Споделена история от Други

Как бихте се възползвали от красотата си?
Имам въпрос към драгите съфорумнички.
Какво би направила, ако си най-красивата жена, която може да съществува? Ако си на около 24 години и животът е пред теб? Как би използвала красотата си? С какво би се занимавала? Ако да речем имаш добро образование и доста добра обща култура, с висок коефициент на интелигентност. И си добра по характер. В коя сфера би работила? Въпросът ми е по точно- как би се възползвала от красотата си?

Моля, драгите модератори да публикуват темата, колкото и безмислена да изглежда, защото са ми нужни отговори.

Моля, читателките да не остроумничат с изказвания от сорта на "Ако имах висок коефициент на интелигентност и обща култура, нямаше да се чудя... " и подобни.
Просто си включете въображението на max и отговорете, ако обичате разбира се.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ако всичко което казваш е така нямаше да пишеш тук. Айде здраве и любов да има. :P

2.   Всяка жена е красива за себе си,за мъжа до нея,такова понятие най-красива няма.Виж дори световните конкурси-мис свят,мис вселена и т.н.всяка година се провеждат и победителката е различна.Аз също съм жена,казват че съм красива и добра,(макар,че аз не мисля така),но щом казват...добре..Праскам една 24-каратова усмивка,държа се мило и учтиво и клиентите,които един път са дошли идват втори път.Ето това е възползване от природната даденост за увеличаване на оборота,макар,че сегашната ми работа,съвсем не е това за което съм мечтала,но като няма друг начин се задоволяваш с тази позиция на която си и правиш всичко възможно да те удовлетворява донякъде:),има и такива жени,които обичат показността,мечтаят за слава,за почести и т.н.Сама трябва да определиш посоката ти в живота,каква искаш да си и да се развиваш

4.   Нека позная, ти смяташ за себе си, че си най - красивата жена, на 24 години си и живота е пред теб и за най - безобиден считаш варианта да напишеш въпроса си в трето лице, като по този начин никой няма да каже, че си надута и повърхностна.
Още в първите редове усетих, че визираш себе си...
Ще ти кажа само едно - важно е да си умен, да умееш да мислиш и да знаеш кога трябва да спреш и кога вече се излагаш...
Красотата... хубаво нещо е, но до време, не си струва да се обръща толкова голямо внимание на нещо преходно, та чак да го превръщаш в своя 'работа' с която да покорявап върхове докато живота е пред теб... Такива жени си имат име!
И повярвай ми, всяка жена олеква, когато не знае как да се държи - и хубавата, и грозната...
Айде със здраве!
Написано от една изключително грозна жена на 24г.

5.   Чак пък да се възползваме... Красотата е просто един вид предимство. Каквото и да работи, добре изглеждащият човек винаги е по-добре възприеман от останалите, които примерно са с лоша визия.
Конкретно по въпроса - бих се пробвала в областта на модата :)

6.   В Шоуто на Слави, определено.

7.   Ако смята бързо да са "възползва" от красотата си, бързо ще погрознее.
Дефинирай "добро образование", както и стойността на IQ-то. Важно е и колко езика знае тази хубава жена. Едва след като ми стане известна тази информация, мога да ти бъда полезна. Иначе даденото условие не е достатъчно, за адекватно решение на задачата, която си ни поставила.

8.   Какви са тези догадки и предположения? Само 5 и 6 са отговорили по същество. Ще се радвам на още отговори и ще задам въпросът си по друг начин: "Кои професии са най-подходящи за една красива жена, която има освен красота и доста други положителни качества? "Тоест не говориме за някакво безмозъчно барби.

Мисля, че красотата както може да помага, така може и да вреди. Точно затова, питам аз, как да използваме това оръжие в наша полза? Всичко разбира се в рамките на нормалното. Като нямам предвид постигане на известност.

9.   В Пайнер мюзик.

10.   Евала на номер 4, абсолютното заковаване! Точно и на място!

11.   С номер 4!!!
Ама ти наистина ли за най - красивата ли се имаш? Сериозно... :ь

12.   Не съм убедена, че красивите хора се приемат винаги по-добре. Едно е чист и спретнат човек, друго е чак красив, въпреки че хората, които имат излъчване определено предразполагат, но това не значи красиви.
Красотата наистина е преходна и не е много добре да се разчита на нея, да не говорим, че така се принизяваш до тяло, но това е що се отнася до работа.
Въпросът е много общ. Човек трябва да реши с какво иска да се занимава.

13.   Красотата, скъпа, не е константна величина! Тя е нещо много преходно и временно. И в Шоуто на Слави да отидеш и където и да отидеш, ще си до време. Докато природата си каже думата!
Опитай се да използваш умствения си багаж като "оръжие" в твоя полза!

14.   При така поставения въпрос - какви професии си подходящи за красива жена с други положителни качества, бих предложила - компаньнока, секретарка, психотерапевт, педагог, журналист.

15.   Аз знам, че не съм красива, но съвършени хора няма!
Все ще има някой недостатък.
Както отбеляза 13 - НЕ МОЖЕ ВЕЧНО ДА СИ ОСТАНЕШ КРАСИВА - ОСТАРЯВАШ!
Аз си се знам каква съм и за това разчитам на усмивката си а не на красивата фигура която и без друго нямам.
Не си се представям най - красива на света, а и не съм от повърхностните момичета.
Темата наистина не е нещо особено.
Всеки си има свой собствен чар - не може да сме еднакви.
Да смяташ, че си най - красив - значи се възгордяваш, а гордостта е един от седемте смъртни гряха!

Надявам се 4 да не е прав, че пишеш за себе си, защото ако е така - огледай се, мила - не се мислиш за най - красива на света само ти. Много жени са такива, а при мъжете е дори още по - лошо.

Осъзнай се на време, мила!
Ж. , 22 г.

16.   За мен красотата е бонус във всибки области и просто човек трябва сам за себе си да знае какво иска да прави с живота си и да използва красотата си като бонус, който може да му помогне да постигне това, което иска по-лесно. Красотата сама по себе си не определя насоката на живота на един човек. Единствената професия, за която е определяща е манекенството - там грозни просто не ги приемат. Иначе във всяка друга област да си красива може да ти помогне донякъде или с нещо, но не е определящо.
Просто красотата сама по себе си е достатъчна както някой казаха за мода, манекенство, поп-фолк, търсене на богат "бизнесмен".
Ана

17.   Професиите, в които е нужно да си красива са модел, манекенка, танцьорка... В останалите не е нужно да си красива, така че не виждам смисъла на въпроса.