Споделена история от Други

Какво означават татуировките ви?
Здравейте. Интересно ми е имате ли татуировки и ако да, то какви са те и какво е значението им. Според вас всеки татус ли трябва да има символистична препратка към нещо или не?

Коментари

1.   Аз нямам, но обмислям да си направя едно малко сърчице на китката в памет на всички любими хора и животни, които съм загубила. Според мен е важно какво точно ще си направиш и какво ще символизира, а не просто да се нашариш с някакви неща, щото е фИешън и после след години да те срам да се съблечеш на плажа, примерно.

2.   За мен - броят и големината на татуировките са обратно пропорционални на интелекта и на когнитивните способности на човека, както и на неговата (духовна) осъзнатост.
Поради тази проста причина нямам нито една татуировка по тялото си, никога не съм имал и никога няма да имам...
Общуването ми с много и най-различни хора (стотици, а може би и хиляди) твърдо ме е убедило във верността на горния извод!

3.   На 60г. съм, жена, майка и баба, и да, имам татуировка отляво, където е моето сърце, последната кардиограма на съпруга ми, започва с М/неговата буква/ и завършва с червено сърце...

4.   На първо и на последно място татуировките показват неуважение към себе си, към кожата си, към здравето си и като цяло показват нисък интелект. Неслучайно преди има-няма 30 години с татуировки бяха само пандизчиите и проститутките, това че се появи някаква "мода" не променя останалото.

5.   Моята е православен кръст на лявата ми ръка, защото ми е водеща. На всяка от страните са изписани по една буква-С (семейство), Б (Бог), Р (родина). Там където е била опората за краката е буквата с която започва името на най-прекрасната жена, а от другата страна е оставено място, за буквата на дете ми.
Общо взето това е моето верую. Никога да не забравям откъде съм тръгнал и хората които са ме отгледали. Да браня честта си и да направя възможното да живеем в едно по-добро общество. Все пак дедите ни са платили с кръвта си тази земя и наше задължение е да продължим завета им, да я пазим.
Бог е единствената константа в този свят. Колкото и трудно ми е, да не се отказвам защото той има план за мен и винаги има изгрев, след залеза. Приятелката ми е човека на който мога да се опра в най-трудните моменти. Детето е символ на новото начало и всеки ден ми напомня да съм по-добър човек, заради него. Да уважавам майка му, защото тя ще ми даде най-важният подарък.
Най-отдолу е моята буква, като символ, че това е моят свят. Изгубя ли някоя от тези букви, значи че съм предал себе си.
М 25

6.   Общо взето татуировките са символ на някакви дефицити. Не познавам стабилен човек, дето да има татуировки.
Каквото и да е преживял човек, каквото и да му липсва, за каквото и да мечтае - винаги може да отдели по 5 минути на ден, за да помисли по тези неща.
Да си цапаш кожата е тъпо, нито ще ти напомни повече, нито ще ти направи живота по-добър, нито ще привлече хубави хора.
Никой, който те срещне, няма да разбере татуировката, гледайки я. Ще трябват едни обяснения, което общо взето изсмуква целия смисъл на това да имаш татуировка.
От друга страна, желанието да си покажеш проблемите на целия свят, или да използваш безсмислените татуировки като повод да говориш за тия проблеми, не говори особено добре за теб. Повечето хора които срещаш са преживели нещо подобно като теб, но са успели да се справят с това. Ти просто показваш че си умствено неспособен да се справяш с предизвикателствата на живота и имаш нужда постоянно да говориш за тях.

7.   Нищо особено. Правил съм си ги за да впечатлявам жените.

8.   Понякога означават, че си размазвам мастилото по ръката като пиша с химикал. Но обикновено татуировките ми нищо не значат, щото нямам.

9.   Ами принадлежност към клуба, най-вече.

10.   Интересно колко много се интересуват от имащите татуировки тези, които нямат. Изкарали явно поне основно образование, се взели за психолози.
Един пък дори решил, че имащите татуировки трябва да обясняват значенията им на нямащи те и неразбиращите ги.
Не, абсолютно ни е през... Смисълът и споменът са за нас си!
А защо "цапаме" нашите си кожи какво ви бърка вас, вашите кожи и умове... колкото ги имате? !

11.   означават - "внимание селянин"

12.   Обичам татуировките, за мен са изкуство. Има уникални творби.
Имам 6 татуировки. Две символизират два инцидента в живота ми, поставили ме пред небесните порти. Една е на гърба с предпоставка за увеличаване - символизира домашните любимци, които съм имала и ще имам. Имам една, символизираща хобитата, които ме правят щастлива. Една за обичта към семейство, род и родно място. И една безсмислена имам - първата ми, разбира се.

13.   12, а дали ще си ги пренесеш през Небесните порти?
Татуировките означават: "млада, глупава душица! "
Номер 11 също е прав.

14.   Комплексарщина.. Това означават

15.   Темата е за хора, които имат и какво значат. И пак отново се изказват хейтъри и прочие низки душици. Колкото да излеят злоба, защото никой друг не ги слуша в реалния живот.

16.   Принадлежността към клуба. Длъжността към службата. И една за рода?

17.   Имам само една. Това е татуировка с имената на трите ми деца.

18.   Закриват белезите от опити за самоубийство. Боровата гора

19.   Имаше един Зомби Бой (оня модел от клипа на Лейди Гага "Born this way", дето беше целия нашарен с драсканици, буквално един свободен сантиметър от тялото му не беше останал, даже и клепачите си беше нашарил. Е, накрая свърши на бесилото, защото сам не можеше да се понася. Правете като него, ако искате да се доведете до същия позорен край, и душите ви да горят в Ада вовек и веков.

20.   19, поне като пишеш факти за някой, ползвай го тоя нет да не се излагаш. Отнема секунди.
Починал е от падане от 3-тия етаж, какво бесило си съчини?!Инцидент, вследствие на алкохол и други субстанции. Няма бележка, даже тогава е бил сгоден и кариерата му се е развивала. Инфо от нета, а не твоите фантазии. Поне него го знаят, а теб никой не те знае.

21.   И аз съм татуировки -5-6 на брой. Истината е, че наистина е заради комплекси. Но не защото мразя себе си, а обичам да се анализирам и на всеки комплекс и трамва слагам края с татуировка. Знам, че звучи тъпо, но ми е все тая реално кой какво мисли по тая тема. И най-вероятно ще имам още.

22.   Татуировката в едно здраво и добре работещо общество, като например Япония, е символ на нисък интелект, нисък морал и престъпна мисъл. Там е забранено да се събличаш на обществени места ако по кожата се виждат татуировки.
Тук едно време също само затворници, от малцинствата и деградирали си шареха кожите.

23.   20, е алкохол, наркотици, тоест пак се е хвърлил под тяхното въздействие, значи пак не е бил много читав. Все тая, какво е значението? ! Известен или не, пак си остава отрепка, както и всички други като него. Мене може да ме знае само Пешо от Люлин (примерно), ама поне съм жив и здрав, тялото и душата ми са чисти и не членувам в разни секти, които да ми промиват мозъка.

24.   23, поне имай елементарно уважение към хора, които не са сред живите. За мъртвите само хубаво или нищо. Седнал да съди хората, а не знае как се ползва Google и поне да не се излага с фейк факти. Жив и здрав бил, а душата му бъкана със злоба.
Човекът поне е имал рекорд в Гинес, играл е във филми и е бил модел. А ти си оставаш никому известен българин, дръскач и злобна душица. Сигурно и нелицеприятен.

25.   24, какво уважение да имам към дрогирани, алкохолизирани и надраскани като обществен кенеф отрепки, пък били те и мъртви? !? Тяхна си е вината, че са мъртви, не моя, че да ми държиш сметка как да им говоря. Те поне да са живели праведен и честен живот и да са умрели от нещастен инцидент, да му е жал на човек за тях, пък те сами си го правят, като си осакатяват телата по този начин, и си ги тровят с разни боклуци. Такива подчовешки отпадъци, никакво уважение не заслужават. Не ми се задълбава в темата за въпросния боклук, не ме интересува кой и какъв е бил, че и чак да си губя времето да го гугъл-вам. Само го дадох за пример, а ти го раздуха като горски пожар и го направи на главна тема номер 1. Явно си му някоя върла фенка, нашарена от главата до петите, след като така се обиждаш и го приемаш толкова лично. Това, че ти имаш някакви си проблеми в личния си живот не ти дава право да си изливаш злобата върху мен и да ми казваш какъв съм аз и как изглеждам, без да си ме виждала нито веднъж през живота си. Какъвто съм аз, такава си и ти - една никому неизвестна българка, и такава ще си умреш.

26.   25, нямаш уважение към мъртвите- само това е достатъчно да се разбере що за субект си. Липса на първите 7 годинки и отвратително възпитание на мама и тати. Отгледан в джунгла.
Поне като ще споменаваш личност, си прави усилието да проверяваш неща, преди да ги пишеш. Че е смехотворно как се излагаш.
Явно освен супер злобен и тъжен човечец, си и врачка. Говори за себе си, че няма да си известен. То, ако беше постигнал нещо, нямаше да коментираш другите.
Такъв като теб да не е в ничия къща. Няма нужда да пишеш, че нямаш жена и дете, то се подразбира.

27.   26, ти можеш ли да четеш на книжовен български език, или само се правиш, че не разбираш какво ти се казва? Не написах, че нямам уважение към ВСИЧКИ мъртви, а само към тези, които са водели неморален, развратен живот, пропит с алкохол и наркотици, не са имали уважение към собственото си тяло и са си го дупчели, драскали и обезобразявали по всякакъв начин, както и към убийците и самоубийците, това написах. Стига извърта нещата, както на теб ти изнася и ме изкарва такъв, какъвто на теб ти се иска да бъда. Аз съм добросърдечен и милостив човек, всеки месец ходя да поливам гробовете на баба ми и дядо ми, които са разположени един до друг, и им нося цветя. Така, че изобщо не съм такъв голям безчувствен изрод, какъвто се опитваш да ме изкараш ти. Но теб като те чета колко си злобна, с каква злоба и омраза ме нападаш и какви простотии си измисляш за мен, без дори да ме познаваш, няма и да се учудя, ако не отидеш на погребението на собствената си майка, от егоизъм и самопогълнатост. И, за твоя лоша новина си имам и жена, и две дечица на 7 и 5 годинки.

28.   27, горката жена. Нещастни деца. Явно много е съгрешила в предишни животи, за да получи такъв мъж. То злоба, то чудо. Ти мразиш всички мъртви и се изказваш за непознати. Девствен не си, нито ще си трезвенник, че да съдиш починал човек какво правил. Като пишеш факти за личност, поне не си съчинявай, а проверявай информацията. Не лъжи хората, четящи тук.
Нали ти си хрисим като ангел, къв ти е проблемът?

29.   27, къде са ти крилата? Защо такъв ангел като теб се мъчи да живее сред простосмъртните? Защо такова богоподобно същество не е отлетяло в Райската градина, а живурка в български град?

30.   С нетърпение чакам да си направя следващата--глава на дракон.

31.   28, 29, 30, не се мъчи да ми правиш тъпи "психопрофили" (абсолютно неверни при това), ами върви да се прегледаш при специалист, че тая отровна злоба, която те е прояла отвсякъде, ще те доразсипе. Злобата е твоя, не моя. Каквото и да ти се каже, ти пак ще намериш за какво да се заядеш, защото просто си си озлобена, дребна душица. Ти уважение към ЖИВИТЕ имаш ли? Към себе си и към собственото си тяло имаш ли? Не, нямаш - защото си си го изпонадраскала цялото като обществен кенеф, а то ти е едно и също за цял живот. За теб определено няма да пророня нито сълза, нито да те уважавам - казах ти, към злобни отрепки като теб, уважение от моя страна - никога.

32.   31, 30-тия коментар не е мой. Гледай хаша. :) Ти си този, който се изкарва непорочен, богоподобен и постоянно се себеизтъкваш. Дефицит на внимание и нарцисизъм.
Явно виждаш през интернета и през устройства, могъщ магьосник си. Много се засегнах, че нямам твоето уважение. :)