Споделена история от Други

Как да постъпя
Съседката ми всеки божи ден отваря всички прозорци по стълбището / 4 бр. / на всеки етаж и ги оставя без надзор. Случвало се е при буря, силен дъжд или силен вятър, вечер късно да ставам и да ги затварям. Естественно аз ги затварям, в противен случай те ще стоят постоянно отворени. Съседите не смеят да ги пипат. Няма значение в какъв сезон сме. А преди няколко години санирахме кооперацията. Денонощно стоят отворени през зимата, ако не ги затворя. Същите са на височина 60 см. от стъпалото и не са обезопасени с нищо.. Едно политане слизайки по стъпалата или надвесване на малко дете и пада долу на улицата. И другото което е, че се отварят навътре и пречат за преминаването по стълбите, които са тесни. Изкарах дръжката на нашият етаж, за да не отваря прозореца. Казах на домоуправителя за проблема, който ме упрекна, че съм нямал право на това. Исках да свика събрание за този проблем за да го решим, но и до сега не е направено.
Ако обичате, дайте ми съвет какво да направя и как правилно да постъпя.
Предварително "БЛАГОДАРЯ".

Коментари

1.   Остави прозорците отворени при следващ по-силен вятър и дано се счупят. Да си ги плаща, която ги оставя отворени.
И спри да и ходиш по задника да затваряштака и даваш повече повод за "заигравка" напук.

2.   Сложи на всички прозорци дръжки с ключалки и ги закрепи с винтове тип шестограмни или еврейска звезда! Отваряш на другите два етажа прозорците по другия начин на триъгълник колкото да влиза някакъв въздух и готово. Този на вашия етаж ще е затворен през повечето време и така.