Споделена история от Други

Андроид срещу Айфон
Здравейте! Бих искала да попитам хора, които са имали Андроид и в последствие Айфон, бихте ли споделили Андроидът с какво надминава Айфона и обратното. И най-вече: като цяло смятате ли, че Айфонът си заслужава парите? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Андроид не е телефон, а е операционна система. Потърси сравнения между отделни телефони онлайн. Единственото нещо, в което iOS си струва, е да правиш музика на таблет или телефон без нужда от допълнителен аудио интерфейс.

2.   За айфон мога да кажа, че са с много висока надценка. Имат хубава камера и операционна система. Която предлага дългосрочно ползване без телефона да забива след време. Обаче пък си много лимитиран от други неща. Аз наскоро си купих андроид, който е с много добри параметри и то за двойно по-малко пари от най-евтиния айфон. Също така съм си натеглил Spotify, YouTube, Duolingo. Напълно безплатно без реклами. Също така ползвам uBlock origin за браузъра като това напълно изключва абсолютно всички реклами. Които излизат дори във сайтове за филми с най-много изскачащи реклами. Една не ми излиза и се наслаждавам на ползването си. Това са една част от нещата, които не можеш да направиш на айфон. А сигурно има и още много за, които не знам. Така, че айфон бих си купил ако наистина не ме бърка да хвърля 2, 3 хиляди за телефон. И то най-вече заради камерата и гъзарията, но на тоя етап с доходите ми не бих си позволил телефон по-скъп от 400-450лв.

3.   Не, категорично не, ще си изхарчиш парите на вятъра.
Айфонът стана много модерен от малки пишлемета, които търсят къде да си избият комплексите, но действително никаква работа не върши, батерията пада веднага, бъгва се бързо. Общо взето, ако искаш да си купуваш Айфон, ще можеш да го ползваш единствено и само за слушалка, нищо повече. Не си струват парите, само за да се изфукаш :)
Успех с избора!

4.   Много зависи от конкретния модел телефон. Харесвам айфоните заради камерата и поради това, че са по- трайни. Още имам една стара 8-ца , която работи перфектно и е ползвана поне 6 години. Като приложения и батерия Андроид.
Не съм специалист в тази област, но за моя живот айфонът е по- добрият вариант. Все пак зависи от това какво търсиш. Цената ми се струва нормална, стига да не сравняваме най- новия айфон с посредствен бюджетен Андроид. Андроидите имат и скъпи, и евтини нови модели, но все се дават за пример евтините, които след година са неизползваеми. В дългосрочен план предпочитам да дам 2К за телефон, който знам, че ще е топ в следващите 5-6 години, отколкото 400-500 лв на всяка 1-2 години. След това време, поне при мен, андроидите започват да забиват и не се трае.

5.   Много хора тука се изказаха неподготвени. Явно не са има ли айфони. Айфона е, , отключена система, , може да го модефицираш както си искаш, но също толкова лесно може да бъде хакнат или да влезе вирус. До като при айфона е обратното. Мега защитен осен от хакерски атаки и от кражби. Може да бъде намерен дори, ако е изключен. Самия ИОС е много лека операционна система, никога не ми се е налагало да го връщан на фабрично настройки за да го накарам да работи добре, до като при андроида често ми се е налагало. Има изключено здрав корпус и като цяло хардуер. Опускал съм айфона 12 от метър и половина в банята с екрана на долу. Ми само леко се окърли в ъгъла. Всеки друг Андроид щеше да е тоталка. Менюто е много опростено и лесно в същото време всичко работи много стегнато и мазно като една добре смазана машина. Зарекох се никога повече Андроид. В бг може и повечето хора да са още с Андроид заради мизерията, но аз живея на запад и тука едно 90 процента от потребитилите са с айфон.

6.   Ай-нещата са капан за баламурници, да им приберат парите!
В буквалния смисъл.
Освен това, тръгнеш ли да си купуваш ай-неща, за да са съвместими, всичките трябва да са ай-! И започват едни проблеми, дето веднъж като си се сгънал вместо 2000 лв. да дадеш 3000 лв., след година-две се оказва, че си хвърлил 30 000 лв. за неща, които при същата функционалност са могли да ти струват под 10 000...
Никога повече!

7.   Андроидите, дори флагманите, т. е. най-скъпите модели ги спират почти веднага след пускането на следващия модел. Тоест се задържат в продажба много кратко, обикновено само 1 година. Това за мен означава, че фирмите третират дори и скъпите си телефони като еднодневки.

Айфоните са скъпи, но моят Айфон 6S от 2016-та прави снимки много по-добри от доста по-новите андроиди, които имам и още го използвам като камера. Освен това той получи ъпгрейд на операционната си система миналата есен. Андроид телефоните получават ъпгрейди за много по-кратко време и след време всичко започва да се "чупи", браузърът започва да забива и става неизползваем.

8.   До номер 5
"В бг може и повечето хора да са още с Андроид заради мизерията, но аз живея на запад и тука едно 90 процента от потребитилите са с айфон. "

Ехеее, "в мизерията", ми ти не си ли живял някога в тази "мизерия", че сега много се отваряш?
Отишъл Бай Ганьо да броди из Европа и много му се вдига самочувствието.
90 процента айфон имат другият път в запада, там хората не се изхвърлят с 3000-4000 лв. , за да се изфукат и да се направят на интересни, пък да нямат 2 лв да си платят сметките за ток и вода, не ме кръщавай.
Видял двама-трима и си мисли, че целият свят ходи с малоумния айфон, който на втората година му се скапва батерията.
Айде, ние ще сме си мизерни тук в България с андроидите, ти се радвай на 1-2 часа батерия в запада.

9.   Номер 5 не знам за каква мизерия в България говориш. Явно отдавна не си си идвала.

11.   Не знам защо 9 има 1-чка, но е истина, че много народ в чужбина си милсят, че сме 1996-а и всички купуваме на децата обувки втора ръка, а зимата спим по 4 фамилии в една стая, да се топлим...

12.   А колкто до дебата - Престиж! Това е! Дали е за "аз го имам" или "имам го, за да го видят другите", това е друг въпрос. Иначе, за 99% от хората, няма никакво значеие. Ооо, не не можел да ползав AirDrop да хвърли снимки нa Windows-а, о не.. каква трагедия...

13.   11 тези митове за 96-та преживя ли ги или ги чу по телевизията? Защото аз никога не съм носил втора употреба дрехи, като изключим износване на неща на брат ми. Нито пък някой съученик. Да, нямаше климатици, но имаше печки.

14.   Телефоните с Андроид, които са в класа на iPhone са на същата цена. Поне в САЩ е така.

iPhone като че ли е по-интегрирана система. Свързва се с колата ми, има всякакви аппс, докато при андроида все има някакъв проблем - примерно - не може да използва целия екран в колата или пък липсват аппс.

Но като цяло - почти няма разлика

15.   Номер 8. Наистина на запад всеки носи буквално в ръцете си айфон, доста се изненадах и нарочно след това се вглеждах. За моя изненада в Япония беше същото, почти всеки едно 95% цъкаше или носеше айфон.
Като цяло съм безпристрастен защото имам айфон и самсунг и двата си ми харесват еднакво, даже малко повече самсунга.

16.   Айфон е комплексарска работа и това се е доказало с тенденциите при хората за последните няколко години. Аз все някакви тъпунгери познавам с iPhone, как пък се получава това? Като изключим кифлите дето нямат грам мозък в тъпите си глави, разни филмари са си повярвали и си мислят, че това е най-доброто в ръцете им. Съжалявам много, ама това си е реалността.

17.   "Защото аз никога не съм носил втора употреба дрехи, като изключим износване на неща на брат ми" - Браааааавоооо на теб! Ти като не си, много други обаче носиха. Важното е, че ДНЕС не е така.