Споделена история от Други

Котка болна от тумор
Имам нужда от съвет и предварително благодаря на всички отговорили. Моля хора сблъскали се с проблема и компетентни по темата да ми отговорят.

Котката ми е на 12 години и преди няколко дни и намериха тумор на предната градна част, между двете лапи. Ходих при 4 ветеринарни лекари, като всеки ми дава различен съвет - да изчакам да видя дали е силно наложително да се оперира, да я оперирам веднага и да не я оперирам, тъй като е много възрастна вече.

Единия доктор каза, че тумора е злокачествен, но има мнения, че с операцията допълнително ще стресирам животното и няма да може да се възстанови. Моля кажете ми ако имате идея от ситуацията.

Коментари

1.   Първо искам да ти кажа, че животните имат свръхсетивност и усещат неща, които хората не усещат... Може би ще се случи нещо, с което тя да ти подскаже какво да правиш..
Аз не съм лекар, но за туморите съм чула, че се подобряват като се маже с йод, както и за рак се повлиява, подобрение се получава.
Обаче ако намериш лекар, който да е с по-положително мнение, тогава го оперирайте според мен. Според мен лекарите трябва да са сигурни в това, което ще правят, не да тръгват с негативизъм, потърси друг лекар.

2.   Консултирай се с лекар тук малко хора могат да ти дадат точен съвет. Интересувам е от животни, но при всички случаи на 12 котката е много стара вече, а съм чувал, че при кучета и котки тези тумори се появяват в напреднала възраст.

4.   Здрасти, аз съм голяма „котатарка“. Обожавам ги тези животни. За съжаление също загубих котката си, с която съм израстнала и разбрах просто, че едно животно не живее толкова, колкото човека. Сега обичам да помагам на улични котаци, за да живеят добре.
И понеже си имам вземане-даване и с болни котки, ще те посъветвам да послушаш последния лекар и да не оперираш котката си. Най-вероятно тя няма да издържи на опойката, а и освен това не знаеш, дали е злокачествен тумура, само с проба се разбира това.
При старите хора и животни има едно предимство - клетките растат бавно. Това се отнася и за туморните клетки и дори при стари хора, лекарите предпочитат да не оперират, защото туморът просто няма да има време да се равие. Така е и при котката ти. Тя има 1-2 годинки живот, приеми го. Неизбежното ще се случи така или иначе, направи ? живота възможно най-хубав, вместо да я стресираш по доктори. Знаеш много добре, какъв стрес е за една котка да напуска дома си, да бъде мачкана и пипана от чужди хора. Упойката едва ли ще издържи, повярвай ми!
Направи ? живота удобен и хубав просто, а когато усетиш, че веше има болка и се мъчи се сбогувай и я остави да си отиде в мир и без болка.
Много боли, повярвай, но като знаеш, че вие било хубаво заедно, успяваш и да пуснеш любимото животно да си отиде... а навън, навън има толкова клети същества, едно да прибереш, то животът на котката ти ще е имал смъсъл - да те накара да обичаш тези животни и да им помагаш...

5.   Не съм компетентна по въпроса, а много ми се иска да мога да помогна по някакъв начин. На гаджето ми котката се разболя много сериозно точно на 12г. но беше друго не тумор. На най-добрата ми приятелка, също на 12г. котката се разболя лошо. Незнам дали е случайност, или в тази възраст е нормално да става така. Но е факт, че това стана преди години, а те още са живички:)
Дано и твоята да е жива и да се оправи:)

Иначе котките, както каза 1-в тях има нещо мистериозно, дори понякога бих казала зловещо на моменти. Тайнствени създания са.
Аз не обичам много котки, предпочитам кучета, но незнам защо котките ме обожават и все при мене идват, с нещо явно ги привличам.

Също знам, че ако нещо те боли, котката ако застане до мястото и ти взима болката върху нея. Мисълта ми е, че може да ви е излекувала, някой от вас от тумор. Но това е мое мнение и звучи малко налудничаво.

6.   Ако туморът е външен - като раничка опитай да го мажеш със смес от клеева тинктура /прополисова тинктура/ и сух чесън - да стане на гъста кашичка и мажеш.
И двете имат мощно антираково действие.
Аз преди 1-2 години си излекувах много странно разядена бенка, която почти сигурно беше се изродила в рак. Кървеше и беше зачервена много силно наоколо. От прочетеното разбрах, че няма как да не е тумор - отговаряше на всички симптоми на втория най-злокачествен рак след меланома. Ходих 4-5 дни с лейкопласт, под който бях намазала със сместта. Даже беше с такава консистенция, че беше като дъвка и я бях просто лепнала върху бенката. на 5-тия ден нямаше и следа!!! Едно бледо розово петънце и толкоз. Не се е излекувала от само себе си, защото предните дни ставаше по-лошо и по-лошо.

Искам да ти кажа, че дори туморът да не е външен - ако мажеш мястото - ще проникне в тъканта поне малко. Освен това котката, почиствайки го с език ще си хапва от сместта, а тя и вътрешно приета е полезна.
Стискам палци и МНОГО СЕ МОЛЯ да оздравее животинчето... Аз самата имам котка, без която не мога!

7.   Благодаря много на всички, съветите ви ми помогнаха. Дано на никой не му се разболява животинчето, мъчително е да гледаш, че е болно, а да не можеш да помогнеш. Номер 4 това е страхотно, че помагаш на бездомните животни и аз самата го правя, а да не забравяме, че те са на улицата заради несериозни и безотговорни хора. Всичко хубаво на всички!

8.   Аз бих оспорил мнението на номер 4. Моята котка е на 15 и половина години, от година и половина има тумор и най накрая се решихме да го оперираме и... Издържа!!! Сега е по жизнена от преди, а тумора беше колкото яйце! Дори на доктора не му се вярваше че ще издъжи. Според мен е по добре да се даде шанс на животното и без това му остават няколко години както казахте по горе, защо да ги прекара в мъки? !

П. п сори ако има typos, пиша от тел.... :)

9.   Здравей! . Като цяло ако котката ти не е сиамска то 12 гоидни са си много. За сиамките това е средна възраст - изкарват спокойно по 22 и повече. За да се разбере злокачествен или не е трябва да се направи биопсия, ако не се направи и не се изследва хостологично то само ти говорят глупости. Съвет от мен - не сменяй 200 доктора -огледай най-голямата клиника, поразпитай за нея, виж как ес държат с пациентите си докторите и тогава я посети. недей да ходиш в малки измислени кабинетчета в гаражи с един единствен служител - просто един човек не може да разбира от всичко.
на тази възраст могат да ти откажат операция единствено защото животинчето е наистина много старо и има вероятнот да не опнесе операцията, и по точно упойката.
Надявам се да съм ти в помощ.

10.   Здравейте! Номер 8, искам да те попитам след операцията на твоята котка правиха ли и химиотерапия? Моята е на 12 години, вчера и открих топче на гърдите и днес лекари казаха, че е тумор и трябвало да се извадят всички жлези. Лощото обаче е, че има и на окото, който е от доста отдавна и днес го установиха, че е тумор. Но не знам как се процедира при такива обстоятелства. трябвало да вземем решение дали да и извадят окото. Но поссле какво следва след операциите?

11.   Скъпи приятели, в момента плача и пиша, замина си моята котка преди 2 дни, 1 час след операцията която направиха двамата лекари убийци от Дупница. Тя плати със живота си за да могат да вземат 70 лева. Марга беше на 12 години с тумор на млечната жлеза с който можеше да живее още дълго време. Заведохме я в кабинета жизнена и в много добро състояние след половин час ни се обадиха и казаха че операцията е минала успешно. Като взехме Марга тя не реагираше а от очите и течаха сълзи и след 1 час почина в къщи вече трети ден плача и не мога да се успокоя че и го причиних това. Искам да кажа на всички с котки с тумори на млечната жлеза, не ги оперирайте така те живеят много повече.

12.   Номер 11, знам че е тежко, но малко драматизираш. Най-вероятно котката не е издържала на упойката. Да, можеше да живее още месец-два, за да ви радва, но щеше да си отиде в страшни мъки. Понякога е по-добре така.
Казвам го, а моята котка почина на 10 г. и също от злокачествено заболяване, защото ? давахме таблетки против разгонване. Жалко!

Сега нямам условия, но ако отново имам котка, задължително ще я кастрирам. Ако бяхте кастрирали котката си, тя нямаше как да хване рак на млечните жлези. Но 12 г. и без това са добра възраст, по-добре гледай следващата котка да я кастрираш, не вини лекарите за неща, които не могат да контролират! Хората са искали да помогнат на котката ти, просто е била много слаба за операцията

13.   Имам доста познати които след операция животинките се наложи да бъдат евтанизирани поради адски мъки. Така че просто си гледайте животинките аз в момента имам същия проблем любимото ми същество е на 11г и има туморно образование на гърдата за жалост направих грешката да не го кастрирам и сега си плащам за грешката. Гледаме си го и просто се молим да ни живее по-дълго.

14.   Искам да попитам номер 8 кой доктор се съгласи да оперира 15 годишна котка? Нашата е на 16 и нашия доктор в Бургас не вижда смисъл да я оперира защото нямало да се възстанови. Не знаем какво да правим, защото раничката се разрани и кърви и сега ходи неоперирана но превързана :(

15.   здравейте,
аз имам същия проблем, т. е. моята Пипи е на 12г. и е с туморно образувание отново. Казвам отново, защото през м. Февруари я оперирахме от малко туморче, но през м. Юли се появи отново. Сега вече е колкото бобено зърно и тя непрекъснато го ближе. Не знам какво да правя и как да постъпя, т. е., дали да я оперират отново?

16.   289

17.   Имам котарак на 8г. миналата година през октомври го оперирахме от тумор -оказа се базално клетъчен карцином.
През март месец тази година отново излезе над предишната операция. Нараства бързо. Незнам дали да оперираме. под предишната операция също има нещо подкожно, твърдо и голямо по размер, но не прилича на топче, а е широко под кожата.

18.   Здравейте! Моята котка е момче, и има проблем... Много често повръща Предимно сутрин. В началото храната която ядеше. Сега от доста време насам, само слюнка /някаква подобна течност/Първо отслабна после напълня Излизаха му обриви /ранички/ на брадичката и опашката отгоре. Всичко това, в рамките на 2 години. А от 1 месец насам е силно подут, като бременна котка, от 2те страни на коремната област като корема му е твърд. На 8 години е Кара 9та Преди да се подуе го водих на лекар и нищо не направиха. Консултирах се с 2 ветеринара /1 жена/. Жената му преписа Ветасид А другия лекар му преписа за раничките Не си спомням наименованието, но е колкото котрето течност, на вместо пудра. Ходи 2-пъти до тоалетна по голяма нужда в седмицата Това също от месец насам.

19.   Здравейте! Моята котка е момче, и има проблем... Много често повръща Предимно сутрин. В началото храната която ядеше. Сега от доста време насам, само слюнка /някаква подобна течност/Първо отслабна после напълня Излизаха му обриви /ранички/ на брадичката и опашката отгоре. Всичко това, в рамките на 2 години. А от 1 месец насам е силно подут, като бременна котка, от 2те страни на коремната област като корема му е твърд. На 8 години е Кара 9та Преди да се подуе го водих на лекар и нищо не направиха. Консултирах се с 2 ветеринара /1 жена/. Жената му преписа Ветасид А другия лекар му преписа за раничките Не си спомням наименованието, но е колкото котрето течност, на вместо пудра. Ходи 2-пъти до тоалетна по голяма нужда в седмицата Това също от месец насам.

20.   Моята котка на почти 11 години имаше тумор на млечната жлеза и веднага я оперираха като и отрязаха цялата жлеза от едната страна и я кастрираха. Много тежко го преживя, но оживя. Сложиха и трахеална упойка, за да е сигурно, че ще се събуди. След 9 месеца и се появи тумор на другата жлеза и пак отрязаха цялата от другата страна. Сега е на 15 години, сърцето и е болно, но от туморите лесно се отървахме и тя тогава живна и все още си е доста енергична за възрастта. Знам Че съм направила каквото съм могла да си поживее още. На 11/12 години не е късно да действате, това искам да кажа.

22.   Здравейте! Най напред искам да ви кажа, че имах сиамка, която имаше тумор. За три месеца и направиха две операции, но имаше много разсейки и почина след 20 дена. Беше на 16 год. Сега имам същия проблем, само, че котката ми е без родословие и е на 12 год. Тумора и беше колкото яйце. Започнах да я мажа с клеева тинктура и сега е колкото орех и спря кървенето. Моето мнение е, ако се храни и е весела - не я подлагайте на операция. Пробвайте и няма да съжалявате. Още се чувствам виновна, че не пробвах и с първото коте, а веднага го подложих на операция

23.   Привет! Моята котка е вече 17 год. и е с тумор от 9 години. Миналата година се отказах от операция в последния момент, бяхме назначили ден и час. Туморът вече тече. Кръв, а от два три дни и гной. Слагам й напречно памперс 2 номер. Мажа с йод, но положението е същото. Самата тя е енергична (доколкото може да е енергична една 17 год. котка), храни се, пие вода. Вие също ли ги превързвате с памперс или с нещо друго, питам понеже я притиска точно там, където е тумора, но не знам какво друго да измисля. Преди 17 год си я прибрахме от улицита - корава душа се оказа, всички я обичаме, но как да се погрижа за цапането в къщи, с какво ги превързвате, така, че да не се свлича и да стои здраво на място превръзката?

25.   Аз в момента се зблъсквам с такъв проблем преди два дни ми казаха че котката ми има тимор на млечните жлези и за момента не е нужно да се маха защото ще излезе след 3-4 месеца отново... каза ми да не я мажа с нищо и евентуално ако започне да я боли да отода да и бият обезболяваща инжекция и може би тогава може да я оперират... много ме е страх мн мине мъчно мн ме боли не искам да я губя

26.   Здравейте!

Моята котка е на 10г не е кастрирана и има голямо точпе долу до едната гърда и по малко до другата.. това дали е тумор? Едната и гърда е лилаво-черна.. Много четох по тази тема и все чета за котки които са поне 12 г с тумор а моята е по -малка. Какво ще ми препоръчате? Не съм и давала хапчета за разгонване никога.

27.   Здравейте. Моля за мнения на собственици, борили тумор при мъжки котки. Котаракът ми е около 8 г. (Осиновен голям) и се откри топче колкото орех в предната част на гърдите където се свързва с гърлото. Водих гот в 2 клиники и 2 те с коренно различно мнение. Ехограф в норма. Бял дроб също. Топчето е пълно с течност. На пипане е меко. Пред дилема съм да оперира ми ли или да чакам?

28.   Здравейте пак! Преди две години съм писала за котката ми, която беше оперирана на малко преди да стане на 11 години. Действайте веднага като откриете тумори на млечните жлези, защото могат да станат много жързо разсейки. Ако се хване навреме, има по-голям шанс да няма нищо настеани. Ако се появят разсейки, най-често са по дробовете. Моето коте живя допреди месец и нещо, беше на 17 години и 8 месеца, просто остаря, отслабна ужасно и си отиде. Но понеже действах веднага тя си върна тогава енергията и си поживя още няколко години. Трябва да се махнат изцяло жлезите, защото ако се махне частично, пак се появяват тумори и също така и разсейки. Освен това и кастрация, за да няма хормони, които предизвикват това. Пак казвам, че е много тежко за котето, но после е добре. Най- добре е да са махнати с разстояние във времето дветте жлези, защото малко по-леко го преживяват, това е разрез през цялото коремче. Много е тежко, знам. Разбирам всеки собственик, обичащ котето си, аз плаках като за човек, тя беше част от семейството, страхотен приятел и супер добро същество. Пожелавам ви да спасите приятелчетата си!

29.   Номер 23, как се справи с кървенето...

30.   Нашата Съни е на 16 години и и откриха тумор на черният дроб, преди три години я оперираха и изрязаха едната страна млечни желези, според мен не трябваше, но... Сега сме решили, да си я оставим да си живее колкото и е писано, а де не я подлагаме повече на операции и стрес. Тя е жизнена, скандалджийка и побойничка и мисля, че трябва да си отиде щастлива, а не измъчена душа. Зарекла съм я да живее повече от която и да е котка по света и да ми духне свещичките на 55 годишнина, после на 60-тата и така...

Нека всички болни котета да оздравеят, много, много се моля.

31.   Здравейте,
наложи се да гледам 13 г сиамка на починалия си чичо и забелязах подутина на млечната жлеза. Оказа се тумор и след рентгенова снимка се видяха и разсейки в белия дроб. Ветеринаря каза, че операцията в този случай е безполезна, не предписа никакво лечение, според него може да живее така още няколко години. Това, което ме притеснява е дали не изпитва болка, не понасям тази мисъл....Зениците й са постоянно разширени, това не е ли някакъв знак? Иначе се храни добре, спи нормално и даже е агресивна към другите ми котки.

33.   И моята котка има тумор не опитвайте обаче с операция и мажете с клеева тинктура