Споделена история от Други

Смяна на мебели
Здравейте, кой вкъщи поема инициативата за смяна на мебели? Или предпочитате да харчите за други неща.
Мъжа ми може да си кара със старите мебели, изобщо не иска нищо да подменяме и да харчим пари за такива неща. Как се справяте с разногласията по темата?

Коментари

1.   Слушай мъжа си.

2.   Зависи от мебелите.

В къщи, аз мъжът, като глава на семейството и като ръководител и управител на финансите ни, преценявам и вземам крайните решения.

Сега, за мебелите, ако са здрави, естетично издържани и функционални - предпочитам да не ги сменяме. Може да ги освежим: с нова покривка примерно, ако говорим за диван/кушетка/кресло, или да ги лакираме/боядисаме, ако са дървени или метални.

Ако нещо се счупи сериозно - тогава ще купим ново, но трябва да е подходящо.

3.   На изплащане малка сума, за да живеете по-хубаво.

4.   Аз поемам инициатива за смяна на мебелите, защото аз изкарвам повече време у дома. В повечето случаи аз подреждам и използвам вещите вкъщи за различни нужди. Съответно мога да преценя по-добре от мъжа ми колко голям шкаф за съхранение ни трябва във всяка стая, каква големина да са рафтовете в килера и гардеробите на децата дали трябва да се сменят. Той като нито им глади дрехите, нито знае колко уреда за почистване имаме, не може да определи кое ми върши работа и кое не.
В интерес на истината никога не сме имали проблеми на тази тематика. Казвам и сменяме. Ако не веднага, то поне го има предвид и се случва до 6 месеца.

5.   Логично е според мен който изкарва повече. Ако спите на неудобни легла, всяка здрава логика разбира, че е нелогично да се сменят със здрави. Но има и стиснати мъже, които ще те убеждаваш да си кривиш гръбнака. Ако е за нещо не наложително или глезотийка, съветът ми е да се изчака до събиране на парите. На повечето места мъжете се занимават със смяна на мебели.