Споделена история от Други

Вампири, таласъми
Много обичам да гледам български филми. Най-интересни са ми тези от 90-те години. Защото това за мен е времето на най-истинското кино в България, след комунизма и преди да започнат да се правят масово комерсиални филми и сериали.
Гледах филма "Вампири таласъми", който е сниман през 1992г. Действието се развива след настъпването на Комунизма в България през 44г. и се разказва за това как новата комунистическа власт преследва буржоазията. Филма толкова добре е направен и са пресъздали много добре епохата и обстановката. Толкова ми хареса, че го гледах цели пет пъти.
И искам да попитам някой гледал ли го е и какво ви е мнението за него? Искам да попитам също така и какво мислите за българските филми правени през 90те години?

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Ами добри са, харесват ми! Това са "Сезонът на канарчетата", "Мадам Бовари от Сливен", "Резерват", "Йосиф и Мария", "Лагерът", "Любовното лято на един льохман" и още много други! Всички съм ги гледал по "ТВ БЪЛГАРИЯ" тогава, сега "БНТ 4", въртят ги по няколко пъти годишно, пускат ги и по "БНТ 1" и "БНТ 2", скоро идват празници, така че който иска, ще може да ги гледа!

2.   Любимият ми български филм, който най-точно се доближава до моето разбиране за добро кино. Аз също като теб съм го гледал няколко път по телевизията и в нета.

М 44

3.   Авторката към номер 1 : " Мадам Бовари от Сливен " ми е най-любимия БГ филм. Интересно ми е обаче, че мъж го харесва защото той преди всичко женски филм показващ женските проблеми.

4.   От старите български филми, най си харесвам детските филми, "Войната на Таралежите", Таралежите се раждат без бодли", "Васко Да Гама от село Рупча"... страшно ми напомнят за моето детство и с удоволствие бих ги гледала и днес, въпреки, че съм на 40. Някак си който е бил дете през 70-те и 80-те няма как да не се припознае в поне един от героите.
Иначе харесвам и "Топло" и още няколко филма.
А сегашните български филми и сериали... нещо са ми скучни. Само Ол Инклузив гледам, но разните там екшъни, ами не стават, приличат на лоша имитация на американските.

5.   До номер 3 от номер 1-все пак филмите са за всеки, няма женски, няма мъжки! А и точно в този филм е и заснета познатата сцена на колективното гледане на телевизия в салона в почивната станция, както беше през 90-те, защото когато все още имаше почивни станции, а сега са хотели, по стаите нямаше телевизори, защото единствения телевизор на целия етаж се намираше в салона, където вечерта се събирахме всички деца, за да гледаме детски или някой интересен сериал или филм! За кабелна телевизия можехме само да мечтаем! Но по време на престоя си гледахме и видео, при това организирано! През деня си имахме специални занимания-розходки сред природата, спорт, игри на открито! А тези ежегодни лагери бяха организирани от завода, където работеше майка ми, а децата бяха на работниците от завода! Велики времена бяха!