Споделена история от Други

Прага, Чехия
Здравейте, приятели!
Знам, че в сайта влизат хора с различни възрасти и убеждения и ще се радвам ако някой може да им даде малко повече информация за живота в Прага. Всичко, което се сетите-цени, атмосфера и тн. Най-вече ако някой от вас е бил там Еразмус или нещо подобно...
Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Прекрасен град! Обиколил съм почти цяла Европа и с ръка на сърцето мога да кажа, че Прага е в топ 5! По евтино от западна Европа и по скъпо от България. Купи си крони от тук! там 100% ще те излъжат с курса дори да обменяш Евро за Крони. Не че и тука е сигурно... Историческия център (кадето ще спиш, всички хотели и хостели са там) е значително по-скъп от останалата част на градът. В супермаркетите цените са или като в БГ или малко по високи, до двойни, но в заведенията е многократно по скъпо от тук.

Жените, не струват като цяло, но има изключения! Аз например се задоволих с една странстваща китайка която открих в хостела, беше истинска комунистка :). Непремнно се качи на Хратчани привечер разкрива се невероятна гледка към центъра! И да пиюею как е минало!

2.   Лесно е - търси Старопрамен! ;)

3.   Аз съм завършила Чешка филология, била съм в Прага няколко пъти както и в други градове в Чехия, много ми харесва и се чувствам като у дома! В Прага съм била и чрез Съюза на преводачите, имахме лекции в Карловия университет и срещи с учени и студенти. Всичко е на много по-високо ниво в сравнение с БГ, не знам в коя област учиш, но няма да съжаляваш. За цените не знам как са, за последно съм била преди няколко години, но атмосферата както ти каза номер 1 е неповторима. Прага е невероятно красива, не случайно я наричат Златна Прага, историческия център (Star? M?sto) е пълен със старинни сгради - архитектурни паметници, музеи, паркове. Всичко е много подредено и много чисто. Непременно трябва да видиш Orloj (градския часочник, на който на всеки час се сменят светии и астрологически символи, аз съм го виждала и отвътре, намира се в сградата на кметството и беше уникално). Когато бие кръгъл час на площада става стълпотворение от туристи, но си заслужава да се види. Също така разбира се Карловия мост, катедралата Свети Вит, Храдчани както ти казаха, Вацлавске намести, ако можеш да се качиш на хълма Петршин оттам гледката над цяла Прага е незабравима... няма да ми стигне мястото да изброявам :) Градския транспорт е добре организиран, на сайта им можеш да зададеш мястото което търсиш и ще ти даде няколко варианта за транспорт и карта. Не знам как си с чешкия, ако имаш нужда от помощ пиши. Така ми се прииска и на мен пак да отида :)

4.   Невероятен град, най-хубавото място на което съм била. замъци, кули, просто приказка.

5.   Изключително красив град. Лятото е топло като в България. Стария площад е претъпкан от туристи и едва си намираш място да поседнеш на бира която е също една от забележителностите - не може да не пиеш бира в ПРага. Вечер звучи музика дори по улиците - навсякъде концерти. В църквите звучи класическа музика и входа е свободен. На върха на града се намират старите замъци и църкви. Има и една уличка, запазена от средновековиета, цялата от начало до край с мънички къщички боядисани като великденски яйца. от улицата ти се струват мънички като играчки, но като влезеш вътре се оказва, че е крепост над долина от която се наблюдава и може да се стреля. Има красив парк в ПРага. Изключително красив. Цените сега са като в Германия. Ако искаш евтина квартира, а не луксозен хотел, потърси приятели и студенски квартири. Иначе, има страхотни семейни хотели, където хората готвят сериозни манджи за чревоугодници а закуската е чешка и не ти се става от масата. Но защо ли да го описвам - така или иначе няма да успея. Качвай се на рейса и отивай. Има страхотно удобни рейсове - за един ден си там. Има много интересни неща за гледане. Новата архитектура също е интересна - Танцуващия Фред е една нова зграда.... Отивай.

6.   Съжалявам, че се намисам в чуждата тема, за да попитам нещо.
Иначе по темата Прага е много красив град, но за съжаление не мога да бъда полезна...
Искам да питам за специалности с изучаване на няколко различни езика. Има ли такава специалност, която набляга на езиците и не само на един. И кажете нещо повече за нея.
Благодаря предварително! И още веднъж съжалявам за нахлуването в чужда темичка:)