Споделена история от Други

Мога ли да съдя интернет пространството по някакъв начин?
В нета се разпространява за мен невярна и злепоставяща информация. Като си напиша само името в гугъл и излиза една пумия, че направо лошо ми става. Това ми пречи в училище и навсякъде. Искам да знам кога се премахва остарялата информация, или не се премахва никога? И ако няма махане мога ли да съдя интернет, затова че разпространява такива глупости за мен, полудяла съм. Не мога да се обърна към адвокат, защото съм непълнолетна.

Коментари

1.   Това, че нямаш 18 не означава, че не можеш да се допиташ до адвокат. Тук скоро четох коментар на един потребител, който твърдеше, че е такъв - дано ти прочете темата.

Иначе не съм запозната, но ако е възможно ще е една дълга, трудна борба, както това да съдиш лекар.
Плюс това не съм чула някоя известна личност в Бг да е осъдила сайт за публикуване на невярна информация.
Това, за което се сещам е примерно да пишеш на администратора на дадения сайт и лично да го помолиш да свали информацията.
Лоша

2.   Авторке, има много други хора и най-вече фирми, които искат да съдят "интернет пространството", защото в него пише неща, които не им изнасят, но факт е, че ги пише.

Най-напред: Интернет е медия, средство за комуникация. Той сам по себе си не произвежда информация. Произвежда я някой друг, а Интернет само я предава до тебе. Да съдиш интернет е все едно някой да ти се обади по телефона и да те напсува, а ти да искаш да съдиш телефона. (Не фирмата, която го е произвела, а самия телефон! )

Този, когото искаш да съдиш е тоя, който е писал невярната информация (сайта). Това е напълно възможно юридически, друг е въпросът доколко има шансове за успех, особено в България. На всеки уважаващ себе си сайт има име и адрес на фирма или човек, които стоят зад него. Ако няма, МВР има начини да стигне до тази информация. Но ако си непълнолетна, трябва всичко да мине през вашите, което тъй като гледам искаш да избегнеш.

Относно триенето: Информацията стои дотогава, докато реши собственика на сайта да я махне. На някои сайтове (новини примерно) се мени ежечасно, на други позабравени сайтове стои с години. Дори когато я няма на оригиналния сайт, има проекти като www. archive. org които имат за цел да архивират информацията в интернет. И могат да ти дадар съдържанието на даден сайт с години назад, дори вече да го няма там.

Тъй че за триене от интернет забрави.

3.   Съди наред, бе! Като почнеш от интернет, после осъди и интернет браузерерите (тук вече са няколко... мисля, че ще е по-добре да заведеш отделни дела... повече обезщетение ще вземеш така), защото то се води средство, чрез което се достига до интернет... След това и гугъл... Да си дойдем на думата... Та.... тия от гъгул ги унищожаваш с няколко дела:

1-во разпространяват информация за теб, без твоето съгласие...
2-ро до колкото знам, гъгул позва интернет без негово разрешение, а да не говорим, че същия този гугъл, за да се отвори се използва браузер (можеш да се досетиш, че и браузера дори не подозира за неговата експлоатация)
3-то гъгул ти влиза в личното пространство, което ще рече, че може да го осъдиш за тормоз... Същия този тормоз се проявява в две форми: Психически (постоянно мислиш какво гугъл пише за теб) и Физически (налага ти се влизането в горе споменатите браузер и интернет, за да може да видиш, против волята си, какво гъгул пише за теб)

Гледайки фактите по горе бих заключил, че си неволна (или може би волна) пионка, управлявана от тази т. нар "Пирамида" Тъжно, но факт...
Радва ме, че на тези години (под 18), ти си първото момиче, което се усеща за тези работи и е решено да направи нещо по въпроса! Браво!
Може лесно да заведеш делото, чрез посредник... Просто трябва да се консултираш с адвокат, от там нататъка той ще ти обясни с по-големи подробности какво трябва да се направи...
Можеше да заведем двойно дело, но за жалост гугъл не злоупотребява с моята информация.... Защото все пак сумата, която може да се вземе при евентуално спечелване на едно такова дело започва от 7 цифри, та и нагоре...

Успех и всичко най-хубаво!!!

4.   защо пък за теб да е баш тази помия? има много хора със сходни имена, можеш да съдиш автора на написаното, но не и интернета

5.   Можеш и морето да се опиташ да наплюеш, и да нашамариш гората...

6.   Забрави го!
Просто никъде не пиши информация за себе си! Или поне не под истинското си име, използвай фалшива самоличност, несъществуваща, и си махни Фейсбука... от него колко инфо се черпи нямаш си на идея.....

7.   Само аз ли забелязах, че авторката си противоречи? Първо казва невярна информация, а после цитирам: "скам да знам кога се премахва остарялата информация" - остаряла, не означава невярна! Явно сама си се забъркала в някаква каша пък сега ореваваш орталъка по форуми и сайтове...
Момиче на 20 г.

8.   Номер 7, стара информация, която не е актуална е невярна...
Прост пример, за да ме разбереш...
Една баба примерно на 70 години твърди, че е на 20 години... Това вярно или невярно е ?

9.   На калпава ракета - Космосът й крив!

10.   Мерси много най вече на 1, 2, 3 много смислени коментари. Ще мисля какво да направя, защото вече не се търпи.
н4, авторите са много, защото през последните години постоянно пишат. Има сходни имена, обаче и снимката отговаря на мен по някаква случайност. То е ясно, че за мен става въпрос. Сайтовете са много, както и вестниците.
Защо трябва да се крия и дя използвам чужда самоличност като престъпник? И как ще си намеря работа като завърша?
н7, кви глупости дрънкаш въобще? Остаряла инф. имам предвид че от преди доста години инф. в нета за мен невярна, която искам се премахне-в такъв смисъл. Незнам ква е тая твойта логика, ама недей да мислиш много, че не ти се отдава:)
н9, научи се къде се използа тоя израз-тук не му е мястото.
Значи аз съм виновна, че години наред се пишат за мен врели некипели? При положение, че не съм направила нищо аз. Просто съм в такава среда и това не исках да споменавам да не кажете нещо че се правя на интересна, ама тва че родителите ми са известни в България, не значи че аз искам да ставам известна още по малко с такива неща каквито ми се приписват. Да не говоря кви глупости пише за нашите, ама на тях не им пука те са свикнали, на мен ми пука обаче, щото някой трябва да сложи край на лъжите по медийте, а вярвайте ми, малка съм, неграмотна както се вижда допускам грешки и т. н. обаче мога да кажа с ръка на сърцето, не само за мен и нашите, ами и за доста други известни личности, че 90 % от нещата са лъжи, а 10 % СИЛНО преувеличени. Поставят се измислени заглавия за да има сензация. Търси се зорлян скандал където го няма...
Кво да коментирам повече. Искам да сложа край на тва!

12.   Здравейте моят въпрос можеби ще ви се стори откъчен но да карам направо от 5 години играя една игра която е доста извесна за някои, играта се казва worldoftanks онлайн игра след извесно време започнах да разбирам че някой играчи ползват модове който са забранени аз също започнах да ги използвам след известно време бях блокиран за използване на непозволени модификации доколкото разбрах имали автоматична пеограма която улавяла тези който ползват забранени модове но играта се инсталира на компютърат ми тоест по това съдя че де наблюдават мойте действия, така след истичането на моят бан който беше 1седмица продължих да играя но след време пак използвах непозволена модификация но само 1 на брой сред 50те които има в пакет след 1 година бях блокиран забпостоянно обаче сз в този акаунт съм вложил не малко пари. та въпросът е мога ли да ги съдя въпрекинче след всяко обновление на играта при влизсне в акаунта автоматично искача прозорец на който приемам правилата на играта и тогава започвам да играя