Споделена история от Други

Как ще прекарате Нова Година?
Здравейте всички!
Искам да ви питам вие как мислите да празнувате Новата Година? Или как бихте искали това да стане? Тази година съвсем се изчерпах и нямам идея какво и къде ми се прави и ще се радвам ако ми дадете някакви идеи (дори и нещо по-нестандартно).
Знам, че е ден като всеки друг и не трябва много да му мисля, но така и така е празник, защо да не се прекара хубаво:).

Проблемът е, че компанията с която обикновено се събираме (най-добрите ми приятели) са всички с някакви финансови проблеми тази година и не им се дават пари за дискотеки (както на мен например), а в същото време не искаме и да си стоим в някакъв апартамент.

Та искаше ми се да им организирам нещо яко, а в същото време да не изисква много финанси (ако изобщо има такова нещо). Всички сме м/у 20 и 30г.

Мерси много на тези, които ще коментират:)

Коментари

1.   Аз лично ще съм сам с литър водка, кутия евтини цигари и ще зяпам в една точка на стената докато слушам броене и пожелания по улицата. Мн се вълнувам, толкова весело ще си прекарам... хи хи хи

2.   Здр., аз тази година ще празнувам в някакъв ресторант с братовчедите си...със звучно име. Струва 60 лв.

Иначе в твоя случай действително е най-яко да се съберете в някакво жилище. Може преди това да отидете на някаква заря-концерт в центъра, но си е яко да се събереш и да се напразнуваш, без оглед на социалните норми и т.н., а това става само в някаква квартира. Взимате си ядене и пиене, силна музика и ще си прекарате много добре. Може да е банално, но на такива събирания се случва най-големият купон просто. Нека всеки да може да води свои си познати някакви, поканете и самотни съседи. Става много весело, когато се съберат всякакви хора. Няма и да струва много - алкохол - домашна ракия и вино, ядене от вашите все ще изврънкате...важното е компанията и доброто настроение, а честно - в дискотеката не винаги става купон, там и 2 думи не можеш да си кажеш, а и не се случват толкова идиотщини! Носи си фото-апарат, ще се учудиш, колко добре се е получило!

3.   Аз искам да направя тройка, или четворка с непознати. Ще бъде незабравимо.

4.   Ходи да затъпяваш в дискотеката като си на зор. Голяма работа, че ще сте в апартамент. Дори не ми е идвало на ум колко лошо е да празнуваш в апартамент. Това е ужасяваща дилема.. добре, че прочетох историята, че иначе щях да направя ужасната грешка да празнувам и аз в апартамент с приятели.

5.   Хижа в планината, стабилна компания и пиротехника за 2000 лв.!

6.   Апартаментът не е добра идея освен другото може и на съседи да пречите. Най добре си наемете хижа, една къща за гости в някой затулен край не е толкова скъпо и ще си прекарате страхотно

7.   Както винаги - със семейството, наместо с някое гадже или приятелска компания..

8.   И също така, не е толкова важно мястото, а хората с които ще си. С хубави хора и в мазето да отидете да празнувате, пак ще е готино.

10.   Напълно съм съгласна с 6. Една хижа в трявна със сауна, джакузи и т.н. струва към 220 лв, десет човеса по 12 лв и по още толкова за храна и сте ок.

11.   Голям праз, че е Нова Година... хаха... вече всичко е толкова еднообразно... в крайна сметка всеки гледа да се напие, напуши, надруса или нещо подобно и да разправя после колко е било гот... смешно...

12.   11 гледате много песимистично на живота!
Младоста е кратка и трябва да се изживее, ако вие сте отегчен го запазете за себе си!

13.   11 е прав. Чудиш се къде да напишеш новата поредица на книгата "Как се напих на нова година". Най-хубаво е със семейството да си прекараш нова година, да се срещнеш с тях и така. Все пак аз като съм на другия край на България студент, не ми трябва да се сбирам с приятели. Всеки път се виждаме. А и за да се видим не е нужно да сме пияни или да се напием, за да сме се видели. Просто искам да се срещна с роднини, с тях от много време не съм се виждал. А вие си пийте като сакате.

14.   Тази Нова година ще бъда сама, както бях на предишната, на по-предишната, на по-по-предшината. Не пия, затова и не мога дори да се напия, и по яденето не съм много. Ще зяпам тъпо в телевизора как хората се веселят, как се събират огромни семйни софри и ще се самосъжалявам. Ще си спомням за човека, който обичах и който ме предаде. Ще си представям децта, които никога няма да имам. Ще си помечтая за семейството, което никога не съм имала. Към 12 ще се нарева и малко ще ми олекне, ще заспя и ще събудя рано сутринта с мисълта, че започва поредната година от празния ми и безсмислен живот.

15.   Както винаги на нова година съм бил сам и както върви ще бъда и сега и до година. Ще ми се да не е така, но какво да направя, нямам компания, направо една задънена улица, за която не ми се говори.

16.   От автора:
Много благодаря на всички, които коментираха темата ми. Най-вече на 6 и 10-ще проверим това за хижите, дано да е останало все нещичко :).
Направих темата, не за да се обеснявам колко е гадно да се празнува в апартамент или пък, за да питам как да се напием. Просто всяка година сме в апартамент и този път ми се искаше да организирам нещо за приятелите си и да ги изненадам, да е малко по-различно, а не като всеки друг ден. Каквото и да е и каквото и криза да е, трябва да се празнува и човек трябва да се събира с приятели! 13 тук не става дума за напиване и тн., а за забавление, млади хора сме все пак, а и нали затова си има Коледа-за да сме със семейството. Моите родители например също празнуват с техни приятели-всеки трябва да се забавлява. А ако наистина успеем да организираме нещо хубаво Номер 1 и 14 сте добре дошли:) Айде пожелавам на всички Весели празници:)

17.   Сигурно авторът вече е забравил за темата си, но и аз ще публикувам коментар, защото Коледа и Нова година са любимите ми празници. И двата празника ги празнувам със семейството си и с кръстниците, заедно с баба ми. Изкарваме си чудесно. Всички са радостни, че е празник, а аз съм радостна и най-щастливата от всички, че сме заедно. :)

19.   Тази година, сме в Египет, 1 седмица ALL INCLU, за първи път ще ми бъде на море по нова година.

Миналата бяхме в къща за гости в говедарци, мн яко изкарахме, май се казваше Ашковата.