Споделена история от Други

Котаракът да приятелката ми избяга
Здравейте! Дворният котарак на моята интимна приятелка, за който се грижехме повече от година, от 2 март до днешна дата липсва. По принцип излиза всяка вечер и сутринта се завръща гладен, но на 2 март така и не се върна. Няма данни да убит, разпитани са съседи и близки приятелки, живеещи наблизо до приятелката ми. Обикалях из улиците с колата, няма и следа от него. Слагаме храна на двора, за да го привлечем, но единствено храним бездомните котки. Котаракът не е кастриран. Чисто бял и много красив. Имаше каишка на врата. Много ни липсва и страдаме за него. Някой да дава предположения и да споделя личен опит! Дали ще се върне или да търся ново коте за гаджето ми?

Коментари

1.   Щом не е кастриран, най-вероятно е избягал. Котките по това време се разгонват, най-вероятно е подушил нещо след някоя женска и е хванал пътя. Трябвало е да го кастрирате. Затова котка на двор не се гледа, те не са като кучетата.

2.   Сложете му тоалетната или негови играчки навън. По миризмата или ако види играчките ще се ориентира по-лесно.
Не вземай нова котка, това е живо същество, не плюшена играчка, има чувства, емоции.
Обикаляйте наоколо и го викйате по-късно вечерта, тогава са по-активни.

3.   Ако беше кастриран, вероятността сега да задавате такива въпроси, щеше да е минимална. Ако се върне, това е първото, което трябва да направите за него. Дано се върне животинчето

4.   Може да го е прибрал някой като го е видял на улицата или самия котарак да е отишъл в чужд двор и да са го "осиновили". Преди време четох една история за котарак който излязъл и бил в неизвестност няколко месеца. Имал си каишка и си личало че не е улична котка. Попаднал в двора на някаква жена, която почнала да го храни и котарака решил да остане при нея няколко месеца. Докато на животното не му домъчняло за предишните стопани. И така една нощ напуснал къщата на жената и се върнал при старите стопани, които полудели от щастие. Сложили му медальонче с името и адреса, за да не се загуби повторно. Добре ама след няколко седмици на котарака му доскучало и той решил да посети другата стопанка. Посред нощ избягал и на следващата сутрин жената много се зарадвала като го видяла, но с изумление установила че котето има други стопани. Тъй че решила да прикрепи бележчица към каишката, в която обяснила че котето за втори път я посещава. Сложила и телефон за връзка. Та след известно време, когато котарака за сетен път се измъкнал и отишъл право в къщата на първите си стопани, на тях им станала ясна цялата работа. Свързали се със жената и установили че хитрецът е решил да прекарва известно време ту в едната къща, ту в другата.

Та авторе, искрено се надявам котето да е попаднало при добри хора, които да се грижат за него.

5.   На кое име отговаря?

6.   Ще се върне, историята е с щастлив happy end.

7.   Напротив, търси си ново гадже за котето ти...

8.   Номер 3, добър коментар.