Споделена история от Други

Коледен подарък
Идва коледа и трябва да намеря някакъв желан подарък за мъжа ми. Нищо не ми идва на ум. Не бива да е дрехи или обувки или парфюм, а нещо различно, друго. Дайте някакви идеи, моля.

Коментари

1.   Ако е вярващ (а и ако не е също може) му подари кръст за врата (може и златен(даже ще е по-добре :D)):)

2.   Защо не направиш нещо лично, като например албум с ваши снимки и да надпишеш под всяка момент свързан с нея? Или да направиш ваш стенен календар, отново с ваши снимки?
Лола

3.   Екскурзия до Париж, или нещо такова. Използвай въображението си. Ти познаваш най-добре мъжът си-какво обича той, какви мечти има, по скромен ли да е подаръка, той на кое държи повече на материалното, или на духовното... за колко годишен мъж става дума? Питай най-добрият му приятел. Може да му подариш 3ка с готина мацка, или нещо такова...

4.   Харесва ми предложението на Лола...., ако човек няма пари за подарък в стил номер 3.
Иначе - хубаво би било и една СПА- събота и неделя само двамата някъде, масаж...
Какви хобита има мъжът ти?

6.   Ако е мъж на място и обича да майстори - всякакъв качествен инструмент би го зарадвал много повече от някакви албумчета със снимчици, кръстчета и тем подобни женски лиготии.

Не знам какъв ти е бюджета, но дрелка, перфоратор, зеге, циркуляр, дремел и т.н. от фирма като Bosch - син цвят (професионални) ще са топ-изненада.

Или нещо по колата, ако си пада по коли - халогенни фарове, светодиоди, HHO-система, дори една проста "кожа" за волана за 20 лв., ако не стига за друго.

Ако си пада по стереосистеми - мишпулт, класни кабели, галетен атенюатор, нещо с DSP-процесор, еквалайзер...

Ако обича футбола - спортен екип или чифт класни маратонки, колекция DVD-та с футболните първенства (в частност - българските), топка - да ритат мачле в махалата събота и неделя, наколенки, налакътки.

Или.. ХА! Защо не пробваш с една солидна колекция пиротехнически ефекти за Нова година! Китайски колела, пиро-батерии, фърфалаци, огнени водопади, вулкани, бураци (с тръби за изстрелване), ракети с пръчка, пиратки от по-яките, цветни бенгалски огньове... Ще изкарате страхотна Нова година!

7.   Отново номер 3
WOW, номер 6, на какъв език говориш? :D
Най-добре наистина питай най-добрият му приятел, защото ние жените не разбираме от мъжки работи. Като видях номер 6 какво е написал, се уплаших какви неща съществуват изобщо и за какво се използват...

8.   6, благодаря ти. Нещо искам да улия за под елхата. Иначе на него нищо не му трябва и сам обича да си купува това дето му трябва. Но нали е Коледа, трябват подаръци колкото за традицията да се отварят на 25 сутринта. Та, благодаря ти за тези предмети които изброяваш. Ако отвориш пак тук и се сетиш и друго, пак пиши, моля.

9.   №7, (от №6) ами на "мъжки" език говоря. И то това е само върха на айсберга... Много страници могат да бъдат изписани, ако трябва да засегнем в детайли всички "маниащини" :)

Авторке, не разбрах, че просто трябва да се отбие номера с "нещо под елхата", смятах че искаш истински да го зарадваш. Както и да е, тогава премини на по-непретенциозен вариант... Примерно една от тези самонагревателните кани за кипване на вода, около 20 лв. са (Ufesa, Brown, ... ) - ще ви е много полезна в домакинството: прави се чай за минути; нескафе също; ако готвите нещо и трябва да му се долее вода, хубаво е водата, която се добавя да е кипната; ако няма топла вода и искаш да си стоплиш малко количество (примерно да си измиеш дупето) и т. н.

Друго малко, но ценно нещо е класен тирбушон за отваряне на вино (и по принцип за бутилки с коркови тапи) с механизъм - незаменим е за купони и гостита.

Това е в материален план. В духовен - зависи вече по какво си пада и колко е напреднал в духовното си развитие. Има много хубави книжки, като например "Живот сред хималайските учители" от Свами Рама, "Автобиография на един йогин" от Парамаханса Йогананда и т. н. Ако е по-назам може и някое криминале, или някоя от нашумелите съвременни "книги" - както го прецениш.

Това с екскурзията до Париж на №3 също не е лоша идея, особено ако отдавна не сте излизали от BG! Има low-cost компании като Wizz Air и FlyNiki, където за 80 лв. на калпак можете да отидете и да се върнете...

10.   виж на www.podaraci.bg

11.   Сготви му нещо много вкусно. Коледа вечерта пусни любимите ви песни, припомни най-хубавите моменти от вашата обща история, когато сте се запознали.. Не е казано да ходите до Париж, щото е огромен разход .. направете си малко пътешествие до някой наш български град, какво пък. (:
За Нова година пък в някое планинско кътче, хижа. На мен ми звучи много добре така.

момиче на 15 год.

12.   Номер 10 вече ще знам към кого да се обърна за идеи за подарък. Ти си златна мина!!! :)))
Благодаря за идеите - друго си е мъж да го каже.

Лоша