Споделена история от Други

Невинаги успявам да се държа мило и ме съдят заради това
По принцип се определям като добър човек, но има случаи в които започвам да се държа лошо с хората. Най-вече ако ми причинят нещо лошо. Тогава няма как да се държа мило с тях. И всеки ме съди по това. Как мога да се променя? Сега ще ви дам пример - бившата ми ме накара така да се чувствам заменен. Започнах да се държа лошо с нея, когато общувахме. Почти всички ме съдят за това, че не се държа мило с нея, а аз не мога да се държа добре с човек, който ме нарани. Дори ме наричат манипулатор, и че съм се държал добре с нея, само за да не ме изостави, което не е така...

Коментари

1.   Всеки има право да взема собствени решения за живота си и понякога те ще включват да бъдеш заменен.
Имат и свои характер, мироглед, не е нужно да харесват всички и да бъдат на разположение на емоционалните нужди на всеки...
В случая ти си зависим от това да бъдеш незаменим.
Проблем имаш ти, не другите.
Не може и не бива да очакваш другите да дават живот и смисъл н а твоята личност. Това трябва да си го изградиш ти. Така не само ще се научиш да уважаваш чуждото мнение, по-важното е, че ще уважаваш себе си и през ум няма да ти мине да си отмъщаваш за това, че някой си гледа неговият и живот, а не твоят.

2.   Пич, ходи на фитнес, нацепи се, направи си татуси и пусни брада. Тогава дори и да псуваш и да обиждаш без причина, не само, че няма да се сърдят и да те съдят, а напротив - жените ще си умират от кеф, а в очите на мъжете ще бъдеш пример за подражание.

3.   Имаш страх от изоставяне и обвързване

4.   Дръж се умерено.