Споделена история от Други

За доверието между хората
Здравейте. Вие как смятате? В днешно време можем ли да се доверим на хората? Дори и някой да ни изглежда напълно благонадежден, способен ли е, когато най-малко очакваме, да ни предаде и да забие ножа в гърба ни? Вие доверчиви по природа ли сте? Съжалявали ли сте впоследствие, че сте доверили не на когото трябва? Навреме ли сте се усетили? Това са все фундаментални въпроси, които касаят битието на всеки от нас. Ще бъде интересно да се заформи дискусия. Благодаря

Коментари

1.   Рядко..
Примерно в работата, ако се довериш ще съжалиш. Ако си пич и си гледаш работата, много ще ти завидят, ще се направят на приятели и после яко интриги, под предлог че ти е близък уж.
В личен план е същото.

2.   В днешно време довение на никой... Не знам какви "дискусии" си представяш за нещо което е очевидно.

3.   Не можем да се доверим. Да, всеки би могъл да ти забие ножа. По-малко информация за теб на който и да е.

4.   Забрави за доверието, особено в днешно време. На този свят добро могат да ти мислят единствено родителите.
Очаквай неочакваното от всеки и не споделяй лични неща с приятели. Приятелят днес, може да е враг утре. А може и да се преструва на приятел. По-добре си води дневник и го дръж в сейф. Напълно съм сериозен и го казвам от опит.

5.   Да, аз вярвам на всичко, като цяло не говоря много. Всеки ми се вижда мил, ама знаеш ли ги жените са клюкарки

6.   Доверието е НАШАТА способност да вярваме.
И като всички важни емоции, то няма общо с другия.
Вярата е онова вътрешно чувство, че живеем в любов, хармония, разбиране и приемане на нас самите, и после на света.
Приятел ме предал, мъжът ми изневерил, някой ме завлякъл с пари… това са техни избори и те нямат общо с мен. Аз вярвам в това, че всеки прави онова, което в съответния момент му е било необходимо. И го приемам с доброта. Без негативизъм.
Когато се научим да приемаме нещата, каквито са… няма страдание, няма чувство за малоценност.
И продължаваш по приключението, наречено живот с вяра и любов

7.   Номер 6, адекватен коментар. Аз ще допълня, че може да се доверим и на БЛИЗКИ приятели от детството, с което сме минали през трудности заедно. На нови запознанства и приятели вече като възрастни много трудно. Трябва нещо да ни обединява или да сме изпитали трудности за да се сплотим и да имаме довери.

8.   До 6.
Страшните глупости.
Да залагаш на куц кон си е абсолютна глупост. Това което описваш че приемаш с доброта и ясното съзнание че хората са това което са, не променя факта, че хората които са направили нещо против теб са имали предпоставки че ще го направят, но ти си решила да си наивна и не до там мислеща за да противодействаш. В следствие на това търпиш негативни последици в тоя живот от така стеклите се неща.

Другото че няма страдание като някой се е изгаврил с теб по някакъв начин, е крайно неасимилирано или нереалистично като очакване и от там те определя като човек лузър, с не както си мислиш като възвишен и божествено извисен човек. Хората трябва да са осъзнато агресивни, това е в природата ни ама не защото аз го казвам, а защото така си настроена и бягайки от това, се стига до комичната ситуация не по различна от тази на разни джендъри и друг вид сексуално ориентирани изгубени в превода души.

9.   До 5, 6 и7.

Не, не можете да вярвате на никого. Просто защото животът стана по-труден и това, което е в човешката природа - инстинктът за оцеляване- се изостря все повече. Ако някой трябва да те прецака, за да е добре той, ще го направи без да му мигне окото. Имам много истории за разказване. Естествено, не всички хора са такива, или поне не в толкова голяма степен, но това не променя фактът, че ако не си хищник, си жертва.

10.   Не, не трябва да се доверяваме НИКОГА и на НИКОГО. И във връзка с казаното от номер 9, ще добавя само цитат от една популярна песен : "Дявола го дърпаш за опашката, но да не стане от хищника в плячката". Приятен уикенд и се пазете.... от силното слънце.

11.   Доверието трае докато интереса е общ. Когато интереса на другия е различен ще те предаде. Понятия като хора на честта, на дадената дума, на самоотрицанието и саможертвата са неприложими за народ като българския. Като вървиш по улиците само преброй сто срещнати българина, колко от тях не са с муцуни за бой и ебан и сам си направи трагичната статистика, защо няма да намериш никъде българин, който да не те предаде, както и защо е на това диридже България.

12.   Винаги в едни отношения се дава доверие на кредит, за да ги има. След това наблюдаваш, как върви, има ли обмен, взаимност. Без вяра и доверие сме изгубени, тъй като не сме изцяло независими. Всеки, който иска да живее поема този риск. В противен случай живота те подминава, някак си.