Споделена история от Други

Какво ми е, защо съм такава?
Пиша защото вече сама не се познавам.
Не съм луда само да кажа, но нали всички луди отричат, че са такива?

Хванала съм се, че нещо ме кара отвътре да съм ме3ко казано зла.
Винаги съм усмихната, мила и добра с останалите хора, а те ми се доверяват - и аз не знам защо.
Не ми е трудно да накарам някой да сподели с мен, но лошото идва от там, че при евентоален скандал аз използвам точно думите, които могат да жегнат човек. Точно в целта - после съжалявам разбира се.

Лесно прощавам, но и лесно се гневя.
Достатъчно е нещо малко и на мен ми кипва.
Почвам да плача и не мога да спра, но в следващият момент вече съм измислила поне 5 начина по които да си отмъстя - много съм креативна в такива ситуации.

Аз съм творческа натура, и умея да се превъплащавам в различни роли.
Не съм актриса - просто се вживявам в героя, за когото пиша и магията става.

Крия злата си страна, но тя се показва по някога и дори наскоро взех да се променям - станах по - решителна, по - свободна...
Може би защото станах жена по глупав начин, за който съм си виновна само аз, но усещам че се промених...

Имам план с който ефектно ще си отмъстя на онзи, който ме излъга - дори в затвор мога да го вкарам.
Мога, но някак си се спирам.
Той заслужава да му го върна с лихвите.

Започнах да изпълнявам част от плана си, но ще ми е нужно малко време, за да не се усети, че аз съм му забъркала този капан.

Ще бъда търпелива, и ще го накажа за мен и всички преди мен, на които го е причинил.
Аз съм търпелива - мога да чакам.
Ще му отмъстя и то така, че ще се кае много!

Аз бях наивна спрямо него и той се възползва, но той видя само добрата ми страна - така, като аз видях само това, което ми показа - лъжецът.

Виждате ли - каква съм? !

Как да отида на психолог, като веднага ще ме окошарят?
Аз мисля, че съм така сега, защото съм наранена от един измамник, но пък знае ли човек?

ЗАЩО СЪМ ТАКАВА?
Има ли ми нещо, или е нормално? Аз мисля, че не е.
Нямаме луди в рода, но пък знае ли човек?

Историята не е измислена, ако си мислите така.
Реална е за мое съжаление.
Объркана съм, но и изплашена за душевното си здраве.
Благодаря, че прочетохте това - само не ме наричайте луда, дори да си го мислите вече.

Клара, 22 г.

Коментари

1.   Здравей, жал ми е за теб. Преди всичко ми е жал, че си насочила цялата си енергия в негативното, в отмъщения, заяжданици, мразене изобщо. Чувстваш се и жертва на някакъв мъж, сякаш те е убил, не е спал ПО ТВОЕ желание с теб - съжалявам, това не е подсъдимо. Пълнолетна си отгоре на всичко, не се занимавай с глупости.
Едно ще ти кажа, имаш сериозен проблем. Ако продължаваш така, ще завършиш сама, самотна и безработна, нежелана и избягвана от всички.
Прочети книгата „Промени живота си! “ на Лиз Хей. Има специален раздел за прошката, за освобождаването от всички негативни чувства, които ни поробват. Вярвай ми, негативните чувства и креативността ти в посока заяждане и отмъщения, дребни дразги нямат никакъв ефект - те могат да създадат временни затруднения на „врага ти“, но накрая изтощената, изхабената и мразещата пак ще си ти. Ти самата си го разбрала и не мсиля, че се харесваш и обичаш такава, каквато си в момента. Това е първата крачка в посока лечение, но имаш дълъг път, за да се научиш да концентрираш енергията си към позитивните неща.
Успех.
А.

2.   Наранена си просто.Отмъщението е безсмислено и нищо няма да ти донесе освен по-голяма душевна болка.Живей живота си,продължи напред и се постарай да коригираш поведението си-гнева,подлостта и т.н

4.   Понякога и аз съм така. Е, не чак колкото теб де.. мисля, че - да, просто си наранена. И аз искам да отмъстя на един нещастник, който ме направи поредната му бройка, а ме лъжеше че иска сериозна връзка.. разбирам те идеално. Пък и спокойно, нали знаеш - всеки е луд по своему ;)

5.   Много филми гледаш:D:D:D

6.   Ам ти да не би да живееш в кюстендил,че имам чувстовото че те познавам!!

7.   Ти си авторката на ( Девствена ли съм, или станах жена? ). С отмъщение нищо няма да постигнеш освен да продължаваш да се нараняваш... Най-добре е да забравиш всичко и да продължиш напред!

8.   Не позволявай на никого да си играе с теб. Отмъсти му. Накарай го да страда. Какъв ти е плана ако не е тайна? Не знам кога си станала жена, но трябва бързо да идеш на лекар, защото после няма да можеш да докажеш, че те е изнасилил. Ако вече е минало много време, или ще трябва да му устроиш капан с друго момиче, или само да си отмъстиш, но не оставай нещата така.
***Кървавата роза***

9.   „Не може човек, който таи обида, а камо ли омраза към другите, да извърши велики дела. Може само да пропилее живота си, мислейки си как може еди кой си да е направил такова нещо спрямо него. Така изгубва енергията си и жизнените си сили. В момента, в който простиш, си освобождаваш пътя. В това отношение съм щастлива, че пътят ми е чист“
много добре го е казала.... фолкзвездата Цветелина в книгата си.

10.   Здравей. Моляте кажи ми плана ти как аз да си отмъстя на едно момче.. че го обичам и той вижда това, но постоянно ме унижава държи се гадно с мен смисал кара ме да се чуствам гадно и си позволява всичко защото знае че го обичам, но аз искам да му го върна някак си и да го оставя да го накарам да се чуства като едно нищо защото той ми пречини голяма болка. Моляте кажи нещо което може да помогне..

11.   10, ТИ ГО ОБИЧАШ?
Е, как можеш да обичаш и да търсиш начин да навредиш на субекта на любовта си?
Не, мила - ти НЕ ОБИЧАШ, просто момчето е засегнало честолюбието ти или е дръзнало да не се държи според свирката ти... може би те е зарязало? Ужас - заслужава 10 камшика, обществено порицание, този мръсник, затвор направо!
Когато се влюбиш, ще разбереш, че дори да ти забие нож в сърцето мъжът, който обичаш, никога няма да искаш да му го върнеш!

12.   Какво ти е сторил? Изневяерил ли ти е?

13.   Пише ви номер 10. Да обичам го, но вече не чак толкова. И имам вапрос кам вас.. вие ако обичате някого много, но той се васползва от това и прави каквото иска подиграва се държи се гадно понякога ме удря уш е на майтап, но БОЛИ! та и аз го удрям де.. ако днеска ми каже 1 мила дума значи ще ми каже 100000000 убидни! със сигорност си има и друга. Няколко пътя съм плакала за него а щом плача за някого това значи много за мене защото аз не плача както и да е или за най малкото нещо. и сега въпроса ми е ВИЕ НЯМА ЛИ ДА ИСКАТЕ ДА МУ ГО ВЪРНИТЕ??? аз се чуствам унижена! и няма да го оставя докато не му го върна, но не знам. Ако имате някой съвет благодаря предварително.

14.   И какво толкова ти е направил човечецът, че кроиш пъклени планове??? що не си насочиш енегрията в друга посока, щом си толкова креативна личност? ще постигнеш нещо, а за този даже няма да се сещаш.

15.   От авторката

Той ме излъга оставяйки ме да си мисля , че желае сериозна връзка с мен.
Не съжалявам за случилото се с него, а за лъжите, които ми наговори за да влезе в леглото ми.

Бих наивна и глупава, а той се възползва от наивността ми.
По принцип виждам доброто в хората.
Той ме излъга, а това ме нарани много.
Бил искрен - ха!

Но не знам как да определя случилото се между нас.
Не е изнасилване, защото не ме заболя - беше много нежен с мен.
Но от друга страна - той имаше опит и аз станах поредната му бройка без да се усетя...
Лъжецът дори ми каза, че щом има почивни дни ще дойде при мен!
Опита се да ме накара да си отида, уж че на гарата, когато го изпращах е студено.
Колко тъпа бях да не усетя!
Прегръщахме се, говорехме си, а той лъжеше ли лъжеше!

Нарани ме лъжата му, а не това ми беше първият и ме изостави, без да сме ходили.
Да беше ми казал, че няма да се получи, а не два дена да ме кара да си водя монолози по Скайп, а когато му писах от чуждо име да се представя за племенникът си, който пише с майка си по скайп!

Беше долно от негова страна. Много долно!

Благодаря на всички, за коментарите.
Ще пиша на момичето, с гаджето, което я унижава по - късно.

Клара, 22 г.

16.   Пише ви номер 13. Хей номер 14 благодаря за съета ти, но как ще се почустваш ако си на мое място ти не можеш да ме разбереш защото можеби не си усещал/а това. Само авторката разбира най добре за какво става вапрос за което много благодаря.. и да това момче ще го забравя няма да се сещам за него ще го оставя като едно нищо, но не и докато не го накарам да се почуства гадно както мен.. да няма да го оставя докато не му го върна.. сълзите който съм исплакала искам да гледам как той ги плаче.. защото за пръв път в живота ми съм виждала лицето си толкова червено а сълзите капяха като вода сейно съм отишла в банята и съм измила лицето си .. очите ми бяха толкова червени и подути !

По принцип не съм злобна даже мога да кажа че съм много добра по душа давам всичко от себе си .. например на него дадох цялата си любов правех всичко което иска той тарпях всичко което прави.. не му харесваше прическата ми смених я.. някой път не му харесваше как се обличам .. и когато ми го каза вече не го правех.. стараех се всичко да е както трябва да съм перфекна ! давах всичко което мога дори сърцето си..а той започна да се подиграва с мен.. и се чуствам като идиот ! и сега да не мога да му го върна .. все някога ще го направя.. просто от вътре нямам никакъв покой .. и това значи че няма да се успокоя докато не го накарам да се почуства както мене.. но нали знаете всичко в живота се връща..днес аз плача а той се смее над мен.. утре пък той ще плаче а аз ще се смеея над него ! ;]]

17.   До 16, от авторката.

Ако някой те обича истински , няма да иска да се променяш заради него - ще те обича каквато си!
Препоръчвам ти да бъдеш себе си.
Обличай се както искаш, бъди с каквато прическа си искаш, и ходи където си искаш.

Ако ти каже нещо - кажи му, че това си ти и той не може да те командва. Това е твоят живот, момиче!
Не се променяй само за да му се харесваш - не му давай пълен контрол над себе си!
Сгрешила си още в началото, като си му позволила да те командва.

Нали си чувала израза - " Подаваш му пръст, а то ти отхапва ръката! "?
Дала си му възможност да те командва, а той се е възползвал от любовта ти към него.

Въпросът ти е, как да му отмъстиш - това най - добре го знаеш ти (все пак ти го познаваш най - добре ).
Мъжете принципно са честолюбиви и много се обиждат когато жена ги зареже заради друг.

Решила си да го оставиш?
Е тогава ти предлагам първо малко да го поизмъчиш с ревност ( ако те обича истински де ), .
Кажи му как някое момче те заглежда и прави мили неща за теб. Може да кажеш и че новото гадже на приятелката ти, е красив и много нежен с нея и че ако ти излезе такъв - веднага ще го зарежеш заради него.
Не те знам на колко си години, дали работиш и т. н. , затова просто налучквам.

Мъжете не показват чувствата си като нас - жените, затова едва ли той ще плаче както си плакала ти.
Ще му е гадно - да, но рядко са чувствителните мъже!
Ще му е гадно най - много като му кажеш, че го напускаш заради друг мъж, който истински те цени и уважава.
Приятелят ти не те уважава - сама си го разбрала вече.

Стани такава каквато искаш да се обичаш - той се е влюбил в теб, а не в това което е "създал" после.
Накарай го отново да се влюби лудо, а после го зарежи!

Бъди себе си, мила - никой няма право да те променя или унижава!
Ако си сигурна в себе си, ако се обичаш и уважаваш - и другите ще те ценят!
Успех!

Клара, 22 г.

18.   От авторката.

Да, аз съм авторката на " Девствена ли съм, или станах жена? ".

Не, не съм от Кюстендил и никога не съм ходила там.

Бих споделила плана си с вас, но чак след изпълнението му, защото не знам кой се крие зад анонимността в сайта.
Разбирате ме, нали?

19.   Пише ви номер 16. Авторке много ти благодаря за съвета ти си права и колкото и да ме боли ще го зарежа ! после ще си го върна имам план за това започнах да действам.. чесно казано доста време ми трябва да го направя но тогава точно е подходящия момент!

По писането ти разбрах че си момиче с достойнсто..
(извинявам се ако не опотребявам думите правелно, но от доста време не живея в българия и доста думи съм забравила който не опотребявам често). И така ти си силно момиче и разбрах че трябва да съм такава каквато съм!

20.   Абе тука явно е свърталище на невръстенички.

Авторке, щом си авторката и на въпросната друга тема, както ти казахме и там, имаш съвсем друг проблем! Проблемът ти е, че 1. не знаеш какво искаш, 2. не знаеш как да го постигнеш и 3. другите са ти виновни за това.

Кофти е да те излъжат, ама се случва. С отмъщение няма да постигнеш нищо, другия път пак ще те излъжат. По-добре си научи урока, мисли преди да правиш глупости и продължавай напред.

Не че ще ме послушаш де...