Споделена история от Други

Какъв кабинет предпочитате да бъде сформиман?
Единият вариант е правителство между ГЕРБ и ДПС + 6 купени депутати. Другият вариант е както се обявиха от Възраждане и ИТН - анти-ГЕРБ/ДПС кабинет между останалите опозиционни партии с консенсусна фигура за премиер - те общо имат 125 депутати така че е възможно. Вие лично към кой вариант клоните. Или предпочитате нови избори?

Коментари

1.   "както се обявиха от Възраждане и ИТН - анти-ГЕРБ/ДПС кабинет между останалите опозиционни партии"

Чакай малко, нали Възраждане щяха да правят кабинет само и единствено самостоятелно или никак. И те ли вече обърнаха палачинката?

2.   Пределено ми е ясно какви са ГЕРБ/ДПС, но повярвайте ми, ако останалите партии управляват, ще мечтаете за ГЕРБ.

3.   Проблемът е, че системата нелигитимна и геноцидна, какъвто и кабинет да се сформира, то резултът ще е все същият, защото всичките партии са главите на една и съща ламя. Възраждане, или всяка следваща подобна организация, са просто по-успялата версия на Атака и имат за цел да бавят времето, докато страната ни не започне да се саморазпада.

Да, звучи крайно, може би и фантасмагорично, но е това, което се случва и това което се вижда като резултати и тенденци от реално приложените политики.

Искаме ли го, наистина?

4.   Правителство с премиер Бойко Борисов - това е единствения възможен вариант и онова за което гласуваха българските граждани. Не може предпоследния и четвъртия да определят правилата. Делян Пеевски ще бъде вице-премиер - българите казаха, че искат ДПС да са втора политическа партия. На всякакви там аматьори като ППДБ и копейки като Възраждане им е отредено мястото на тиха опозиция, която трябва да гледа как се прави реална политика.

5.   Предпочитам да се премахнат партиите!

6.   ако не беше войната в Украйна всички срещу ГЕРБ щеше да е добър вариант. В момента най-добрият вариант е лоената топка Боко да умре от сърдечен удар и да ни отърве от зловредното си присъствие.

7.   Нито един от трите варианти не е добър за България. Но може би предпочитам втория с анти ГЕРБ-ДПС мнозинство. Според мен такова правителство обаче съща няма да издържи дълго, както правителствата на Петков и акад. Денков. В същото време имам сериозни подозрения за ИТН, Величие и Възраждане да не би да са на каишката на ГЕРБ и ДПС. С една дума в България е пълен ужас.

8.   За нови избори съм! Вариантите които предлагаш са Герб-ДПС или ПП-дб с всички други. И на Герб-ДПС сме яли попарата и на ПП-ДБ. Колко да повлияят Възраждане и Величие на ПП-ДБ. могат ли да се променят Кирчо и Кокорчо

10.   При тази кофигурация - никакъв. Докато повечето българи предпочитат да ходят за гъби, Боко и Шиши ще са все така силни и ще стават все по-силни. Има едни близо 70%, които не осъзнават, че с негласуването си не наказват никого освен себе си и останалите си сънародници и легитимират все повече Боко и Шиши. Апатично племе...
За нови избори съм, въпреки че не виждам какво толкова ще променят. Ходя всеки път да гласувам, но все повече ме наляга отчаянието, че поне през моя живот няма да станем европейска държава.
Иначе ми се иска някакво правителство тип както е обединението около Мелони в Италия - консервативно, със затегнат контрол на границите, но обърнато към Европа и прозападно. Но те тук и консерваторите ни са "побългарени" и нямат нищо общо с политици тип Мелони.

11.   До 6: Съгласен съм. Само бих допълнил към Боко и още по-голямата и не по-малко вредна лоена топка - Шиши.

12.   Възраждане, ИТН, БСП и Величие

13.   Широка коалиция срещу ГЕРБ. Ако им стигнат гласовете, може да е директно анти ГЕРБ-ДПС.

14.   ГЕРБ е най-малкото зло. Ясно ми е, че никой няма да ме разбере, но ако някой друг ни управлява, ще е дори по-зле от Тиквата.

15.   ГЕРБ искам, че съдружника ми има едни хора в общините и ще уреди едни поръчки.

Другите партии не вършат работа...

17.   Нито един. За излизане от ЕС и НАТО съм. Тогава ще дойдат правилните. До тогава всичко е траш

18.   Господи, номер 4, поне плащат ли ти добре? ! Какви българи са гласували за Пеевски, ти чуваш ли се? ! Толкова ли мислиш, че сме тъпи? ! ДПС е на второ място по следните причини: купени цигански гласове, гласове от помаците под натиск, гласове от българските турски изселници в Турция под строй и гласове от българските турци също под заплахи и манипулации, че пак ще им сменят имената. Къде видя и един български глас тук? ! Работила съм във фирма на Пеевски - е няма друго такова дяволско изчадие!

19.   Нови избори на есен.

20.   8, ходихме 7 пъти на избори за последните 3 г. Какво очаквах да се промени осмия път?

21.   За по-висок праг за влизане в НС съм. При 6% граница ИТН и Величие щяха да гледат парламент по телевизията, при 7% БСП също.
Ако няма правителство от първите сили, да има нови избори. Дотогава- служебен кабинет.
8 - Ядохме попарата и на БСП, при рова много години. ИТН когато спечелиха, отказаха да съставят кабинет.

22.   Нито един вариант не е приемлив, ще бъде бутафория на управление. Истината е, да се принудят всички да гласуват-ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, или да се направи референдум за президентска република, тогава всички тези боклуци сами ще се разбягат от политиката. С този материал, само такива панаири ще гледаме, за нищо не стават!

23.   н 18. от н. 3 - да де, това казвам и аз - системата е нелегитимна, подлага ни на геноцид с мирни средства, а реално системата е неоколонизаторска, и негласуването всъщност я лустрира. Изходът е най-омразните думи - обединение И патриотизъм, но това са наистина мръсни думи - затова копейко-мечовските бутафорни партии ще нарастват като брой, като все по-отчайващи опити да се възпре тази отиваща си система, но то не може да е до безкрай, при все че ножът опира до гърлото ни в буквалния смисъл. Вучич поздрави Ердоган с думите: "Ние сме съседи! ". Колкоко по-рано се обединим - толкова по-добре - да изгоним всички предатели, та белкем най-после думи И дела като индустрия, БЪЛГАРСКО банково дело, ДЕМОГРАФСКА политика, ИНФРАСТРУКТУРА, КУЛТУРА станат ежедневен резултат след "промяната"....

24.   Какъв е смисълът от нови избори бе хора? ! Разбирам партиите на които симпатизирате да вдигаха резултата си, ама такова нещо просто не се случва! Единствените които ще спечелят от нови избори са Бойко и Пеевски. Нима утре хората рязко ще излязат да гласуват? Ами не разбира се. Даже ще са по-малко. В тази ситуация е по-добре да се прави правителство анти ГЕРБ/ДПС и да се приключва с тази бутафория на избори.

25.   Н23 Това сериозно ли е което пишеш? Къде може да прочета това, което сръбския президент е казал на Ердоган? Не мога да повярвам!

26.   От 15 до 20:

Ходихте дрънци... народецЪ проС масово не ходи да гласува и за тва ДПС са 2-ра политическа сила.

Аз много време се чудех за кой да гласувам и метнах за ВГъзРаждане, че искат излизане от НАТО и ЕС...

Но сега поне като знам, че съдружника ми има хора в ГЕРБ, а дебилния народецЪ нема да направи нищо (мързи го дори да участва в изборите), то ще си гласувам за ГЕРБ вече...

27.   Нямаме хляб, но зрелища бол, най големият Биг-брадър е парламента! Както и да ги комбинирате, все същите боклуци ще гледате. Предлагам за следващите избори да се въведе задължително гласуване, всеки да отиде да сложи подписа си в списъка. Ако не иска да пусне бюлетина, вади 50 лв от джоба и ги пуска в специална каса, защото заради негласуващите губим по 100 милиона на всяка пародия на избор. За 3 години сме профукали 1 милиард за глупости, а още няма детска болница. Уж не сме смотан народ, а как е възможно разни тикви и прасета да ни водят за носа!? Само задължителното гласуване ще промени ситуацията!

28.   Предпочитам ГЕРБ и ДПС с няколко купени депутати от останалите. Не че ме кефят, но това е единствената алетернатива за стабилно и що-годе приемливо правилство. Останалите варианти съвсем не ми допадат - избори през 3 мес. ; умнокрасивите, които за няколко месеца успяха да съсипят всичко повече и от Бойко; БСП ги видяхме многократно на какво са способни, а Слави и останалите популистки партии въобще няма и да ги коментирам.

Но като цяло съм на мнение, че свестни управляващи нямаме и няма да имаме никога. Даже според мен тепърва в годините ще виждаме извращения, които ще ни върнат в 90-те.