Споделена история от Други

Дали българския етнос няма да изчезне по-бързо от очакваното
Здравейте,

Нали ни дават по прогнози, че от 6. 5 милиона (1. 5. в чужбина, и 5 в Територията), до 2070 ще намалеем на 5 милиона (т. е. може би 3. 5 милиона в Територията).

Аз обаче си мисля, че това е оптимистична картинка и ще намалеем много по-рязко.

Бях изредил съучениците си от клас 26 човека в гимназията (всички над 30 годишна възраст), колко са в чужбина и колко имат деца, но направо ще напиша кратката версия:

6 човека в чужбина, от останалите в България 20, има общо 8 деца. Един съученик се унищожи с наркотици и не може да има. Друг гледа чужди деца, и засега няма.

Нямам толкова детайлни наблюдения сред колегите от висшето образование, но най-общо:

Тук таме, самотна майка с 1 дете, 1 самотен баща с дете (жена му е канадка, а той е в България), няколко семейства с по 1-2 деца и доста без деца и/или необвързани.

Мисля, че българският етнос ще намалее рязко до 20 години, и ще стане малцинство след ромския.

Какви са вашите наблюдения?

Колко деца имат хората около вас (стига да сте в България)?

Поздрави!

Коментари

1.   Ха, дано! Българите просто не ставате и това е.

2.   Една част заминаха за чужбина. Други остаряват и умират. Трети измряха в катастрофи. За юни месец във войната в Украйна са загинали 29 души, и в България в пътни инциденти - 49 души. Войната по пътищата играе определяща роля въз основа на демографската крива.
Други умират от болести - рак, инсулт, инфаркт и т. н.
Проблемът не е само в тези фактори. Ниската раждаемост също е огромен проблем. Една част от младите хора не им се гледат деца, а на втори не им стигат парите от заплатите за отглеждането на семейство с деца.

3.   Много правилно си забелязал

4.   , , Българският етнос" сам си е виновен за всичко. Честно казано НЕ подкрепям хора, които не искат да имат деца. Омръзнало ми е да гледам тричленни семейства, който постоянно мрънкат, че родителите се размножават... Ами правете го и вие! Винаги може да си повредите така приоритетите, че да може да издържат едно четиричленно или петчленно семейство, а не да харпиите за глупости и после да мрънкате. На всички мой познати казвам, че, , семейството задължително трябва да бъде четиричленно". Не толерирам по никакъв начин гейовете и лесбийките, именно заради тях голяма част от обществото ни е на това дередже!
Възхищавам се на жена като Светлана Гущерова-майка на пет деца. Ако всяка жена взима пример от нея няма да намаляваме като нация! Аз съм реалист, бъдете и вие! Нека бездетниците разко да намалят бройката си!

6.   На 26 г. съм. От моя клас от 18 човека само едно момиче има 1 дете. Съгласен съм с автора.

7.   От въпросния клас повечето са необвързани. Очертава се това да продължи още дълго така. Ама хора, за какви деца говорим при тези цени? Това не да оправдания, но масово хората работят за 1200-1500 лв. с такива пари подлагаш детето си на страшна мизерия дори не се знае дали ще го дохранваш и затова повечето се отказват включително и аз. В София особено ако нямаш наследство жилище и си с кредит или наем минимум 5 хиляди лева чисти заплата трябва да изкарваш, че да можеш да си позволиш да гледаш детето и жена си в майчинство. Ако имаш 2-3 деца нагоре вдигаме с по хиляда лева сумата. За Бога, кой изкарва по 6-7 бона? Има такива хора, но са много малко.

8.   Към 1-А ти каква националност си, че да си позволяваш да обиждаш?

9.   Тоя тип прогнози винаги са "оптимистични" защото е по-добре българинът да спи докото изчезва. Но аз лично не мисля че ще е голяма загуба за света. Да си признаем, голям процент от българите са:
- глупави
- аморални, невъзпитани
- неверни, измамници
- без цели и стремежи
- мързеливи

По-свястното или избяга, или беше смачкано тук и е на доизживяване. Българинът малко или много се е превърнал в най-базовият възможен хомо сапиенс. Той просто съществува и задоволява базовите си инстинкти. В едно друго време, щяхме да бъдем превзети от по-силна държава. Точно както природата се изичства от слабото. То не че сме независими, ние сме сателитна държава, но нашия текущ господар... да не му казвам името, че някои ще се обидят, не се интересува много от нас, а и самият той е в процес на късен имперски разпад... И за съжалени само помия идва от него като гендъриъм, феминизъм, атеизъм, материализъм, нихилизъм...

10.   Българския етнос трябва да изчезне, за да се оправи България. Затова никога няма да имам деца или българска съпруга. Имам си турчин за мъж и той ми е обещал че турците като вземат властта ще ме пази.

12.   До 7 а как са раждали през войните госпожа оправдание? Колко деца са родени през войните в глад мизерия и студ м? Те как са се оправяли изнежена умницо?

13.   Номер 7-престанете да намирате оправдание за всичко! Писна ми от бездетни негативисти!