Споделена история от Други

Ставам лоша!
Къде е смисъла във всичко? Няма! Няма близки хора, няма познати - всичко е интерес. Всеки гледа себе си и не се интересува от другия. Слага маска и играе роля. Кой добре, кой по-зле - но въпреки това упорито държи да играе ролята, дори и да не му се отдава.

Защо трябва да съм стриктна и изпълнителна; любезна и разбираща, след като от отсрещната страна няма взаимност. Какъв е смисъла?! На никой не му пука за теб! Всеки гледа себе си. Дори и да казва обратното, просто е заблуда. Може и той самият да е заблуден.

Очаквания, надежди - всичко се разбива на пух и прах за секунди. Нещата стават ясни като бял ден. Всичко се избистря и ти разбираш, че просто НЯМА СМИСЪЛ.

Има момент, в който има едно малко пламъче, което мъждука, опитва се да се разгори... НО винаги ще се случи нещо да го изгаси.

ПИСНА МИ! Ще обърна другата страница - по-лошата! Пък да става каквото ще!
П. С. Може да се появи и смисъл!!!

Коментари

1.   Ако всичко спрем да се отнасяме добре един към друг, съвсем пък няма да има взаймност. Ти си бъди усмихната, отзивчива, рано или късно и хората ще ти отвърнат така. Ако си винаги намусена, никой няма да иска да си има вземане-даване с теб.

2.   Няма значение дали си лоша или добра... Важното е да си себе си... Само тогава ще откриеш сродната си душа, а според мен това е най-важното... Как се държат останалите не е важно, всички сме различни...

От: Happy 19

3.   Не се отказвай да бъдеш Човек. Има прекрасни хора, просто отвори сетивата си за тях. Аз често срещам такива. Бъди по-позитивна. И най-вече изхождай от гледната точка, че никой за нищо не ти е длъжен.
Сара

4.   Дори да не си отзивчива - можеш да бъдеш приветлива.
Едно мило и искрено "не, благодаря", даже и да не е придружено с обяснения е по-добре от една измъчена саможертва.

Много правилно си разбрала... Не е случайна приказката - бъди сладка, но НЕ ТОЛКОВА, че да те изядат!

5.   Няма да се появи смисъл в лошостта. Просто ще станеш една от тия, които критикуваш. Ако съзнаваш, че нещо е неправилно, то не се преливай с него.

6.   Това, че ти не виждаш смисъла не означава, че го няма... Смяташ ли, че всяка клетка от твоето тяло вижда смисъла за съществуването си, и знае в какво участва?

Пробвай и другата крайност, щом искаш... След време ще установиш, че крайностите не са хубаво нещо, а истината е някъде по средата.

7.   Ако всеки така си каже, какво ще стане? Ако никой не е добъри отзивчив, и все пак е факт, че на много хора не им пука за другите, но не може ти да си единствената алтруистична, любвеовилна благородна душа на света, сломена от циничността на другите, не мислиш ли? Има свестни хора, на които им пука за другите или поне за техните близки, приятели. Не мисля, че е чак невъзможно да намериш такива, по- скоро е трудно.
Adora