те плащат сметките, но не ми се иска дохода ми да спре, даже се надявам да се увеличава.

8.   Имаме добра финансова дисциплина и спестявания, така че семейството ми може да издържи без доходи поне 1-2 години!

9.   Около 2 до 3 дни

11.   Няколко години, но не трябва да забравяме инфлацията.

12.   Две години вече съм без работа. Мъжа ми се справя някак, но сме на ръба. Много икономи. Разходи само за храни, препарати, и ако някой се разболее. Ако съм навън харча 5 евро на ден. Ако съм вкъщи не купувам банички.. То и като работех само за храна ми ходеше заплатата основно и през две години някой смартфон по 200-250 евро. Дрехи от пазара. Има хубави блузи и панталони за по 6 евро. Справяме се. Аз съм свикнала да живея бедно.

13.   Отне ми година да събера 5 заплати в спестявания в точно такъв фонд. Това без лишения, с осчетоводяване на всички разходи до последния лев, бюджетиране за месец-2 напред (както и всеки по-голям разход като подаръци, почивка) и дори доза късмет. Ако се стискам това може да ми стигне и за 12 месеца. Но не мога да оставя само партньора ми да работи. Не мога и да разчитам на борсата. Истината е, че между всички смени на работна не съм имал повече от 4 седмици (общо) да стоя безработен. Затова ако се случи аз и партнора ми да останем без работа, незабавно бих кандидатствал на мин 20 места на ден само и само да си възвърна доходността. Бих започнал дори и работа на нещо временно като Glovo, колкото да не останем без доход и да не се налага да опирам до кинти за бедствия.
Всеки трябва да има такъв фонд - колкото по-голям, толкова по-добре и да влага в него при всяка заплата. Само така можеш да планираш големи разходи (или временна липса на приходи).

14.   След спорта, който поради контузия приключи на 19, не съм работил, нищо до сега.

М 28

15.   Авторе всеки може да ОЦЕЛЕЕ, на кой колкото време му се наложи! Когато става въпрос за оцеляване, не може да става въпрос за поддържане на някакъв стандарт! Ако се наложи да стоим по дълго време без доходи няма да стоим по апартаментите в града, ще тръгнем по горите, ще берем билки, ще печем диви животинки, други ще печат депутатите които са ни докарали до такова положение и пак ще оцелеем.
Може би въпросът ти не е зададен коректно, може би имаш предвид ако доходите ви секнат, колко време можете да поддържате стандарта си на живот?

16.   Номер 12, я се прибирайте в България, какъв е смисъла да кесите в чужбина и да умирате от глад.

17.   Номер 12 съм. Да се прибера в България не е опция, тъй като мъжа ми е грък. Родителите ми не го искат, за какво да им го водя там да се караме и да живеем на село.. Мъжжа ми поне има малък апартамент и стара кола. Ако отидем в България ни трябва отделно жилище. В България бях на минимална заплата и едва стигаха парите до края на месеца и родителите ми зареждаха хладилника. Те са пенсионери с налки пенсии. В момента обаче в Гърция не е по-добре. Мога да посъветвам тези, които о идват само за работа тук да не го оравят, освен ако нямат други липни причини. От новата година данъците се вдигат страшно, тъй като мъжа ми не може да плаща този данък, който му искат по професията може да се откаже от работата и да остане безработен.. Има вдеки ден стапки. Увеличават данъците в частния сектор. Така, пе освен ако нямате любими хора в Гърция и близки не идвайте. То за местните няма рабита, та за чужденците ли ще има

18.   100 месеца.

19.   Докато не пропадне датската социална система, предполагам.

20.   13 Явно много работиш а нямаш заделено. Винаги съм мислила че точно който най-много работи, най-малко пари има явно е вярно. Не е това целта.
Изкарах година и половина.

21.   Последно работех в кухнята на един хотел, това беше 2018, от тогава не съм работил, колко години прави това? 5?

23.   Можеш да продадеш някои имот и тогава да изкараш няколко месеца, докато вложи парите в бизнес или намериш добре платена работа