Споделена история от Други

Какво са мислили едно време големите ни умове за Русия и комунизма
- ДИМИТЪР ТАЛЕВ:

"И да знаеш, Минке, че последният комунист на планетата ще умре в България. Даже когато в Съветска Русия няма да има нито един жив комунист. Какъв народ сме, Минке, какъв народ... "

Това е писано десетина години преди идването на комунизма в България, а веднага след идването му заради тези 3 изречения е пратен в лагер.

- Старозагорския митрополит МЕТОДИЙ КУСЕВИЧ:

„русофилството е достигнало до идиотизъм“
Звучи ли ви познато и днес?

- ВАСИЛ ЛЕВСКИ:

"Байо Либене, дочувам, че ти и оная лудетина Ботьова сте решили да докарате миризливия казашки бутуш в Булгарско? Ако туй е тъй, то аз с моите кунки ще ви отрежа чепките! "

„Никому не се надявайте. Ако не сме способни да се освободим сами, то значи, че не сме достойни да имаме свобода; а който ни освободи, той ще да направи това, за да ни подчини отново в робство... “

- ХРИСТО БОТЕВ:

„Русия, тая мнима защитница на славянството – днес употреблява всички сили и средства, за да иЗтрие от лицето на земята българските колонии. ”

- ИВАН ВАЗОВ:

О, руси, о, братя славянски,
защо сте вий тука? Защо сте
дошли на полята балкански
немили, неканени гости?

Желали би вас да прегърнем
и тоз път сърдечно, горещо.
Но взорът ви свети зловещо…
Как ръце сега да разгърнем?

Вий някога знаме Христово
развяхте за благо човешко —
строшихте ни игото тежко,
а днеска ни носите ново!

И пак не ви мразим (не крия:
обича ви още народа);
но любим и свойта свобода,
стократно пµ любим я ния.

Между другото трима племенници на Иван Вазова (синове на ген Владимир Вазов) са изселени или пратени в лагери (лагер "Бобов Дол" и 10 г. в строг тъмничен затвор).

- ДИМИТЪР БЛАГОЕВ - ДЯДОТО:

"русофилите, плувайки безогледно във водите на руската дипломация, неизбежно и фатално правят от България едно сляпо и послушно оръдие в ръцете на руската завоевателна политика на Балканите“

- ЗАХАРИ СТОЯНОВ:

„Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка! "

"И подир всички тия върволици жестокости и злини, които ни една държава не е направила над България, възможно ли ще да бъде да се намерят помежду ни такива идиоти и изменници даже, които да клеветят, че Русия е наша освободителка, покровителка и доброжелателка! "

"По-малък грях е да обереш черква и манастир, отколкото да клеветиш пред олтара на историята и на събитията, че руското правителство имало братски, честни и благородни намерения, когато е стъпило в земята ни да ни освобождава. "

"Ако тя ни е освободила, то е било само за това, за да ни тури на гърба нов самар. "

- ГЕОРГИ РАКОВСКИ:

"Всякога проклета Русия, когато е имала бой с Турция, лъгала е бедните простодушни Българи, че уж за тях отваря такъв бой и че уж тях иде да освободи! Но нейната цел всякога е била да им разори милото Отечество и да ги преселва малко по малко в земите си. Нейната злобна политика се познава твърде добре и от това, щото тя ни в един си договор с Турция нищо добро не е споменала за Българи, ако и да е имала и най-добри удобности за това. Тя всякога е само своята политика гледала, а собствено за завоевателните си планове е имала грижи“

Коментари

1-50 от 53

1.   Истина е, че по-голямата част от революционерите ни са виждали истинското лице на Царска Русия. Просто няма как свободолюбиви хора като Левски да подкрепят крепостничеството в Русия. Левски е бил против всякакви империи, монархии, царе, султани и прочие, които прегазват и заробват хората- както е било в Русия с крепостните селяни.
Същото е било и със следващото поколение спрямо СССР и комунизма.
Няма как свободни люде да се съгласят да им вземеш земята и да ги преравняваш с разни полуграмотни мързеливци.
Качествените хора се борят за плурализъм, Магна харта, демокрация и свобода, а не за комунизъм, нацизъм, деградация, варварство и тоталитаризъм.

2.   Пак този дето като чуе Русия все едно са му бръкнали отзад.

Не знам защо, но си мисля, че е същия ония дето българите за него са примати, мургави, плюещи по улиците и с глави бръснати като за влизане в армия

Направо ме разбива този човек

3.   Хайде бе, ти ще кажеш какво мислят българите, специалист такъв? ! И затова ли половината главни улици в София са с имената на руснаци??

Дондуков, цар Освободител, граф Игнатиев, Гурко и т н.??

Руский цар е на земята
най-велик, над всички пръв,
русците са наши братя,
наша плът и наша кръв.

Кат Русия няма втора
тъй могъща на света;
тя е нашата подпора,
тя е нашта висота!

Руска сила, руска воля,
руска кръв и руский пот
ще избавят от неволя
наший падналий народ.

Бог поддържа крепка мишца
и ръка спасителна;
той е вложил ней в десница
сабя отмъстителна.

Нам Русия е надежда,
руский цар е наший спас –
никой друг не ни поглежда,
не помисля зарад нас.

Немци, френци, англичани
наши са враждебници,
дружни с нашите тирани,
с нашите изедници.

Спекуланти са омразни –
интерес им покажи,
че да виж дела проказни
и чифутски в тях лъжи.

Род и вяра е идея
за Русия най-света;
нейний подвиг е за нея –
благородна й целта.

Със Русия днес съгласни
да застанем брат до брат
и да станем сопричастни
в този неин подвиг свят.

Долу всички спекуланти,
да сломи се техний рог;
да смирят ся интриганти,
да живее руский бог!
* Стихотворението е написано през март 1877 г., по време на обявяването на Руско-турската война.

4.   Айде... Поредният платен козяшки трол...
Разберете, че не вървите, ама изобщо!
Ходете на друго място да с@рете и тролите.

5.   Усеща се и тук, че наближават избори. Русофобите изтрещяха тотално в последните няколко дни хахаха

6.   Гнусно е да си измисляш думи, които вкарваш в устата на националния ни герой.

"Байо Либене, дочувам, че ти и оная лудетина Ботьова сте решили да докарате миризливия казашки бутуш в Булгарско? Ако туй е тъй, то аз с моите кунки ще ви отрежа чепките! "

Това Васил Левски не го е казвал, не го е писал, не си го е помислял. Още малко ще цитираш "Завещанието на Левски"

За Методий Кусев - ако щеш вярвай, но имам кръвна връзка с него и съм 1/4 македонец. Баща ми е луд на тема родова история и делото Методий Кусев. Отново - 100% лъжа е това „русофилството е достигнало до идиотизъм“ - НИКОГА не е писано, НИКОГА не е казвано.

За останалите "цитати" не мога да кажа 100%, защото са на личности, чието творчество не ми е напълно познато. Като гледам обаче как не си се посвенил да се изгавриш с паметта на Левски, едва ли ще ти пука толкова за Талев.

7.   Мразиш ли е пич? Много модерно сега са мразиш нали? Браво браво!

8.   Това и тук ли започнахте да вкарвате антируска пропаганда бе либерални фашисти!!!!
Всичко написано от автора са долни лъжи!

9.   Виж сега, авторе!

Да, има такова мнение в част от нашите революционери, но ако те бяха прави - НИКОГА НЯМАШЕ ДА СЕ ОСВОБОДИМ!

Освобождението на България става главно поради един човек: император Александър II Николаевич(Бог да го прости и да му дарува живот в Небесното Си Царство! ).

Неслучайно император Александър II Николаевич е наречен ЦАР ОСВОБОДИТЕЛ!
И то не заради това, че е освободил нас, а още преди това, защото е освободил крепостните селяни в Русия от закрепостяването им.

А освобождението на България започва така: един български свещеник(в момента не си спомням името му) е бил на визита при император Александър II Николаевич и му разказва за зверствата на турците и за тежкото положение на българският народ...

Като чува това Александър Николаевич се развълнува много, скача от стола, и казва: "Българите са наши братя - да отидем и да ги освободим! "

И НЕ САМО ГО КАЗВА, НО И ГО ПРАВИ!

Поклон пред този човек!

Лошото за България е, че император Александър II Николаевич(който е обичал България) е убит при атентат срещу него през 1881г и на престола се възкачва синът му - Александър III, който не е обичал България и се обявява против съединението...

Но така или иначе без Русия и по-точно - без намесата на император Александър II Николаевич - НИКОГА НЯМАШЕ ДА СЕ ОСВОБОДИМ ОТ ТУРСКО РОБСТВО!

10.   Всъщност Ррусия е културно и ментално изостанала държава. Няма АБСОЛЮТНО НИТО ЕДИН продукт произведен в р русия, който да е добро ниво. По-зле са от България (доста по-зле). Някога поне добри оръжия са успявали да правят, днес и там са тотално изостанали. Космическата им програма в момента е по-изостанала дори от индийската.

11.   Левски, Ботев, Вазов, Стоянов и сие са лъжци. Така им отърва на някои хора. Нищо че има запазени произведения от Вазов, Захари Стоянов и др. Някои хора на черното бяло ще кажат, от своя род и своите автори ще се отрекат, само и само да не си признаят някои истини.

12.   6, и произведенията на Вазов и Стоянов са лъжи, нали. Симпатяга.

13.   4, това са техни думи. И те ли са платени? Сорос не е бил жив тогава, че да плаща на Ботев.

14.   3, е много ясно, че ще имаме такива улици. По комунизма така ни учеха - да се кланяме на руския ботуш.

15.   Благодарности за публикацията! Дано повече хора се опомнят, а руските тролове замълчат завинаги и си отидат в Русия.

16.   Московската държава, създадена от монголите е враг номер 1 на България!

ИСТИНАТА ЗА РАСИЯ И НЕЙНАТА РОЛЯ В БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯ

http://spodeli. net/3/story-167090. html

17.   Някои хора се почувстваха доста засегнати, защото знаят, че не са прави. До такава степен се засегнаха, че си позволиха да кажат, че Вазовото стихотворение "На руските воини" е лъжа. "Записки по българските въстания" на Захари Стоянов е лъжа. "На завой" на Димитър Талев е лъжа. Те не съществуват. Ако в градската библиотека видите тези произведения, да знаете, те не съществуват. Нещо ви се привижда. Защото иначе не им отърва на русоробите.

За пореден път русофилите казват на черното бяло? Това е типично за нискоинтелигентен човек, който до такава степен иска да е прав, вместо да си напрегне малкото мозъче да помисли трезво, че отрича очеизвадни и неоспорими факти. Ако му тикна в ръцете тия книги, сигурно ще каже, че не вижда никакви книги или че сам съм ги написал нарочно. До там е стигала робията на нашия народ, уважаеми малцина интелигентни хора.

18.   И дотук ли опряхте бе, долни краварски подлоги??? Да си измисляте ваши си "цитати" против Русия и да ги преписвате на велики исторически личности и революционери, че УЖ те ги били казали? !? Умря циганката, дето ви хвалеше лайняната джендърска "демокрация", и вие почнахте да си я хвалите сами, че вече няма кой! Спрете се, жалки сте!

19.   В тази тема ясно си пролича слабостта на русофилите, след като си позволиха да нарекат лъжи творбите на известни български автори, които са документирани и ги има по библиотеките. Това е дежурния им "аргумент", като не могат да кажат нищо смислено - лъжеш. Защото иначе не могат да понесат вътрешния си конфликт между очевиден факт, който те самите знаят, че е истина, и собственото им разбиране, които са градили с години маниулация. Когнитивен дисонанс се казва по научному. Всъщност "това е лъжа" е с цел сами себе си да убедят и освободят от този неприятен вътрешен конфликт. И вместо да се опитат да поразмишляват и да стигнат до истината, по-лесно е "лъжеш", без да се замислят, че стават смешни и изглеждат безсилни по този начин. Какво значи "На руските воини" на Вазов да е лъжа? Ако може някой русофил да ми обясни, моля. В смисъл не схъществува такова произведение ли или Вазов е лъжец? Захари Стоянов и той ли е лъжец?

20.   Полуграмотните мързеливци са построили градове и са преместили хората от кирпичени колиби в съвременни постройки с ток и вода. И да, Левски нямаше да има против това, тъй като е видял лошо от чорбаджиите със земи, така че лягай и си почивай номер 1. Свободен си в сънищата си.

21.   Н 1 за кой Левски говориш? За същият който е поставил обственият си задник над живота на едно дете, за убиеца на дете?

22.   6, това че "не ти се вярва" цитатите да са истина не означава, че не са истина. Попрочети малко повече, забрави си предубежденията и лека полека може да осъзнаеш, че май наистина точно тия хора са казали и писали точно това.

24.   21, а според теб какво е трябвало да направи Левски? Просто да остави детето да го издаде и да опропасти цялата ревюлиционна дейност ли?

25.   Въпросът е НЕ какво са мислили за тогавашна Русия, а КАКВО биха мислили за сегашна България! Какви са сегашните българи. Че и до днес само в кръчмата всички са голямата работа. Днешните чорбаджии сигурно са стотици пъти по-алчни и от най-големите в османската империя, но народът го няма.

26.   22, наистина не са истина, и това няма нищо общо с нашите убеждения. Просто либералчетата хептен изнагляхте и вече търсите какви ли не подли начини да си набивате либералните простотии на наивните хора, като част от предизборната кампания на ПП, от която вие, като техни платени тролове сте част. Колкото и да се опитвате историята няма да изкривите, нито да ни обърнете срещу нашата освободителка и да ни направите едни от вас с вашите измислени простотии. Примирете се с този факт и спрете да виете злобно.

27.   До всички, които си мислят, че авторът е прав: прочетете коментар 9.

Там, човека не отрича цитатите, но дава съвсем друга истинска гледна точка по въпроса!

Напълно подкрепям коментар 9

28.   22, на теб ти се иска да са истина, ама не са. Лъжа са, и ти го знаеш. Спрете да ни мислите за тъпи като вас, не сме толкова лесни за манипулиране, колкото вие си мечтаете да бъдем.

29.   Баси, нали авторът сам си признава, че е измислил част от "цитатите", обаче на Вазов и на Сноянов били истински.

Аве, ти чуваш ли се, бе!? Ще плеснеш 50% лъжи, ама викаш иначе да ти верваме.

30.   Тази Русия сякаш ви е бръкнала с три пръста в д-то? Не им е напълно чиста работата, това все пак е велика сила, която води политика с геостратегическо значение, но замислете се? Ако не бяха те щяхме сега да караме колите си по калдаръмени улици и магистрали, вода от кладенците и къщи от кирпич. С цялата тази корупция и безхаберие щяхме да живеем вероятно бетер от африканците. Какво направиха краварите? Подкрепа и миризливи сделки с нашите управляващи, които са готови и св***и да им правят край камината, само и само онея да са доволни. Русия, та Русия... пейте тогава джендър химни като сте толкова западни привърженици. Светът се разделя на два полюса - патриархалното, традицията, семейството срещу моралната разруха, гнусното, отвратителното. Целият Запад е окичен с дъги. Красиво, нали?

32.   28, ми влез в читанка. инфо и прочети стихотворението на Вазов "На руските воини". Много ви се иска да е лежа, ама не е. Стигнахте до там да наричате творчеството на Вазов лъжа. Не ви ли е срам?

34.   26, кое точно не е вярно? Че съществува стихотворение на Вазов "На руските воини" ли"?

35.   Не мога да повярвам докъде опряха русофилите. Да наричат творчеството на наши автори лъжа. И да казват, че аз съм си бил признал, че лъжа. За пореден път се убеждавам, че русофилията е диагноза. Толкова са прости, че не им стига акъла или не им отърва, не знам, да влязат в читанка. инфо с два клика и да видят, че има такива произведения и си го пише. Ужас! Дано Господ им помогне. Друго не мога да кажа за човек, който с лека ръка казва на черното бяло за нещо, което може да се провери с два клика.

36.   До 11: Вазов е имал и русофилски и русофобски периоди.
Иначе, гледам как русоробчетатат веднага се хвърлиха на амбразурата да защитават любимата си страна и почнаха веднага с опорките как всеки, който си позволи да изрази мнение срещу Русия е всъщност платен соросоид от Козяк. А истината е, че Русия ни е нанесла много повече вреди в най-новата ни история отколкото който и да е друг. Да, нейни войски са ни освободили, но само заради имперските амбиции на царя им. И резултатът са нови опити за поробване.
Русоробите бих ги посъветвал да прочетат дневника на един друг изключително велик българин - Стефан Стамболов, който е бил регент по времето, когато е писал дневника си. И да видят как "Русия ни е мислила доброто".
Това е резултатът от над 40 години промиване на мозъци за "братска Русия" по време на комунизма. И сега някои хора си обичат повече Русия, отколкото България и дори, когато им се говори с факти и цитати, те пак са готови да я защитават с голи гърди и да обвинят този, който им е посочил фактите, за платен соросоид.

37.   До 9: Цар Александър II е наречен Цар Освободител, не защото е освободил България, а защото е премахнал крепостничеството в Руската империя. Ето, точно толкова заблудени сте и знаете фактите русоробите. Толкова е показателно - готови сте да боравите дори с откровени лъжи, за да защитите любимата си страна, която ви е по-любима и от България.

38.   До 19: Не, дежурният им "аргумент" е: "Как така ще си позволяваш ти да не обичаш Русия и да не й се кланяш доземи, ти си джендър, соросоид, колко ти плащат от Козяк? " Доста плоско, ама като няма какво друго да измислят и като няма как да оборят фактите, които им се посочват...

39.   24, а защо преиначавате и лъжете за причината да бъде обесен?
А причината е убийство на дете!
И не, няма никаква причина която да оневини убиец, още по-малко на дете! Тогава са го хванали, кой знае още колко неща има, за които не е бил хванат. Кой какво ще да казва, убиец на дете е!

40.   Интересното е, че до сега се ядосвах, когато се спореше на тази теми, а сега вече ми олекна и не се кося. Самият факт, че наричат български автори лъжци, за мен е достатъчно показателен за тяхното нежелание да приемат истината, дори да имат неоспоримата истина пред себе си. Аз съм доволен, защото видях тяхната очевидна слабост. С това неуважение към българските автори и революционери, те тотално минаха всякакво дъно и за мен спора приключва тук. Просто видях, че техните аргументи са "ще казваме на черното бяло и ще обвиняваме в лъжи, при все че всичко е очевидно и видно с два клика". Няма по-достоверен източник от умните съвременници на "освобождението". За мен спора е приключен и само ми се потвърди представата за русофилите, че това са ментално нездрави хора, нежелаещи да кликнат два пъти с мишката или да отидат до библитека/книжаница, а просто си живеят в техен си измислен свят.

41.   30, ако не бяха те, нямаше да имаме комунизъм и щяхме да сме нормална държава като останалите европейски страни, които са нямали комунизъм. Там, където е минал комунизъм, трева не е поникнала повече. Достатъчно е да сравниш Западна и Източна Германия, която вече 30-40 г. продължава да е по-бедна, а уж са един народ. За Северна и Южна Корея да не говорим. Разлика от небето до земята.

42.   Видя се, че русофилите обичат Русия повече от собствените си революционери. Дори и Левски оскверниха в стремежа си да омаловажат думите му.

43.   до 37

В коментар 9 авторът е написал точно това: че император Александър II Николаевич е наречен ЦАР ОСВОБОДИТЕЛ и то не заради това, че е освободил нас...

но ти НЕ ЧЕТЕШ ВНИМАТЕЛНО, ето цитирам го:

"Неслучайно император Александър II Николаевич е наречен ЦАР ОСВОБОДИТЕЛ!
И то не заради това, че е освободил нас, а още преди това, защото е освободил крепостните селяни в Русия от закрепостяването им. "

До всички които са против Русия:

вие сте БЕЗУМЦИ, защото не разбирате, че без намесата на Русия, която ни е освободила, и досега щяхме да бъдем под турско робство!

Повече няма смисъл да се дискутира по темата!

44.   32, 34, 35, 40, тая твоя злоба, разяждаща те отвътре, направо ще те доразсипе. Не само към Русия, но и към България и изобщо всичко нормално. Че си лъжец, лъжец си, и то безсрамен. Че и с цялата си наглост, безсрамие и безочие настояваш да ти вярваме на лъжите и измислиците, и да ги приемаме за чиста монета, без изобщо да ги подлагаме на никакъв анализ и съмнение. Ей така, наивно и безрезервно да ти вярваме на глупостите - че на теб така ти се иска. Ми няма пък. Ние си имаме мозъци, можем да разсъждаваме трезво и логично и не сме прости, за разлика от теб. И тъпата ти читанка си я заври... да не кажа къде. Тая "читанка" я държат западните тролове, които си измислят русофобски стихчета на конвейер и ги пускат от името на известни български поети, за да звучат глупостите им по-достоверно. Ти още малко и ще измислиш ода за гейовете и джендърите и пак ще я лепнеш на Вазов, че ужким той я бил написал. Не ви ли е срам, безпаметници, безсрамни долни? Засрамете се и спрете да си пишете глупостите!

47.   На всички краварски подлоги-русофоби ще кажа, че са жалки отрепки, които подмиват краварски задници. Ако не е била Русия, днес щяхте още да бръщолевите на турски, а можеше и изобщо да ви няма на този свят. Долни подлоги, вие майките си сте продали, та България ли няма да продадете. Същите продажници сте като украинците, и те се подложиха на слугинаж на краварите, и те плюят по Русия, която ги направи държава, и днес реват като вас, защото сте от едно котило, фашисткото. №3 ви го е написал какво е мислел българският народ за Русия, това стихотворение е написано в знак на надежда, на благодарност, че някой мисли и за българският поробен народ. По добре ли се чувствате като краварски роби, каквито сте вече над 30 години? Много ясно е, че на краварска подлога ум не можеш да дадеш, защото вместо глави имат празни кратуни!? Живота ще покаже кой е прав!

48.   Славейков малък ум ли е? Ето какво мисли той!
"Петко Р. Славейков
Вярата и надеждата на българина към Русия

Посвещава се на руския народ

Руский цар е на земята

най-велик, над всички пръв,

русците са наши братя,

наша плът и наша кръв.

Кат Русия няма втора

тъй могъща на света;

тя е нашата подпора,

тя е нашта висота!

Руска сила, руска воля,

руска кръв и руский пот

ще избавят от неволя

наший падналий народ.

Бог поддържа крепка мишца

и ръка спасителна;

той е вложил ней в десница

сабя отмъстителна.

Нам Русия е надежда,

руский цар е наший спас —

никой друг не ни поглежда,

не помисля зарад нас.

Немци, френци, англичани

наши са враждебници,

дружни с нашите тирани,

с нашите изедници.

Спекуланти са омразни —

интерес им покажи,

че да виж дела проказни

и чифутски в тях лъжи.

Род и вяра е идея

за Русия най-света;

нейний подвиг е за нея —

благородна й целта.

Със Русия днес съгласни

да застанем брат до брат

и да станем сопричастни

в този неин подвиг свят.

Долу всички спекуланти,

да сломи се техний рог;

да смирят ся интриганти,

да живее руский бог!

49.   Това стихотворение на Вазов е съвсем истинско, има го и в стихосбирка от 30-те години, която е в библиотеката на дядо ми. Показва ясно отношението му към Русия: https://chitanka. info/text/4302-na-ruskite-voini

51.   Няма как да харесам руснаците - ние сме им дали азбуката и религията, но това умело го прикриват/изопачават и светът масово не го знае този факт. Отидете в Москва на няколко места да видите как представят Кирил и Методи. А за учениците им изобщо няма да започвам темата.
Всеки път като кажат, че Руската империя ни е освободила, аз им казвам, че ние 1000 години по-рано сме им дали тези двете. В историята всичко е кръговрат и колелото се върти. Ние сме им дали духовна и културна свобода.

52.   47, защо ни наричаш подлоги, като никой не е казал, че обича САЩ? А ти сам си признаваш, че си русофил. Ти си подлогата в случая. Или в твоите представи няма как да си българофил, ами задължително трябва да си подлога на някого? Това си е характерно за русофилите - вечно трябва да са нечии подлоги и за тях е непонятно да не си ничия.

53.   44, Благодаря, че много си се загрижил за моето здраве и какво ме разяждало. Ама и твоя коментар не гъмжи от любов. "Лъжец" съм, защото така ти отърва на теб. Лъжецът си ти, защото лъжеш, че няма такова стихотворение. Ето виж коментар 49, където и линк е сложил човека. Сигурно и "Записките по българските въстания" са лъжа. Ти си наглец, който отрича творбите на Талев, Вазов и Стоянов, само защото не му отърва на русоробските възгледи.

54.   до 43

"До всички които са против Русия:

вие сте БЕЗУМЦИ"

Т. е. наричаш Вазов, Талев, Левски, Ботев, Захари Стоянов, Раковски БЕЗУМЦИ. Не те ли досрамя да го напишеш това?

55.   Да, Вазов е написал това стихотворение, , На руските воини", но нека видим в какъв контекст. Това е било по времето на Първата световна война, когато Русия действително е била от противниковия лагер на Антантата, но не срещу Запада, а напротив - тя е била съюзник с Британия, Франция, впоследствие и САЩ, докато ние сме били съюзник с Германия. Русия в един момент рухва под натиска на революциите и излиза от войната, но въпреки това ние пак сме сред загубилите, просто защото сме избрали страната на Германия, а не на Антантата.

56.   От 44 до 52, 53, 54: Прочетох коментар 47 над 10 пъти и никъде не видях да си признава, че бил "русофил", тая глупост си я измисляш само ти. Вижте се колко сте долни краварите - изкривявате, изопачавате, преувеличавате, лъжете, измисляте си ваши глупости, които хората никога не са казвали, но ги тикате в тяхната уста и ги представяте за техни думи, въпреки, че не са. Е, бива ли да сте толкова долни, нагли и безпаметни? Ако си неутрален, защо веднъж не кажеш нещо отрицателно и за САЩ, а плюеш само по Русия, а? Не ти дава сърце, щото си на хранилка от дедо Сорос, нали? Тъй си и знаех. Никой друг, освен вас, краварофилите, не използва обидните думи "копейка" и "русофил". Тия обиди само и единствено вие ги използвате. Не можете да прикриете краварските си пристрастия, колкото и да се правите на обективни и неутрални. Злобата и омразата просто пръскат от вас на километри, не можете да ги удържите, колкото и да се опитвате. И е редно да се запиташ себе си, ТЕБ не те ли е срам да вървиш срещу държавата, която те е спасила от сигурна смърт? Чак толкова ли сте безверни и безпаметни, че с такава лекота да отричате този исторически факт?

1-50 от 53