Споделена история от Други

Отидох на църква и нещата станаха още по-зле
Здравейте. Преди седмица момичето, което обичам ме блокира и ме остави, и днес отидох на църква да се кръстя и да се моля да се върне. Отидох на църква, запалих няколко свещички, помолих се на Бог тя да се върне, ала вместо тя да се върне, се скарах с четирима човека, които изведнъж започнаха да ме обиждат и те също ме оставиха. Как трябва да се чувствам след това? И това трябва ли да говори нещо?

Коментари

1.   Молиш се да бъде нарушена/иззета свободната воля на някого за да ти се угоди на теб? Еми...

2.   Не съм религиозен, но църквата да не би да ти е духче в лампа за изпълняване на желания? Ако си "вярващ" е лицемерно и егоистично да се обеъщаш към нея само като искаш нещо.

3.   Много оскъдна информация си ни дал авторе, за да ти дадем съвет.
Разкажи малко повече кое как се случи.

4.   Нима мислиш че сградата наречена църква е място което опрявя лични проблеми? Мислиш че отиваш там казваш си проблема и чакаш той да се реши сам?

5.   И при мен все така става. Отида в Александър Невски и после по улицата ме гледат злобно. А след като отидох до Света Неделя сутрешната ми ерекция изчезна и като цяло вече по-рядко получавам спонтанни ерекции. Явно просто Бог не е в църквата или православието не е моето нещо, смятам да пробвам католическа или протестантска църква.

6.   Не ходи на църква. На Бог можеш да се молиш навсякъде - вкъщи, сред природата. В Църквите съм убеден бродят и нечисти духове.

7.   Ами очевидно е, че Бог ти се сърди, задето си отишъл на църква и сега те наказва. Най добре е да забравиш мацката.

8.   Авторе, нещо не са ти ясни нещата!

Ситуацията не е станал по-зле от това, че си отишъл да се помолиш в църква!
Защото в православния храм най-силно присъства Божията благодат и затова човек отива да се помоли:

и от посещение в православна църква на човек не може да му стане по-зле, а му става по-добре!

Но ти неправилно виждаш нещата, относно молитвата - какво очакваш? - да се помолиш веднъж на Бога и нещата да се оправят на секундата като с магическа пръчка? - ТОВА НЕ СТАВА ТАКА!

Писах в подобна тема подробен коментар и ще то го приложа и тук:

Виж сега, този въпрос(за молитвата) е същевременно и по-сложен, и по-прост, отколкото ни изглежда.

Най-правилно е да почетеш на православните сайтове - какво пишат светите отци за молитвата, защото те са били просветен от Светия Дух!

Аз ще се опитам накратко да ти изложа основните принципи и положения за молитвата:

1. С молитва отвреме-навреме - няма да стане!

Ако въпросът действително е важен - трябва да се молиш всекидневно, дори по няколко пъти на ден!

Тази неделя, която отмина се нарича неделя на Хананейката(можеш да прочетеш подробно в православните сайтове) - накратко тя е измолила от Господ Иисус Христос изцеление за дъщеря си, въпреки че не е била еврейка и Господ в началото не е искал да й изпълни молбата, но тя няколко пъти го е молила усърдно и с голяма вяра, и Той най-накрая й казал: о жено, голяма е твоята вяра - нека ти бъде според вярата ти - и дъщеря и веднага се излекувала!

Така, че можем да извлечем вече две от условията да бъде чута и действена молитвата ни:

1. Силна вяра в Бога и също, че Той може да направи това, за което го молим!

2. Постоянство и упоритост в молитвата

Следващото е: за какво точно се молим - за да се изпълни - трябва да бъде Богоугодно това наше желание!
Примерно както Соломон се помолил на Бога да му даде мъдрост!
Това било така "приятно" на Бога, че той му дал не само мъдрост, но и всякаки земни блага!
Оттук извличаме и третото нещо:

3. Трябва да се молим за Богоугодни неща! - за важни и главно за духовни неща, или за душевно и телесно изцеление на себе си или за друг човек!

4. Крайното решение за това дали ще получим исканото се определя от Бога - в зависимост от предните три условия, и най-вече от това: ДАЛИ ТОВА ЩЕ БЪДЕ ОТ ПОЛЗА ЗА ДУШАТА НИ?
Понеже само Бог знае кое действително е за наша душевна полза и кое - не! И той като чедолюбив Баща - ни дава само полезното за нас - дори това да е шамарче зад врата!

5. Зависи и ти самия какъв духовен живот водиш, доколко живееш според Божиите заповеди, намираш ли се близо до Бога!

На хората, които са живели Богоугодно - примерно на светците, Бог е изпълнявал почти всички молитви, с изключение на противоречащите на точка 4

Така, че старай се и ти да вървиш към Бога и да се въцърковиш в православната църква!

-----------------------------

Това е накратко, прочети го внимателно и го осмисли!

Сега конкретно за твоя случай:

Най-вероятно е това да не е подходящата жена а теб и именно затова сте се разделили!

В такъв случай - не трябва да се молиш на Бога тя да се върне, а да го молиш да устрои всичко при теб по най-добрият и полезен за душата ти начин!

И, ако не стане да възобновите отношенията си, да разбереш, че така е трябвало(защото това не е била твоята съпруга - разбираш ли? ) - и да благодариш на Бога, че си се отървал от неподходяща жена!

9.   Е църквите е пълно с негативна енергия, защото са пълни с идоли!

Иконите и статуетките са идоли и са изрично забранени в Библията: Втора заповед 'Не си прави КУМИР и никакво ИЗОБРАЖЕНИЕ'

Църквата и Бога са вътре в теб. Не ти трябват нито икони, нито свещички. Плюйте върху тия икони!

10.   Ами ти си мислиш, че знаеш кое е най-доброто за теб, но истината е, че не знаеш. Вместо да се молиш за конкретно нещо, което ти смяташ, че е добро за теб, по-добре се моли Бог да си достатъчно смирен, че да можеш да отпуснеш контрола и да се отдадеш на това, което Бог ти е замислил, защото той знае по-добре от теб кое е добро за теб.

11.   "Религията е опиум за народа" Карл Маркс

12.   Точно де, поискал си Господ да ти покаже враговете ти. И той те е отървал от тях.

Всичко е наред

13.   Гледай филма "Всемогъщия Брус". Комедия е, но много поучителен. Господ постоянно му дава сигнали, за да го предпази, но той все ги пречупва през призмата на своите желания, които само той си мисли, че са добри за него, но всъщност не са. Ето бог те е оттървал от приятелката, която не е подходяща за теб, но ти му се сърдиш. Оттървал те е от враговете ти, но ти го интерпретираш като загуба на приятели.

14.   Значи това момиче не е за теб.

15.   Авторе, не мога да кажа дали има Бог и какво е точно, но в християнството, както и в повечето религии и духовни системи за личностно развитие, молитвата, медитацията или визуализацията работят по друг начин.
Когато се помолим на Бог или фокусираме мислите си над нещо, ние настройваме мозъка си да търси решения. Ако си забелязал, в живота успяват оптимистите. Господ (съдбата, вселената или кой както го разбира) няма да ти поднесе нищо на тепсия. А и не винаги работи. В случая ако приятелката ти не иска да се съберете, няма как да се случи, колкото и да се молиш. По-скоро посланието, което трябва да отправиш, е да откриеш любов, жена, с която да се обичате. Дали това ще е бившата ти или някоя друга, времето ще покаже. А ако не се случи веднага, приеми това като учене.
Успех!

16.   Хората не се връщат заради свещи и църкви, а заради твоите действия. Ти като не правиш нищо, какво искаш да стане? Магически да се материализира в живота ти? Или правиш нещо, или го приемаш и това е.

17.   Автора: Искам бившата си, защото никоя друга няма да обичам така, колкото нея, и с други жени няма да е същото.

18.   17, това, че ти я искаш, изобщо не означава, че е най-добрата за теб и ще сте щастливи заедно вовеки.

19.   От 15. Авторе, разбирам те. Но ако тя не те обича, какво правим? Не можеш да накараш някого да т е обикне. Най-много да я отблъснеш повече.
Казваш, че не могъл да обичаш друга така. Да допуснем, че е истина и не би могъл да направиш компромис. Добре, но на този свят има и други неща, освен жени. Развивай се кариерно, спортувай, пътувай, вземи си куче, чети. Имай приятели, социална среда.
Ако си изградил качествен живот има много по-голям шанс да привлечеш качествена жена. А дори и да не успееш, ще имаш хубав живот пак.
Успех!

20.   До автора след коментар 17!

Така си мислиш сега, защото си влюбен и нямаш трезва преценка на нещата!

В коментар 8 ти е написано всичко! Прочети го много пъти и го осмисли!

Аз ще допълня - не се моли на Бога тя да се върне! Моли го да ти дава сили, за да преодоляваш трудностите и изпитанията в живота!

А с тази жена - остави нещата и не се тормози за нея!
Аз съм имал такива случаи, но когато срещнах съпругата си - разбрах, какво значи истинска и положена на духовни основи любов, и че съм се заблуждавал за предишните си приятелки - и те не са били подходящи за мен! Че това са били само някакви страстни и плътски увлечения!

21.   Ох четете бе хора, развивайте се, какви са тези разсъждения, плоски, повърхностни... зле, много зле. Елементарно ниво.

22.   Номер 5, искрено ме разсмя :-))
Готин такъв! :-))
Жив и здрав!

23.   До 5: Вместо по църкви, иди малко по стрийптийз барове. Там вече ако не ти се върне спонтанната ерекция, работата вече е загубена.

24.   Имам приятел, който ходи често на църква, ами той не може да си намери изобщо момиче. Всъщност, който е тръгнал по църкви все по-зле е станал. Писахме за позната в Руската църква да се омъжи, а не само не стана, но вместо това я ухапа куче. А аз писах за себе си неща и съвсем ми се преобърна живота към по-зле.

25.   До 24

Не е така!

Имам две приятелски семейства които се запознаха в Православната църква. И са много добри, сплотени и здрави семейства, защото имат твърда основа - Христос!

Познавам и много хора, на които са им са се изпълнили НЯКОИ от желанията писани на листчета в Руската църква.

Но не всички желания и молби се изпълняват от Бога! - в коментар 8 е описано подробно, защо е така! Прочети го внимателно!

26.   Автора: Оказа се, че Бог ме е чул, тя се върна при мен, но много рядко общуваме

27.   25 абе България, или поне Западна България, където е София и Руската църква е прокълната земя, съответно и църквите тук са прокълнати. В Търново може и да е друго.