Споделена история от Други

Самотата прилича на празна бяла стая...
Казват, че всички са самотни. Че човек се ражда самотен, умира самотен, а в промеждутъка между двете всичко е илюзия. Не им вярвам. Сякаш се зазиждам в малка глинена къщичка от самота и през едно малко прозорче наблюдавам всички други нормални хора, за които самотата е или временен етап, или доброволно желание.

Отстрани всички ми изглеждат щастливи, дори и тези, които току що са приключили някоя връзка и проклинат всичко около себе си. Искам да им дам малко от моята самота.

Представете си, че вместо последната си връзка с някого, имате една бяла страница в паметта. По-добре ли е? Самотата прилича на празна бяла стая. Обичаш я, мразиш я, намираш утеха и спокойствие в нея, а в следващия момент си блъскаш главата в нея. Накрая полудяваш, започваш да се смееш ей така от нищото и почваш да я описваш на някой, който няма да те разбере, защото неговата самота е различна.

Коментари

1.   Самотата е блаженство, но малко хора осъзнават това.

2.   Всъщност, те разбирам. И моята самота много се доближава до твоята. И аз съм в тази малка бяла стая, но без изход и прозорци. Заобиколена съм от 4-ти стени и изход просто няма. Дали сама съм виновна или това ми е съдбата- не зная. Дано поне успея да разбия една от тези стени, дори и със собствената си "глава", да успея да поема въздух, да видя синева и щастието си да намеря, съдбата си да променя :)
Тони, 20 г.

3.   В момента се чувствам точно като теб. Искаш ли да си пишем... за да убием самотата?

4.   Има разлика между сам и самотен, както неведнъж се писа тук. Може да си самотен сред хората /дори с близки, семейство, приятели/, а може и да си сам, но не самотен.
"Самотата е блаженство", каза 1.
Абсолютно е прав, и за мен е така.

5.   Е, ако това ще те успокои, аз също се смея без причина :Р
Иначе, ако се чувстваш самотен, значи има нещо в живота ти, което те кара да чувстваш самота - разбери какво е и го промени ;)

Може би не чувстваш близки хората в средата ти, въпреки че прекарваш време с тях? Или обратното - имаш нужда да си с други, тъй като напоследък си прекарал много време сам? Може да има доста причини за самотата.

6.   Аз съм и сама и самотна. Самотата омръзва и променя човека.

7.   Заповядайте в страницата ми "Самотници" в фейсбук. Аз може би бия всички по самота-отдръпнах се от всички, просто с никой не ми е приятно сякаш, никой не ме удовлетворява духовно и сам си седя пред компа всяка вечер... сам ми е най-добре за сега. Та влизайте може да разменим и скайпове да си направим конферентен чат на самотниците.

8.   6 e много права!

9.   Аз не я намирам тази група. Намирам някакви, но на ниkoя няма длан с написано "Love" като профилна снимка. Нали тази трябваше да е твоята? Да не би да си сменил снимката?
Може ли да пуснеш евентуално линк към групата?

10.   То не е група, а страница ето линк:

Модератор - не публикуваме линкове към фейсбук.
Към №9 - напиши "Самотници" във фейсбук и погледът ти веднага ще попадне на тази страница. Снимката е същата - длан с надпис "Love"

11.   Мен обаче самотата не ме устройва, тежи ми. За някой тя е доброволен избор, а аз обичам да съм сред хора (близки, разбира се). Аз съм интроверт, който винаги е искал да бъде екстроверт, защото смята, че животът, който живее в момента не е този, който иска. Не съм от момичетата, които не могат да отидат и до тоалетната без тълпа от приятелки, но остана ли без хора около себе си полудявам, започвам да мисля неща, които не искам да мисля и да се държа по начин, който не ми е присъщ. Искам просто да не оставам сама, никой да не ме пренебрегва, да говря, да споделям... мразя да се чувствам излишна, защото появи ли се това чувство, започвам да се държа неловко и хората да ме мислят за странна, от където произхождам всичките ми проблеми. Малко хора знаят че всъщност съм доста разговорлив човек, не някакъв там скучен елемент, умея да се шегувам и не се смятам за аутсайдер, докато някой не ме нарочи за това.
от авторката

12.   Авторке (ако модераторите позволят), много те моля да си оставиш емейла, ще ми е мноого, ама много приятно да си поговрим. Имам чувството, че говорим на един и същ език.

13.   Модератора ще го изтрие, ама на добра воля ще се пробвам:

Модератор - като се свържете пишете тук, за да го махнем. :)

15.   Самотата е блаженство, що за глупост? ! нЕ ВЯРВАМ, че човекът казал това е изпитвал истинска самота и то не за един- два месеца, а за наистина продължителен период от време. Колко вярно е, че хората могат да те разберат, само ако са или са били на твое място. Я си представете никой никога да не се влюбва във вас, годините да си минават и да дойде момент, в който ще искаш да правиш нещата, които са правили вашите връстници като са били пубери.