Споделена история от Други

Закон или морал
Здравейте. Според вас какво трябва да гледаме - морала или закона? Понеже има доста неща, които са законни, но неморални. Например ако жена ми ми изневери, доста хора я защитават, защото по закон имало право да го прави.

Коментари

1.   Трябва да гледаш това, което те кара да се чувстваш добре.

2.   Автор: Ами законът не ми позволява да се чувствам добре, но морала го позволява. От друга страна обаче какво правим, ако жена ми ми изневери? Това е законно, но неморално

3.   Законът трябва да се спазва, но той урежда общите неща, а не моралните!

Затова освен закона трябва да се спазват и съблюдават християнските морални ценности и Божиите заповеди!

6.   Ок, но моралното (освен това и законно) е да се разделите, а не да я наказваш физически например.

7.   Гледаш морала, но без да нарушаваш закона.

8.   Морала е а над законите, още повече като се има предвид кой ги гласува и пише тия закони. Не може закони създадени от престъпници да са по-важни от моралът. А и тези в парламента имат ли легитимност вече като близо 70% не гласуват че да казват на другите какво е законно и какво не е. А и каква гавра е това престъпници да създават закони.

9.   Начи, ако жената ти изневери требе да ти кажем че това си е неморално отсекъде. Требе и ти да и изневериш за да възтановиш баланса и хармонията във вселената.

10.   Естествено, че гледаш морала. Тъй наречените "закони" са нищо повече от виждането за справедливост (много рядко) на нечий човек и най-вече интересите на дадено лице/лица.

11.   В демокрацията законът се свежда до защита на частната собственост и някои основни права и свободи(прави на изказване, свободно мнение и т. н. )

Вече кой с кого си го слага, кой с какво се друса, дали е хазартнозависим, психично болен и т. ню това демокрацията не я интересува

Така че ако нещо не ви изнася отивайте пред парламента и променете нещата, ако не жените ще продължат да ви изневеряват и 20 годишни надрусани келеши ще продължат да ви газят по пътищата и после да ги пускат с условна

Т. Т.

12.   Божиите закони са над законите на тази корумпирана държава!
Гледаш Божиите закони и морала!

13.   Към автора - може ли да посочиш къде в закона пише, че има право да изневерява? Просто изневярата не е наказуемо деяние, но може да бъде основание за развод вина на единия от съпрузите.

14.   Като чета такива неща за морални или не... За някой е морално да изнасили или блудства с деца. За други е морално да бие жена си и да изневерява с която и да е, защото е мъж. За друг е морално да се държи като парцал с жена си, защото той носи пари и жена му трябва да му слугува... много примери има още.
Жена ти ти е изневерила. Е добре! Или ще го преглътнеш или се разведи. Щом ви се е загубило доверието, няма смисъл вече.
Жена на 33

15.   Моралът.
Сестра ми измъкна с измама голяма сума пари от роднина, защото според нея ѝ се полагат. Изманипулира няколко човека и ги настрои един срещу друг, накрая излезе "суха", че и се похвали на ужиления, че си е купила къща. Всъщност постъпката не е нито законна, нито морална, но не можеш да отвориш очите на хора с вече промит мозък. Иначе сега щеше да лежи за измама, и за клевета също.

16.   Не си прав авторе, закона е оставил на теб да решиш дали да простиш изневяра или да се разведеш по вина на изневеряващата съпруга. Ако закона потавя изневярата като вина за развод, то рой я осъжда, като нещо лошо, но на теб верния съпруг ти се дава право да решиш дали да простиш изневяра.