Споделена история от Други

Това ли ще стане?
Здравейте, имам гадното чувство, че съвсем скоро ще осъмнем с правителство на ГЕРБ, ДПС и ИТН. Това означава, че още четири години ще се краде брутално, няма да има никакви реформи и Бойко и Пеевски ще си правят каквото искат. Затова утре гласувайте, за да им развалите сметките. Такова правителство е проклятие за България. Това е целта на Бойко и Пеевски - да се отърват от ПП-ДБ.

Коментари

1.   Няма да стане. Страх ги е да го направят официално. Народът ще е на улицата и ще ги измете. ПП няма да изпаднат толкова колкото им се иска на гербавите и платените им статистици. Всеки коийто питам ще гласува за тях. Дано чалгарите изобщо не влязат този път.

2.   Ще осъмнеш с нови избори през септември.

3.   Мен пък ми е много интересно Просто Киро колко ще събере... Колко са на неговия умствен багаж, и след толкова осиране от негова страна, някои си представят, че той бил "алтернатива" на Тиквата и Доган...

Единственото което избираш е дали искаш даже по-тъпа версия на вече познатато.

4.   в последните 30 години никога, ама никога, даже за няколко месеца, не е ставало дума за кражби. Винаги дотук, от виденовата зима насам се вижда най-ярко, и от преди това по времето на соц-а, е ставало дума единствено за неоколониализъм. В единият случай по-мек и руски, но пък не познавам дядо ми заради този мекичък руски тип, в другият - за западен. По този начин негласуването е единственият изход, защото при ПЪЛНО негласуване се появява прецедент тази, иначе добре смазана система на международно влияние, чрез подставени лица която те владеят от векове, се разпада от само себе си. Затова са и напъните за президентска република, а и скоро, като порасне на Симьончо 'унучето - за парламентарна монархия, защото тогава гласовете няма да са важни, господин Троле!

И това е само единият трънлив път, другият е, че се вижда с просто око как стъпка по стъпка, но достатъчно бавно, че да има какво правдоподобно да се напише в историографията, ни заличават, народ без икономика и промишленост, без култура и с подменена националноопределяща нравственост, е просто една жалка маса и подхранка за други народности. И как няма да е така? България за последните 100 години се подигра неведнъж с Великите Сили - Съедини се, обяви Независимост, спаси белогвардейците и подгони комунягите, спаси евреите и се изплю на това, което беше подготвено да се говори за след ВСВ, така както и в момента плановете за наратива с Путин куцат... България е на кръстопът и нарочно създадена на кръстопът, при едно наше обединение и очистване от предателите можем единствено да блаоденстваме, Но Империите не забравят!

Пътят - Обединение, единство, образование, чест, трудолюбие, родолюбие, и от онова нашето, от което ги е боляло глава чак във Франкската Империя, и от което и до днес жалят унищожаването на Латинската Империя, а Византия 35 пъти от 50 беше поставена на колене....

или, ти, Троле, си мислиш, че през цялото това време у народа не се е била посяла мъдрост, и той е по-тъп от Тони Стораро и Азис взети заедно? Имам изненада за тебе, скоро ще я видиш, Трольо Тролев!

5.   В такъв случай и народа е на същото мнение иска да се отърве от ПП-ДБ. Те не се справиха да ни отърват от Бойко и ДПС, и направиха доста поразии, защо да ги избираме?

6.   Не знам, не ме интересува, този път няма да гласувам, не подкрепям никого. Изгубих надежда че България ще се управлява от кадърни кадри. След месец емигрирам в Швейцария.

7.   И аз няма да гласувам, Като прочетох че Корнела разхожда чепици за 2 бона, а аз работя за 1000. 00 лв...

8.   Хората не гласуват, защото смятат да емигрират от страната.

9.   От автора: Не знам дали има по-прост и по-сбъркан народ от българския. Първо ГЕРБ пак са първи на изборите. Второ - ДПС за първи път в историята на България вероятно ще бъдат на второ място. Делян Пеевски е санкциониран за корупция от Америка по глобалния закон Магнитски. Трето - в парламента се очертава да влезе и партия Величие. Николай Марков не можах да го разбера какви са възгледите и идеите му. Веднъж разбирам, че подкрепял Украйна и ЕС, после пък бил подкрепял Русия. Създателят на исторически парк Ивелин Михайлов е във Величие. За него има разследвания на Капитал за това, че прави държава в държавата, частна армия, частна полиция и т. н. Четвърто - българите решиха да накажат най-много ПП-ДБ. Защо този народ не разбира, че само те са за съдебна реформа и смяна в регулаторите.

10.   Напълно подкрепям мнението на номер 4.
А към автова, защо плюете, хора които не познавате. Защо цитирате разследвания на в. Капитал. Маниполирате мнението на хората. Каква частна армия, какви 300 ядрени ракети. И защо изобщо " "големите играчи" ги е страх от една малка партиика, която едвам ще влезе в парламента. Даже и пресконференции нямаше. Значи има нещо гнило... в парламента.

11.   Авторе, много добре осъзнаваш нещата. Българският народ наистина е много прост и мързелив! Особено тия, които са в момента в България. Тук има-няма 15-20% преко сили нормални хора. Останалите не стават за нищо. Точно това винаги е била целта на ГЕРБ-ДПС, разбирай ДС - да се изгонят будните хора в чужбина, за да останат простите, които нямат мнение и с едно статусче от фейса се манипулират. За ГЕРБ си гласуват държавните служители и назначените от тях "бизнесмени", като по този начин имат перфектен твърд електорат. Мнозинството от останалите ги интересува само къде ще се осере от ядене и пиене довечера и кога ще му пристигне китайския тунинг за 20 годишното БМВ.

12.   След няколко месеца нови избори с още по-ниска избирателна активност. Строшихме им партийната система, колкото и да внедряват разни популистки проектчета, патерици на статуквото.

13.   12, строшил си дръжки. Явно идеята е все по-малко хора да гласуват, за да се купува и манипулира вотът все по-лесно и евтино. На следващите избори ДПС може и 50% да докара. Това ли искаш?

14.   Авторе, хората ги мързи да гледат ти искаш да гласуват. Гласувалите сме едва 20%. Махни платените на ДПС и Гроб и съвсем ще намалеем нормалните. Аз с риск да закъснея за работа минах през секцията. Иначе моловете пълни. Обули джапанките и влачат краката с празни погледи. Трябва да има глоби за негласувалите. Не може да изискваш държавата да ти дава, а да не отделиш 2 минути да пуснеш гласа си, Не може да очакваш да въврвим напред като е пълно с търтеи. От една страна ми се иска Пеевски да е премиер. Тоя народ трябва да бъде наказан заради бездействието си. Нека 4 години си го гледкат.
Поздравявам софиянци за вота им. Столицата все повече ще се развива. Малките градове сами си избраха да ги грабят. Мълчаха вчера, сега нямат право на нищо, . Ще мълчат докато ги грабят. Не ми е мъчно за тях. Заслужиха си го.
Кога ще се осъанаете че с негласуване наказвате само себе си? Ей го и 12-ти - мисли че е направил мръсно на политиците. Те даже се кефят на ниската избирателна активност.

15.   14 - не, не искаме държавата да ни дава. Просто не искаме да ни взима. Работещ съм от повече от 30 години и за данъците и здравните, които съм платил не съм получил нищо. Ходя на частни лекари, защото да влезеш в лечебно заведение ще е късмет да излезеш жив. За качеството на обслужването да не говорим. Нямам намерение да участвам в чужди нагласени игри. Просто решавам да си играя своята. Не ме интересува кой от всичките престъпници е на власт. Най-малкото зло не е алтернатива. Кадърните ще се оправят навсякъде. Другите да се научат да го правят.

16.   Народа не иска да е управляван от чужди посолства. Освен това т. нар. Промяна изпра Борисов, върна Пеевски, имаше и записи, липсва съдебна реформа!