Споделена история от Други

Пешеходни турове в чужбина и България
Вероятно сте чували за т. н. Free walking tours. Това е като пътуваш някъде сам в чужбина да се запишеш да те води местен екскурзовод, заедно с други хора в група по туристически обекти. На мен ми омръзна да пътувам сам. Сам като куче се чувствам и в крайна сметка ми е супер скучно, в група винаги ми е по-приятно.

Досега обаче не съм се записвал за такава група. Чудя се дали да не пробвам първо тук в София, на мой терен така да се каже, да видя как е? Притеснява ме екскурзовода да не ми се смее защо българин се е записал да му говорят за София и то на английски/френски. Аз знам и двата езика, но ще е малко смешно при представянето ми в началото, а и екскурзоводите със сигурност повечето са си българи.

Те тези турове се наричат free не защото са безплатни, а защото си свободен да оставиш колкото решиш. Каква сума е нормална за София? Дали се предлагат такива и за Велико Търново и Варна? И вие записвали ли сте се на такъв?

Коментари

1.   Бях на такъв в Рейкявик. Никъде не се записваше с имена, просто е ясен часа и мястото и хора, които в този момент са дошли като туристи в града от различни държави, отиват. Не знам в София дали е така. Не е нищо особено, а камо ли притеснително.

2.   Има такива в София, Бургас, Варна и в други бг градове. Водят ги най-често младежи които учат за екскурзоводи. Не виждам какво срамно има, и защо е нужно да казваш истинско име или адрес?

3.   1 но колко пари да дам в София. 5, 10, 15, 20 лева? Не ми е ясно. Не искам да съм стиснат, особено ако гидът е забавен и се е постарал и ми разкаже интересин неща по увлекателен начин. Човек може дори родния си град да види по съвсем нов начин ако гидът е добър.

Но и няма да изтърся 50 лева, защото организирана екскурзия с автобус до Търново може да излезе толкова, а това е само пешеходен тур. Може би за Велико Търново ще се запиша на такъв тур ако отида с влак до там, че не ми се занимава с автобуси.