Споделена история от Други

Защо българите имат толкова ниско самочуствие
Последните години, постоянно попадам на статии, теми и и коментари на българи да оплюват българи или България. И в същото време да хвалят чужденци и най-вече българки да хвалят чужденците. Това говори за нация с изключително ниско самочуствие и самоуважение. Ти, ако плюеш по българи и България това значи да плюеш и по себе си. Аз живея на запад от 20 години. Срещал съм българи, които с високо вирнат нос заявяват в прав текст: Ми аз избягвам българи, ние сме долно племе. Това никога не съм го чувал от немци, холандци или испанци да говорят така за сънародниците си. Макър и те да имат не малко кусури като нация. Живея 20 години на запад и постоянно комуникирам с чужденци, но никога не съм избягвал българите или да плюя да по България. Гледал съм по телевизията как в Господарите например иронизират Христо Стоичков, най-великия български спортист, как говорел английски и ония смачканяк Зуека и палячото Рачков се хилят като идиоти. Не им стига акъла например да разсъдят, че той е футболист и от него се иска да вкарва голове и да води националния на финали, а не да бъде професор по английска или руска филология. Този човек в цял свят е уважаван, и е прославил България, а в България му се подиграват. Всеки ден гледам нидерландска телевизия и до сега не съм виждал някой така да се гаври с Роналд Куман или Евдин Ван Дер авар например. Айде да оставим запада и да погледнем балканските ни съседи. Който е минавал на скоро през Белград сигурно е забелязал, че по цялото околовръстно на всяка лампа се вее сръбския влаг. А в България по пътищата има повече знамена на Ефбет от колкото на страната България. Спирам на влизане в България в първата бензиностанция, хората продават знамена на Германия например. Дори направих забележка на продавачката. Цяла Германия съм обиколил още не видях някъде да се продават български знамена. Нека споменем и българките, които така бленуват за високия бял принц дето ще дойде да я вземе на ръце от село и ще я заведе на запад и там ще я носи на ръце. Това са измислени холивудски бози дето им ги прожектираха през 90те по канал 1. Истината е, че аз за 20 години на запад не видях истинска щаслива българка омъжена за чужденец. Видях глуповати нашенки дето се излъгаха от това дето им го прожектираха, и сега са самотни майки на по 45 години нашишкавяли от антидепресантите с по едно дете дето е тотално объркано освен от развода на родителите едно на ръка и второ от тоталните културни различия пак на родителите си. И тези нашенки сега само мечтаят за плешивия Ганьо с шкембето дето толкова оплюваха да им обърне внимания, но жена на 45г. с дете от друг мъж даже и за секс никой не я иска вече. За финал ще кажа. Гордейте със страната си, там сме се се родили, там сме проходили там се казали за първо път Мамо и Татко, вероятно там и ще бъдем заровени. Гордейте се с произхода си. Ние имаме идентичност и традиции. Гордейте се с езика си. Българския е изключително богат език. Има много хора по света, които нямат собствена страна, нямат собствен език, нямат каквато и да е идентичност. България има изключителна природа в която са събрани всички географски разновидности като море, планина и равнина. Земен рай е това. Никой не избира къде да се роди, но всеки може да избере дали да се горде с там където се е родил или не. Амин и Бог да пази България и българите!

Коментари

1.   Здравей, българите по принцип нямат ниско самочувствие. Напротив като единици повечето се надценяват - изхвърля се считат, че от всичко разбират, че заслужават висок стандарт на живот с минимални усилия и труд от тяхна страна и други балкански черти

Вече като народ се плюят помежду си защото си завиждат и всеки е сам за себе си - гледат да се цааткат, той да е добре, а другия - не, гледа се в паничката на другия, в съседа, комшията, приятеля.

Нещата могат да се оправят само от младите хора(под 20 годишните), защото от големите масовката е под всякаква критика.

Има и свестни хора българи, но за мен са 15-20% от стадото. Колкото до това, че страната е хубава(като климат, почви и т н ) така е и дори само за това трябва да се оценява и да си стоим тук!

Защото неблагодарниците не разбират, че има страни, в които примерно е пустиня и си пречистват морска вода, за да има какво да пият и с какво да се къпят! Има страни като например в Близкия Изток, където просто е опасно да се живее!

Нашите неблагодарници не оценяват нищо, България може да е земен рай, ама никой не ще да се напъне, за да я направи. Иска да чопли семки, да вика "давай, давай и аз е сега идвам" и някой да му свърши работата.

Колкото до патриотизма - българите в чужбина стават патриоти като ги няма десетина години, ама иначе като са тук и като се сблъскат с действителността веднага почват да плюят и да се оплакват колко е зле.

Повечето по чужбина сте развели белия байрак без дори да влезнете в битка(битката за спасяването и оправянето на България)

Вместо да биете тъпана и да развивате знамето от чужбина по-добре се върнете и всеки според способностите си допринесете за бъдещето на тази земя(нарочно казвам земя, защото земята си струва, а в момента имаме пародия на държава наречена България)

Т. Т.

2.   Да бе, не познаваш българки, щастливи с чужденци. На Ганьо няма коя друга да му слугува и манипулира! Свърши тая!

3.   Мисълта ти е доста объркана.

Първо на първо, напротив - българина има огромно самочувствие. Той е най-големия мъж, разбира от всичко, най-умен, най-готин, най-голям ебач, най, най, най.

Второ, това, което казваш, няма нищо общо със самочувствието.

Примерно това, че всеки втори на пътя скача на бой, ако не тръгнеш още на жълто, какво общо има с моето самочувствие? По твоята логика трябва да възхвалявам Ганьо, че свири на пожар за глупости и да казвам на черното бяло, че Ганьо е много възвишен, за да имам самочвуствие, така ли? Нещо не ти разбирам логиката. От кога казването на очевидната истина е липса на самочувствие?

Трето на трето. Ти явно понеже живееш на запад, си забравил за българската простотия, ама ако дойдеш да поживееш в бг и съседа ти от горе си изтърска два пъти покривката с трохите върху прането ти, и ти ще се разпискаш какъв задник е. И така като ти се насъберат няколко Ганьовци на главата, ще си припомниш защо аджеба е всичко това, което ти наричаш "ниско самочувствие", което не е ниско самочувствие, а си е констатиране на очевидни факти.

А да сравняваш немци и не знам какви с българи е меко казано несериозно. Може и сред немците да има задници, ама процента не е 80 като при българите. Аз съм обиколил десетина държави и такива задници като българите дори в останалите Балкански държави не съм видял. Единствено руснаците и евреите са по-големи утайки от българите.

4.   Точно Христо Стоичков е абсолютно олицетворение на простака българин. Тук никой не оспорва футболните му умения. Може да е бил велик футболист, но няма грам култура. Цял живот псува и говори каруцарски, а колкото до това как говорил английски- ами срамно е цял живот да си по чужбина и да не си си направил труда един английски да научиш като хората. Скоро гледах интервю на Роналдо- говори перфектен английки, е как този човек който също е чужденец и футболист, може да научи езика и да се изказва правилно, а нашият Ганьо цял живот 2 фрази научил, но нали бил някога си велик футболист- всичко му е простено. Лично на мен това не ми допада, даже факта, че си някаква публична личност и си успял в дадена сфера, трябва още повече да носиш отговорност как се държиш в обществото и какъв пример даваш на подрастващите. Именно заради такива хора мен ме е срам, не заради самата държава, а заради това че доста българи са простаци и се гордеят с това. Не да вземат нещо да научат, да станат по-културни, по интелигентни и отговорни, ами се пъчат какви тъпунгери са и мислят, че всички трябва да им ръкопляскат за това. Липсва стремежа към нещо по-добро и по стойностно. То затова тук в Бг правят известни най-големите простаци и другите простаци им се кефят все едно кой знае какво си направил като си напсувал и си се напил и си се блъснал с колата, щото си великият Ганя, дето правила за него няма. Тия правила са измислени за улеснение на всички и за избягване на сериозни последици. Например правилата за движение по пътища не са измислени за да репресират Ганя, да не може да си дрифти колата, а за да няма жертви по пътищата. Онзи ден си пресичам на пешеходна и една простачка беше на милиметър да ме блъсне, защото говореше по телефона. Тя може в собствените си очи да се има за многоръката Шива, която може да шофира, да пуши, да говори по телефон и да си мисли, че всички отстрани и се възхищават, но реално рискува животи на други хора. Ето това не могат да разбера малоумниците, дето плюят на всичко човешко, важно, смислено и отговорно. И аз да съм в чужбина ще бягам от българи - най-вече от тоя прост селски манталитет, няма да говоря за интрижките им на дребно, злобата и завистта. Тук всеки го мързи, ама някой ако има нещо повече от него се скъсва да злобее. Спирам дотук, че става много дълго и безсмислено да обяснявам неща, които всеки ги знае. Има си причина за всичко!

5.   Не гледаш правилните хора.
Примерно започне някое предаване и там има няколко участника около които се върти сюжета. На тези хора им се задава статут на звезди или известни, от което те целят да материализират тази известност. Най-тъпото е че колкото повече се показват, толкова повече им пада цената. Друг е въпроса че медиите правят рисърч и това се търси, Емили тротинетката, Чеченеца, другите пачаври с много мъдри приказки, това привлича зрителя.
От тук и защо цялото това говорене и негативизъм. Плюенето е налично, когато искаш да кажеш нещо, искаш да звучи умно, ама няма какво. Не си чела достатъчно, не ти е интересно нищо, забиваш се в някакви взаимоотношения изпълнени със скука и всичко с е върти около тик тоци или фейсбуци. От там се вижда, че тези които говорят този или онзи какво прави, всъщност правят същото по един или друг начин. Това е лесно обяснимо, неинтелигентни хора, говорят не до там неща за говорене и точно когато би трябвало да са най-ниски и безмълвни, се изцепят с някоя простотия.
За самотните майки е ясно, често необразовани, чакащи на някой гръб, с желание за постоянни забавления и кеф, без никакви морални ценности и желание за поемане на отговорност. Плешивия и дебелия никога не е бил цел за емоции, той е цел за това че е безпомощен, малко жени го биха избрали, значи ще направи всичко за да задържи жена до себе си, но дори да го направи, той пак няма да бъде уважаван и ценен, той ще е инструмент горните да си живеят безотговорно и все така глупаво.
Иначе защо се получи така? Защото борбата за нещо е останала с миналото поколение. Сега се смята че всичко което те натоварва и което изисква усилия е токсично. Не ти харесва да работиш, няма проблем, значи не е твоето. Скарал си се с гаджето, няма проблем, не е бил той значи, хайде следващия, защото някъде някой бил казал, че нещата били лесни.
А животът никога не е бил лесен, изискват се много решения, много Труд и тези покрай теб ще отвърнат на теб така, каквото е твоето отношение. Ако ди вятърничев, ще вдигнат ръце от теб и ще те оставят да си чупиш главата. Ако си силен и борбен, ще се заобградил със същите гора, другите ще те дразнят.
Така че как повечето да имат самочувствие реално, не някаква показност, като реално не са направили нищо в скапания ди живот, не са се борили за нищо.

7.   Истината е, че аз за 20 години на запад не видях истинска щаслива българка омъжена за чужденец.

Ако е омъжена за Пешо от Сусорлево неземно щастие.
Иначе Стоичков го уважаваме, но... поведението му понякога, не отговаря на златната бутонка.

8.   Виждаш ситуацията, държат хората с минимални средства, не е живот това, българите сме точни хора, това е истината, искаме топ живот.

9.   Дали сам не се усети колко си противоречиш...

10.   Съгласен съм с автора с всяко... едно.... изречение.. Буквално! Дори и за онази която е на 45. Имам приятелка, женена за английски адвокат с две деца. Живее си на село в България и вари ракия в момента. Само дето не е на 45 ами на 42. В Лондон се прибира само заради
Живея в Лондон.

11.   До 7. Аз не виждам да са щастливи и с българи. То ако се замислиш разлика няма какъв ще е. Важно е какви са критериите за търсене, бас държа че се набляга на комбинацията послушен-безпроблемен-осигурен. То това е готина комбинация, ама често времето показва че е незадоволителна по отношение на емоциите.
Щастливите семейства които познавам и които са изключително здрави са тези, които са издържали на битови несполуки, безпаричие и проблеми. Сещаш се че да изкарат това заедно са се държали един за друг и са искали заедно да се извадят. Такива хора няма какво да ги бутне и парите там не играят независимо дали ги има или не.

12.   Имат прекалено високо самочувствие. Къде го видя това ниско?
Карат най-мощната кола, надуват рано сутрин чалгията. Скачат на бой за всяко нещо. От всичко разбират.
Нещастни били българките с чужденците. Мечтаели за шишкавите Ганьовци. Това го сънува, нали?

13.   От Автора

Карат скъпи коли заради комплекси, с които прикриват ниското си самомуствие. Както и скачането на бой, по-същата причина. Но много от тях жените им ги командорят и са под чехъл. Я погледнете националния по футбол. Като излязат играят страхливо. Всеки ни бие даже и Северна Македония. Македонците постоянно ни плюят и мразят ние им даваме български паспорти за да ходят да работят свободно на запад. Там имаше един паметник в Македония на български войни, където тяхен журналист беше осквернил, и ние вместо да им забраним да стъпват в България, продължаваме да им се мазним. Добре, че беше Динко от Ямбол, да накаже това мекере. Под натиск от Турция променихме си историята от, , Турско робство, , на, , Турско присъствие, , На всеки се дупим. На времето на Русия сега на ЕС. А вместо да правим като страни като Унгария и Сърбия да си гледаме на националните интереси, и сега вместо да плащаме скъпия американски газ, да си ползваме ефтиния руски. Нашите медици в Либия, горките години наред се гавреха с тях, нашия мухльо Соломончо ходеше да пие кафе с Кадафи и да му се моли, вместо да натискахме ЕС както стана накрая, че Саркози се застъпи за нас и бяха освободени нашите сънародници. Сега за жените и. Всяка втора с джуки и цици. Което показва ниска самооценка. Предпочита чужденеца пред българина. Все едно тя не е правена от българин, а ми от чужденец. Недейте да бъркате арогантно поведение с високо самочуствие. Това са две различни неща.

15.   13, то и българинът е раждан от българка, ама се точи на рускини, полякини и украинки.

16.   Ами - толкова милиони се похарчиха за плюене по България - това е резултата. Индустрията не била добра, всичко било с ниско качество, дай да го разрушим, българина бил прост, образованието за нищо не ставало, жените били "такива", а пък мъжете - "онакива", корупцията била най-голяма, бедността - най-страшна. Абе - въобще не си струва да се занимаваш с българи. И това - в продължение на 30 години - негативизма се набива постоянно в главите на хората.

П. П. Христо Стоичков говори испански. Явно достатъчно добре за да го наемат като коментатор в испано-говоряща телевизия в САЩ. Аз не мога да преценя как говори испански, но съм питал колеги-мексиканци - казват, че говори добре.

17.   15, а на кои искаш да се точи - на вас ли? Дебели, грозни, черни, ниски, с набити, трътлести, разплути, безформени туловища, космати, приличащи на бостански плашила с тия 5 тона грим - това ще убие ерекцията на всеки нормален, хетеросексуален мъж, кой иска да види подобно нещо? !

18.   13, а на българки ли да се точи, бе!?

Нали тея дебили и подчовеци дето всеки ден ги виждаш по улиците - българка ги е раждала и възпитавала, а не французойка...

Майната им на българките - да ги взимат чужденците и да не ги връщат.

Майната и и на тая държавичка.

Авторе, ти си прав - българина трябва да има огромно самочувствие. Все пак е циганско-турски мелез, наследник на "траките" и живее в най-циганското гето в Европа.

Как да не се гордееш с такъв произход и живот!? :D

19.   10 абе стига с това село. Не всеки може да живее на село. Извън София в България не бих живял. Ходя си из Търново с приятели и чуваме "заплатата ми е 900 лева", казано от местна жена. Хайде мерси да живея извън София.

20.   17, първите определения са за бг мъжете, нали? !! Че по улиците преобладават грозни мъже, не готини.
18, именно защото мъжът не играе роля във възпитанието, защото кърка и зяпа тв, се нарояват подобни мъжки субекти.