Споделена история от Други

За България
Здравейте, искам да ви попитам какво мислите, че ще се случи с нашата родина след около 20 години? Ясно е, че
българите ще сме намалели доста, циганите ще са няколко милиона и джамиите ще са на всяка крачка, но ще променим ли нещо докато все още можем? Ще спрем ли циганската престъпност или ще продължим както и сега да си мислим, че нищо не зависи от нас?

Интересно ми е да разбера мнението на младите хора по този въпрос (изключвам тези, които се интересуват само дали им е голям пениса или някакви подобни глупости).

Смятате ли, че България ще я има след няколко десетилетия? Моля да не пишат безродници, каквито има доста напоследък, а само истински българи.

Коментари

51-54 от 54

57.   Н 54 ти като си такава родолюбка значи обичаш българите нали? Даваш ли мин 1000 лв месечна заплата на най-ниско квалифицирания си работник? Защото ако даваш някакви си 300-400 трябва да ти е ясно,че не се живее нормално и тогава и стомасите няма да са пълни и работниците ти са ти буквално роби И тогава какво излиза? Че по-добре роб навън, но с пълен стомах, отколкото тук да подпомагам такива като теб да си купуват апартаменчета и да си живуркат на базата на здравето ми и празния ми стомах.
Айде със здраве и запомни, че скоро на повечето ще им дойде акъла и ше отидат да стават роб на някой, който поне голото хранене им осигурява, а ти ще останеш без роби. А няма ли роби, няма и бизнес
Така че повече уважение към хората, които ти вадят хляба,моля

58.   54 ОТ 52
Старайте се да пишете по-кратко и да не се повтаряте толкова много, че прескачам някои абзаци.
Та аз нямах предвид, че на Запад не заминава купчнина утайка, а че остава също толкова и в България. Но най-вече не съм на мнение, че необразованите (с ниска интелигентност) работници, които заминават да бачкат в чужбина, защото тук просто не могат да преживярат - са утайката. Не случайно дадох пример с миньори, продавачки, готвачи и тнт. Какво? Според вас тези хора, тъй като не притежават мениджърски способности и нюх за реализация - са боклук ли? Знаете ли какво се получава? Например в селското стопанство. Заминават на вън и тук не остава достатъчно работна ръка! И защо това? Защото наистина на Запад намират спасение и по-добър живот!
И като стана въпрос за мисловни качества - защо докторите, завършващи тук заминават? И аз познавам инженери и хора, които се измитат. Причините не са малко. Първо шуробажанащината е огромна! На много места наистина няма места, а на управителксото място си стоят определени хора, пък и не с високи заплати. А никой не иска след 10 20 години работа да започне да изкарва по 1000 лв заплата, работейки на пълен работен ден. Българските работодатели и фирми не ти предоставят достатъчно развитие, а да работиш за чужда компания или за монопол, не виждам разлика с това да избягаш.
Трето - в много сфери просто няма работа, или ако има - ти трябват много пари и пак не става, когато държавата е срещу теб.
И обикновенния човек, който няма 7 апартаменти под наем няма много избори.

59.   Защо се заядате и дъвчете едни- други, Давала ли 1000лв, работодателите били криви и тем подобни. Все причините търсим, а кой колко може никой не иска да види. Ами като има неграмотни, ще има и гладни. Какво си мислите, че тези неграмотни и неквалифицирани, като отидат на запад и стават богаташи!? Който е находчив, и тук може да успее. Не мога да разбера, защо се делите на класи, те лошите и ние добрите. Никой не е сложил мрежи между прослойките. Въпрос на желание и труд е, да успее човек да се издига на по горно ниво. Мързеливите цигани, без труд, винаги ще бъдат в калта, но онези от тях, които са по упорити, образоват се и стават пълноценни хора, има и професори от тази прослойка. Значи не личността е основа за успеха, а неговата упорита борба и желание да стане значим човек. Наистина, тук условията са трудни за бизнес, има доста пречки, но който е амбициран за успех, тук намира добри условия. Камъка си тежи на мястото, макар и по трудно, тук е по малко рисково, по лесно може да се пренастройва човек. Не се заяждайте, а се сплотетете, стремете се да сте си сами работодатели, а не да ставате доброволно роби. Дали тези, които са за западно робство са излизали в чужбина, че не са работили там, се вижда от коментарите им. Нека отидат и опитат, тогава да коментират отново. Какво ли ще е мнението им тогава?

60.   Н 59, аз съм 57 Никой не се заяжда. Извинявай, но на вън поне с минималната заплата може да си покриеш елементарните нужди, а не кат тук да- да не можеш. За това я попитах, да видим дали е родолюбка и най-вече човек, защото ако си човек ще разсъдиш, че не е нормално, когато градиш собственото си щастие да чукаш по пръстите на околните.
За теб нормално ли е да се трепеш от работа и да взимаш 300-400 лв?
Как би се развил ти получавайки години наред тези пари, да си скапан от работа и нерви, защото се чудиш как да ги разпределиш и на всичкото отгоре ако нямаш и жилище-как ще си го купиш? Каквато и квалификация да имаш, ако няма кой да ти помогне в началото поне стаж да придобиеш няма да се получи, особено ако си минал възраст 30 г. И мързеливите цигани без труд са по добре и от нас. Ела в Пловдив в Столипиново да видиш какви къщи имат и какви коли карат, а оная ми ти циганка накичена цялата в злато и се мотат по цял ден по улиците. Е от къде? Нали са мързеливи и социално слаби? От помощи ли им са тези придобивки? И да излизала съм в чужбина, върнах се тук да се разведа и не се върнах обратно, поради лични причини, а не защото е било по-зле от тук, а става въпрос за една тъпа Гърция, където получавах 600 евро, бившия взимаше 800. Само ще ти кажа, че за 3 месеца си обзаведохме квартирата с ел уредите, тв и някои мебели. Вярно, че от тях само готварската печка и тв-то бяха нови. Но пък тук с мизерните 400 лв и това не можеш да направиш за 3 месеца. Не взимах повече, защото не знаех език, но ако бях останала едва ли щях да съм на най-ниското стъпало. Така че по мое мнение, този който наистина може да работи и не е свикнал много да се глези, може да му бъде осигурен някакъв старт в чужбина и има реалната възможност да израства, но за съжаление за България не мога да кажа същото.
Иначе за сплотяването си прав, от край време го проповядвам като религия, но за съжаление това няма да се случи. Не и в държавата с най-много предателства в историята си

51-54 от 54