Споделена история от Други

С македонците за историята, а с другите нищо...
Здравейте. Преди България се разправяше с македонците за историята и постоянно се говореше за това. Свалянето на ветото беше трудно прието от много българи. Въпреки, че това вето представляваше общо взето хвърлен лист хартия в нищото и само това. България не направи нищо, за да обоснове позицията си пред Европа, не се взеха никакви мерки, а македонските партньори обикаляха из цяла Европа, задействаха лобита и какво ли още не. България не изпилзваше ветото правилно, така ще какъв беше смисълът от него? Само да дава оправдание за антибългарска вакханалия край Вардар и на онези да ходят да изкарват България като злото. А със свалянето на ветото си отиде и правителството на Четворната коалиция, нещо като бонус. Честно казано резултат имаше. Говорът на омраза срещу българите в македонските учебници малко от малко беше намален. Признаха, че цар Самуил е бил владетел на българско царство, или по-точно признаха, че е управлявал царство, което мнозинството от историците признават за българско. Признаха го още 2019, България го разпространи през 2022. Все е някакъв наоредък. България 80 години спи по темата и няма как да очакваме всичко да стане от раз. Със сегашното ни политическо положение няма какво да очакваме по този въпрос. А има ли изобщо смисъл? Република Северна Македония според мен е загубена кауза. Правиха преброяване, излязоха 1, 8 милиона, а реално са сигурно няма и 1, 5. 300 000 са албанци. Какво се занимаваме с македонците? Та те са само 1 милион. Вие вярвате ли, че те скоро ще имат държава? На мене много не ми се вярва. Да се оправят. Мен ме интересува само България, че и ние сме тръгнали по много лош път. С тоя Денков. България пропиля един куп нерви да се разправя с дървените македонци. След време като си прахосат държавата няма да имат нито институции, нито псевдо историческа наука, нито образователна система, нищо няма да остане. Защо обаче не казваме нищо за румънците. Македонците решили, че цар Самуил е маке. Ок, вярвайте си на глупостите, показвайте как някакъв сръбски лъбеисторик казал това преди 140 години, когато цялата Сръбска академия на науките казва обратното. Какво правим обаче с това, че румънците си присвояват нашето богато минало? Асеневата династия били власи. Няма нито едно солидно доказателство за това. Те казват, че управляват българи и власи, за да наблегнат над това, че имат власт. Купих книга за историята на Румъния. Няма да повярвате какви глупости пише вътре. Румънската история се основава на това, че имали писмени доказателства, ама били унищожени. Второто българско царство било Влахо-България. Даже арабските хронисти го пишели като Ал Улах. Да, може би защото районът на Мизия и Влахия се нарича Бяла Влахия. Това е географско понятие. Цар Йоан Асен Втори на плочата си в църкватя Свети 40 мъченици нарича себе си "син на стария Асен" и "цар на българи и гърци". Там той описва всички балкански народи, дори албанците и даже франките, но за власи нищо няма. Асеневци били изхубили влашката си идентичност, за която няма доказателства. Освен това румънският език е много хубав. Така яко е напоен с български думи, че да знаеш малко латинизиран английски и ще го разбереш. Но на власите нищо не им казваме и ги оставяме да си съчиняват история на наш гръб. Турците също са почнали да си присвояват нашата история, Първото българско царство било тЮркско. Освен хипотезите, че династията била тЮркска, неправдоподобни, нищо друго не може да се намери. Да, когато арабите питали волжките българи какви са, те им орговорили, че на народ между тЮрки и славяни, тоест, че живеят между русите и тюрките. А волжките българи се образуват когато прабългарите обединяват тамошните племена и ги превръщат в един народ. Те не са потомци на прабългарите. За кратко бих се върнал и на темата Македония. Сърбите отричат България да има каквото и да било общо с Македония. Това вече няма смисъл да го коментирам. Сръбската лъжеисторическа наука си затваря очите за помощта на българите по време на сръбските въстания в началото на 19 век, както и за помощта на българската легия в Белград. Тогава сръбската войска се изпокрива и българите им помагат. Сръбската ненаука открито се опитва да обясни позицията си в предизвиканата от Сърния война шрез 1885, но се опитва да хвърли цялата вина върху България за войните 1913, 1916, 1941. България обявява война на Сърбия през Първага световна война защото сръбската армия стреля по българските позиции на границата. Наричам сръбската историческа наука ненаучна, защото сръбските историци не спазват кодекса на историка. Те са пристрастни, а не обективни. Водят се от чувства и понякога започват да губят самоконтрол. Водят се от чувства на псевдо национализъм и омраза. Много неща македонците са наследили от тях и от гърците, за които ще говоря. Македонците в Югославия избивали надписи от църкви с чукове, мажели ги с боя и разни други такива богохулства. Гърците са правели същото с българските църкви на територията на Северна Гърция. Веснъж един грък ми показва карта с македонци на нея отпреди да е имало македонци. Казвам му, той ми говори да съм гледал другата част. Филията като има мухал цялата не става за ядене. Има ли българи в Беломорска Македония? Гърция гледа на тях като на "славяноезични елини", а Скопие като на македонци. Някои от тях наистина приемат македонско самосъзнание, защото България не се грижи за тях, а македонците може да нямат пари, но имат пропаганда. За македонците е пагубно да се окаже, че в Беломорска Македония и Албания има българи, защото така излиза, че те са обградени от българи и така излиза, че наистина има нещо българско в тях. Както и да е. Малко е известен професор Шклифов. Над 40 години гръцката държава не го пуска да се върне в родния си край, защото той доказва, че там, където Гърция вижда "славяноезични елини" всъщност живеят българи. През 2003 кола, вероятно на гръцка националистическа организация, се блъска в колата, в която пътува професор Шклифов. Той умира след няколко часа. Има и книга за това. Дали е инцидент или той наистина е убит защото доказва, че там живеят българи е невъзможно да се разбере. Но проблемът е, че България не прави нищо по въпроса с открадната история. Голяма работа македонците. Най-отдадените македонисти са на по 60. Най-младите. Какво обаче правим с Румъния, Сърбия, Гърция, че дори и Турция? Турция пък е специалист по съчиняването на история. Защо не се занимаваме с онези, а ни пречат маргиналните македонци? Не ги защитавам, но при условие, че всичките ни съседи се гаврят с историята ни и я изкривяват ние да се разправяме само с тях звучи безумие.

Коментари

1.   Авторе, друг път като пишеш тема, разделяй текста на абзаци(параграфи), за да се чете по-лесно!

Аз съм родолюбец и много обичам Бългатия и искам да бъдем отново силна и независима държава, както по времето на Св. цар Борис!

За македонците и хората в северните части на Гърция и Турция - това са българи, тези територии са били много години български.

Но специално за македонците, проблемът е, че те самите не ни обичат(защото сръбската пропаганда е промила мозъците им) и не искат да бъдат българи!

Така, че щом не искат да признаят, че са българии да бъдат част от България - да правят каквото искат! Човек насила не можеш да го накараш да те обича!

2.   От авторът до единствения коментиращ, за абзаците ще си взема бележка, а ако ми копираш къде съм казал, че искам да правим македонците отново българи и ми го препратиш къде съм го казал това, ще ти дам 20 лева.

3.   Авторе, нещо не си ме разбрал!

Какви 5 лева? Или по-точно: какви 20 лева? )))

Аз просто написах моето мнение по някои от въпросите, които си засегнал в темата си.

Не съм те цитирал и не съм писал, че ти си казал еди-какво си! )))

4.   Отново е авторът и да, разбрах те много добре. XD Казваш, щом не искали да са българи, тяхна си работа. Аз не съм казвал да сме ги правели българи. Това е проблемът на България по този въпрос. Та България дори не може да обясни позицията си дори на самите българи. :D Защото всеки път някой като каже нещо всички си мислят, че искат да шравят македоньите отново българи. Никой никога не е казвал това. Дори е обратното, македонците искат да македонизират нас. :D Мисля, че е ясно кои слагат идентичности на умрели хора и какви идентичности им слагат. :D Както и кои са дошли от правене на едните в други. :D Но това няма никакъв смисъл, защото македонците се разпадат. ;) Моята тема беше за това защо се занимаваме с македонците за историята, казвам историята, а не да сме ги правели българи, никой никога никъде не е казвал да смв ги правели българи, а за това как и други го правят. И ние не правим нищо.

5.   Относно историята ще ти кажа следното:

Всяка държава си пречупва историята през своята призма, така както й е изгодно на нея!

Но специално сърбите и македонците са едни от най-изкривените в това отношение - те тотално изкривяват и преиначават историята!

А и обективна история - просто не съществува!

Аз също като млад се интересувах доста от история, но после разбрах, че това изобщо не може да се нарече наука, а са главно някакви псевдо теорийки.

Ще ти дам следния пример:

Дори и сега на много хора(дори на депутатите) не им е ясен следния прост факт за българската азбука:

Че Свети Константин Кирил Философ е създал славянската азбука - глаголицата.
А българската азбука - Кирилицата е създадена от неговият ученик Свети Климент Охридски чудотворец(според някои източници участие в дооформянето й - има и Свети Наум Охридски чудотворец)

Така, че на 24 май се празнува създаването на славянската азбука и писменост - а не на българската!

И няма никаква логика да искат да правят 24 май- национален празник!

Създаването на българската азбука и писменост би трябвало да се чества най-удачно на 27 юли, когато се празнува успението на Свети Климент Охридски чудотворец и всичките Свети Седмочисленици!